Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 18:31 Wto 2 Mar 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 230, 231, 232 ... 2574, 2575, 2576  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Meda

PostWysłany: 18:52 Sob 2 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goliathus napisał:
Goliathus napisał:
Dobra to dawajcie teraz kto jaki zrobił najlepszy wynik przy jakim zurzyciu i która doba sprzedazy Smile pochwalcie się tylko tak autentycznie bez pieprzenia po o tu oszukiwać sam jestem ciekaw czy mi te kury wychodzą czy nie

ja mialem 3,20 kg 46 doba 1,62 zuzycie to mój rekord

Podobny wynik, może jeszcze te same pisklęta i pasza Very Happy Park/De Heus

do tego 3,22 / 1,64 ostatni dzień sprzedaży 46 doba
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 18:51 Sob 2 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja robię 1.80zużycia przy 2.80 i chce mieć kostkę biuro i sekretarkę i mi wychodzi koszt produkcji 4zl
Powrót do góry
Meda

PostWysłany: 18:48 Sob 2 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3,22 / 1,64 jeden jedyny raz
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 18:38 Sob 2 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goliathus napisał:
Dobra to dawajcie teraz kto jaki zrobił najlepszy wynik przy jakim zurzyciu i która doba sprzedazy Smile pochwalcie się tylko tak autentycznie bez pieprzenia po o tu oszukiwać sam jestem ciekaw czy mi te kury wychodzą czy nie

ja mialem 3,20 kg 46 doba 1,62 zuzycie to mój rekord
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 18:37 Sob 2 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:44 Sob 2 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ojejej nowy kurczak żebyś się nie zesr.al , już pochwal się że Ty robisz tak, że tylko starter kupujesz, a resztę Ci kury produkują , ale zaraz w ogóle nie będziesz kupował paszy bo będą jadły powietrze i piły deszczówkę i zrobisz za 2zł brutto .
MÓWIŁEM W CZASIE PRZESZŁYM I PRZYKŁADOWO.
Powrót do góry
LUXUS

PostWysłany: 17:21 Sob 2 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na czym polega to przywłaszczenie o co z tym chodzi paszarnie zabiera sobie kasę czy jak ?[/quote]

Mieszalnia rozlicza się z tobą za żywiec.
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 17:02 Sob 2 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LUXUS napisał:
Witam szanowne grono.Po co się chwalić wystarczy że ktoś jest na przewłaszczeniu to mieszalnia sobie sama obliczy złożycie. Laughing

Na czym polega to przywłaszczenie o co z tym chodzi paszarnie zabiera sobie kasę czy jak ?
Powrót do góry
LUXUS

PostWysłany: 16:36 Sob 2 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam szanowne grono.Po co się chwalić wystarczy że ktoś jest na przewłaszczeniu to mieszalnia sobie sama obliczy złożycie. Laughing
Powrót do góry
Nowy kurczak

PostWysłany: 15:41 Sob 2 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
No wiedzą, pewnie ze wiedzą, przecież hodowcy np spożyciami się chwalą od lat jeden przed drugim. Jak jeden mówił 1.7 to drugi 1.65, jak drugi 1.65 to trzeci 1.60 i tak dalej. Jeszcze chwila to niektórym te kury zaczną pasze produkować

Przewartosciowanie 1,7 to żart? Przy takich wynikach zrezygnowałbym z chowu kurczaka. Widzę, że ktoś dawno nie zajmował się hodowlą. Chyba, że mówimy o paszy robionej, niegranulowanej.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:14 Sob 2 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiedzą, pewnie ze wiedzą, przecież hodowcy np spożyciami się chwalą od lat jeden przed drugim. Jak jeden mówił 1.7 to drugi 1.65, jak drugi 1.65 to trzeci 1.60 i tak dalej. Jeszcze chwila to niektórym te kury zaczną pasze produkować
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 14:44 Sob 2 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Zastanawiam się jak z.j.ebany trzeba mieć mózg żeby na publicznych forach, które czytają dostawcy, odbiorcy i cała konkurencja wyliczać swoje koszty i jeszcze się kłócić ze ja mogę taniej. Czy wy serio macie gó.wno zamiast mózgu? Przecież na podstawie tego co mówicie podliczą was za ile wam sprzedać składniki do produkcji i za ile od was kupić to co wyprodukujecie, policzą tak, żeby tylko starczyło wam żeby za te składniki zapłacić i żebyście przeżyli, a oni żeby zgarniali cały zysk.Serio nie ma większych idiotów niż hodowcy brojlera, ktoś powinien jakieś badania na ten temat zrobić, może jakiś składnik którego używa się przy produkcji brojlera lasuje mózg człowieka.

Zgadza się bo wszyscy z innych branż nie umieją liczyć, tylko towarzystwo drobiarskie to potrafi i napisanie na forum to zdrada stanu i tajemnicy państwowej ( tak stawiajcie wszystkich pod mur i rozstrzeliwujcie). Tajemnicy jakiej nikt nie jest w stanie pojąć poza nami samymi z branży Very HappyVery HappyVery Happy Nie no, rozwaliliście mnie.
Jakie ty masz wyobrażenie o branży chemicznej ? Na świecie to są dosłownie 2-3 firmy z czego jedna ma 70% patentów Wink Oni mają takich speców że ci na podstawie kształtu nosa wyliczą długość przyrodzenia. Te korporacje wchodzą z głębokim researchem w branże z którymi handlują i starają się to mieć pod kontrolą jak dana branża rokuje itd. i tak dostosowują produkty pod nie. To się my musimy puki co od nich uczyć. I uwierz lub nie im też zależy na sprzedaży produktu a nie zarobią jak nikt go nie kupi bo w perspektywie 2-3 lat zniknie.
Mógłbym elaborat na takie tematy napisać, ale was oszczędzę.
Powrót do góry
dex

PostWysłany: 14:10 Sob 2 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

otis7680 napisał:
Panowie i Panie

co powiecie o ubojni Smak Drób gdzieś pod Włoszczową.
Ekoplon proponuje mi na przewłaszczenie tam dawać.
Ktoś zna temat?

Solidna mała ubojnia, płaci w terminie, zawsze odbiera to co ma odebrać. Z ceną bywa różnie jak jest ostre ssanie na rynku to na pewno nie zapłacą tyle co np. ALGAS a i w drugą stronę też to działa np. teraz też na pewno płacą więcej niż np. ALGAS.
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 13:58 Sob 2 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak może być 2,45 jak 2,8 dawali przed świętami na wolnym
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:56 Sob 2 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak będzie, bo 3zl to to przebije jak wynajdą szczepionkę i wszystkich zaszczepią, inaczej nawet otwarcie wszystkiego nic nie da, bo ludzie są tak nastraszeni przez media, że nie podają sobie rąk, nie zbliżają się do siebie, a jeden patrzy na drugiego jak na potencjalnego zabójcę. To co zrobiły media powinno być karalne, te trumny, te wirusy kręcące się na czołówkach po całych dniach, te debilne Interie, onety, o poziomie merytorycznym 10metrów poniżej gazet typu Fakt, które all day są na czerwono przez 2miesiace itd
Powrót do góry
otis7680

PostWysłany: 13:33 Sob 2 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie i Panie

Dajcie sobie już spokój ,co jeden to głuszy jak się to czyta.Matematyki nie oszukacie licząc wszystko uczciwie to 3.5 może na 0 się wyjdzie.
Ale wróćmy do tematu-jaka cena na poniedziałek bo mi 2.45 proponują.

co powiecie o ubojni Smak Drób gdzieś pod Włoszczową.
Ekoplon proponuje mi na przewłaszczenie tam dawać.
Ktoś zna temat?
Powrót do góry
Kurczakos

PostWysłany: 12:33 Sob 2 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy poczytać tu trochę i cena nie większa niz 3 zl powinna być ze dwa lata. Koszty to 3 zl Very Happy jakby liczyli jak firmę i płacili dochodowy, to by sie okazało, ze maja starty, ale tak na ryczałcie to nikt nie liczy. Wstawia, sprzedaje i tak w koło. Potem tylko obrotówki milion i pszenicę trzeba brac na termin pol roku albo wcale nie zapłaci albo wybuduje kurnik, zwrot Vat dostanie i ciągnie jakos. Takie to 3 zl kosztów. Pozdrawiam
Powrót do góry
egg2PL

PostWysłany: 12:22 Sob 2 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak to czytam to minister miał rację
kompletnie beznadziejna branża
najmądrzejsza najinteligentniejsza

te wywody o tym świadczą że jesteście niereformowalni i wy chcecie prowadzić negocjacje ? ale po co jak już właśnie wszystko żeście powiedzieli Cool Embarassed Rolling Eyes
Powrót do góry
Tradytor

PostWysłany: 11:28 Sob 2 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Zastanawiam się jak z.j.ebany trzeba mieć mózg żeby na publicznych forach, które czytają dostawcy, odbiorcy i cała konkurencja wyliczać swoje koszty i jeszcze się kłócić ze ja mogę taniej. Czy wy serio macie gó.wno zamiast mózgu? Przecież na podstawie tego co mówicie podliczą was za ile wam sprzedać składniki do produkcji i za ile od was kupić to co wyprodukujecie, policzą tak, żeby tylko starczyło wam żeby za te składniki zapłacić i żebyście przeżyli, a oni żeby zgarniali cały zysk.Serio nie ma większych idiotów niż hodowcy brojlera, ktoś powinien jakieś badania na ten temat zrobić, może jakiś składnik którego używa się przy produkcji brojlera lasuje mózg człowieka.

Zgadzam się z Tobą w 100 % Mądrze napisane . Licytację idiotów uważam za otwartą . Kto zejdzie poniżej 2,9 ?
Powrót do góry
Żeldrob1

PostWysłany: 11:05 Sob 2 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tesciu napisał:

Jeden ma 2 kurniki i koszta potężne a drugi ma pol mln i te koszta sa zupełnie inne.

Oj polemizowałbym i to ostro. Po pierwsze to 2 kurniki obsługuje właściciel więc koszty pracownicze stałe = ZERO "0" ! Po drugie wyniki produkcyjne to na fermach kilkuset tysięcznych czy milionowych nigdy nie będą takie jak tak gdzie dogląda sam właściciel. "Pańskiem oko konia tuczy" . Realnie pasza dla "wielkiego" tańsza o 50 złotych , ale spożycie większe tylko np. 5 dkg. I co mamy? Kurnik 50 tys. sztuk , waga średnica 2,30 , pasza odpowiednio 1300 /1350 , spożycie 1,60/1,55 . Wyniki? Koszt paszy dla dużego około 240 tys. dla małego około 240 tys. I to tylko przy różnicy konwersji 0,05 kg , a z doświadczenia wiem , że te różnice to około 0,1 kg i wtedy mały pomimo , że ma sporo droższą paszę i tak finansowo lepiej wychodzi niż duży. Różnic w kosztach na korzyść hodowców jest masa i nie ma sensu ich przytaczać tyle tylko , że duzi bardzo często "inwestują" wykazując straty więc takie złudne funkcjonuje przeświadczenie, że mają Niskiem koszty ! Poza tym odnoście Teściowego zboża - osobiście znam sytuacje kiedy hodowcy został z poprzedniego rzutu gaz, węgiel , ekogroszek i on tego do aktualnego kosztu nie dolicza bo ma .......z oszczędności! Buhahahahahah... co ciekawe poprzedni rzut rozliczył z rzeczywistych zużyć !! kolejne buhahahahahah...... wielokrotnie liczą TYLKO - pasza, pisklak, opał , czasami energia i............... i TYLE !!! A reszta kosztów ? No reszta to z zysków Very Happy ,,,, których niestety ... BRAK ... buhahahaha...
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:12 Sob 2 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że do tego, żeby to zboże leżało potrzebna jest zamrożona gotówka i powierzchnia magazynowa, też jest nie ważne, dziesiątki godzin pracy całej rodziny w gnoju też nie mają znaczenia i się nie liczą, liczy się tylko co można włożyć w kurę żeby zrobić ją jak najtaniej Laughing Jaja to są. A paszarnie/ubojnie tylko zacierają ręce. To 1.50 PLN to powinno rok trzymać
Powrót do góry
Kuń

PostWysłany: 10:01 Sob 2 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tesciu napisał:
Koszty ma każdy inne bo niby jedna branza ale każdy z Nas ma inne rozwiązania.

Jeśli ktoś kupil zboze po zniwach i zapelnil magazyny lub silosy to aktualnie bardzo dużo wygrywa na kosztach produkcji

Jeden ma 2 kurniki i koszta potężne a drugi ma pol mln i te koszta sa zupełnie inne.

Aktualnie Panowie po ile chodzi kura? na cenach w internecie wszystko wskazuje ze zatrzymal się chwilowy wzrost na 2,20

Bardziej 2,30. Cena miedzy 2,20- 2,40. Ale wydaje mi sie że bedzie wzrost po niedzieli.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:59 Sob 2 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamiast sprzedać to tanio kupione zboże i zrealizować zysk, to Teściu woli włożyć ten zysk w kury i powiedzieć, że on zrobi za 3 Laughing
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 09:56 Sob 2 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.cenyrolnicze.pl/drob/kurczaki-kury
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 09:55 Sob 2 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.mojekurczaki.pl/ceny-zywca-drobiowego

Wg kurczaków 2.9 zł

https://www.gov.pl/attachment/79fd487c-87f3-400c-958b-9cad2cbd478b

https://www.gov.pl/attachment/79fd487c-87f3-400c-958b-9cad2cbd478b

Ceny rolnicze średnią obliczają tylko z wolnego rynku nie biorą pod uwagę kontraktów np jest cena 3.27 a nie jest brana do średniej wiecie dlaczego?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 230, 231, 232 ... 2574, 2575, 2576  Następny
Strona 231 z 2576

Skocz do: