Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

suchodolak - piszesz: "Ciekawe bedzie jak zaistneje taka sytuacja ze doplaty bezposrednie sie skoncza ,a za te trzciny importowane beda chcieli nie wiadomo ile /.../"

 

Dowcip polega na tym, że UE świadomie dąży do likwidacji dopłat i to wiadomo od dawna. UE uznaje, że po latach pomagania, rynek rolny się już dostosował i jest na tyle zdrowy - że można przestać go finansować... a ci co nie zrozumieli, nie potrafią, dziwią się i narzekają na niesprawiedliwość dziejową - zdechną sobie cichutko... znaczy nie podołają sprawniejszej konkurencji i zbankrutują, co jest legalne.

 

UE dlatego restrukturyzuje cukier, że jest PEWNA, że na tym nie straci, że cukier z trzciny będzie lepszy i tańszy, że per saldo sie opłaci...

 

No, ale są tacy, którzy myślą inaczej i wiedzą na PEWNO, że UE sama się do grobu takimi decyzjami wpędzi...

 

 

tripad - raczysz nie rozumieć tego co piszę i czepiasz się słów, wyjmując je z nierozumianego kontekstu... Jest takie "chińskie" przysłowie: Jeżeli idiocie palcem wskazujesz gwiazdę - idiota patrzy na palec...

 

(przepraszam...)

 

Tax-Ator - jak zwykle ma zasadniczo rację we wszystkim, co tak fachowo wykłada.

 

A to, że nie jest rozumiany - to nie dziwota... największymi wrogami i krytykami Balcerowicza są zazwyczaj faceci po zawodówce...

 

Właśnie tych, którzy nie rozumieją parowozu dziejów i rzeczywistości ekonomicznej w której im przyszło działać - nazywam post-komuchami, ostatnim bastionem komunizmu w Polsce...

 

Ty nazywasz ich "z epoki kamienia łupanego".... można i tak, ale moje określenie jest bliższe historycznie...

 

Sa to właśnie ci rolnicy, którzy hodując jedną świnkę chorą na Auszkiego , dwie chore na gruźlicę krowy i mający 2 ha ziemi VI klasy w siedmiu kawałkach oraz emerytury babci i dziadka - domagają się zapewnienia punktu skupu w ich wsi, wysokich cen zbytu i żeby im "rzond" wszystko zorganizował, zwłaszcza to, czego nie rozumieją...

 

Od siebie dodałem jeszcze ową nieszczęsną "laskę" jako ilustrację roszczeniowej postawy, co nie całkiem zostało zrozumiane.

 

Co prawda ja też wątpię, aby cukier trzcinowy był aż tak tani jak prorokujesz, myslę, że cena w sklepie będzie jednak niższa niż burakowego... i bogata Europa wspomagać będzie naszych braci w Chrystusie...bo o to przecież chodzi.

 

Natomiast nasi producenci buraczków mają przesrane... jak się szybko nie przebranżowią - to będą bardzo poszkodowani.... i o te alternatywne rozwiązania stale się dopytuję, a oni nic tylko buraczki i buraczki...

 

matii - wyobraź sobie, że nasze rolnictwo jest też dotowane i że wysyłając swoje mieso np. do Rosji - "zasypujemy nasz rosyjski rynek tanią, dotowaną żywnoscią z Polski". Cieszysz się???

 

To że u nas dopłaty są niższe niż w starej UE, to też nic dziwnego, w sumie to my wstąpiliśmy do nich a nie na odwrót... to my mamy do nich dorastać a nie oni do nas.

 

Jesteśmy nowymi w ich mieszkaniu i na razie mamy się aklimatyzować w przedpokoju, a nie od razu hop na salony.... bo nam jeszcze słoma z butów wystaje... niestetty.

 

Pytasz się (jako samodzielny przedsiębiorca ponoszący skutki ekonomiczne swoich decyzji) - co jest opłacalne i uzasadnione ekonomicznie...

 

Odpowiadam - szlifowanie diamentów...

 

Serio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie odstajesz od innych na tym forum... tyle ze, prostactwem, chamstwem i brakiem obyczajow, ale z takimi ludzmi nic sie juz nie zrobi... zakompleksiony urzedniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To że u nas dopłaty są niższe niż w starej UE, to też nic dziwnego, w sumie to my wstąpiliśmy do nich a nie na odwrót... to my mamy do nich dorastać a nie oni do nas.

 

Jesteśmy nowymi w ich mieszkaniu i na razie mamy się aklimatyzować w przedpokoju, a nie od razu hop na salony.... bo nam jeszcze słoma z butów wystaje... niestetty.

 

Pytasz się (jako samodzielny przedsiębiorca ponoszący skutki ekonomiczne swoich decyzji) - co jest opłacalne i uzasadnione ekonomicznie...

 

Odpowiadam - szlifowanie diamentów...

 

Serio..

 

 

No nie ale jaja nie skoro piszesz ze ue przeliczyła opłacalność cukru i na tym zarobi krocie ,to dlaczego niby by mieli być tacy głupi i dopłacać Polsce ,prawda jest taka ze ich rynek jest zawalony a przyjmując polskie do ue otworzyli sobie rynek i nie dołożą a zarobia dwa razy tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To że u nas dopłaty są niższe niż w starej UE, to też nic dziwnego, w sumie to my wstąpiliśmy do nich a nie na odwrót... to my mamy do nich dorastać a nie oni do nas.

 

Jesteśmy nowymi w ich mieszkaniu i na razie mamy się aklimatyzować w przedpokoju, a nie od razu hop na salony.... bo nam jeszcze słoma z butów wystaje... niestetty.

 

Pytasz się (jako samodzielny przedsiębiorca ponoszący skutki ekonomiczne swoich decyzji) - co jest opłacalne i uzasadnione ekonomicznie...

 

Odpowiadam - szlifowanie diamentów...

 

Serio..

 

 

No nie ale jaja nie skoro piszesz ze ue przeliczyła opłacalność cukru i na tym zarobi krocie ,to dlaczego niby by mieli być tacy głupi i dopłacać Polsce ,prawda jest taka ze ich rynek jest zawalony a przyjmując polskie do ue otworzyli sobie rynek i nie dołożą a zarobia dwa razy tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To że u nas dopłaty są niższe niż w starej UE, to też nic dziwnego, w sumie to my wstąpiliśmy do nich a nie na odwrót... to my mamy do nich dorastać a nie oni do nas.

 

Jesteśmy nowymi w ich mieszkaniu i na razie mamy się aklimatyzować w przedpokoju, a nie od razu hop na salony.... bo nam jeszcze słoma z butów wystaje... niestetty.

 

Pytasz się (jako samodzielny przedsiębiorca ponoszący skutki ekonomiczne swoich decyzji) - co jest opłacalne i uzasadnione ekonomicznie...

 

Odpowiadam - szlifowanie diamentów...

 

Serio..

 

 

No nie ale jaja nie skoro piszesz ze ue przeliczyła opłacalność cukru i na tym zarobi krocie ,to dlaczego niby by mieli być tacy głupi i dopłacać Polsce ,prawda jest taka ze ich rynek jest zawalony a przyjmując polskie do ue otworzyli sobie rynek i nie dołożą a zarobia dwa razy tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ dziś mam tylko chwilę to ograniczę się do przedstwienia surowych faktów (koledze Matiiemu odpowiem póżniej ... BTW: pozdrownienia):

 

Poniżej pedstawiam link do międzynarodowej giełdy towarowej w Nowym Yorku, a ściślej na rynek cukru

 

http://www.nymex.com

 

Proszę wybrać => rynki => delikatesy => cukier

(Markets => Softs => NYMEX sugar #11)

 

według specyfikacji jednostka kontraktowa to 112,000 funtów (112000 funt (UK) [lb]=50802,304 kilogram [kg]) a cena podawana jest w dolarach i centach za wagę w funtach brytyjskich [lb]

 

okey przejdźmy do samych notowań

 

(z danych rynku ‘Market Data’ wybieramy obecne wartości sesji ‘Current Session Overview’)

 

jak dziś (21.01.2008) widzimy ostatnia cena to 0.1188 centa za funt brytyjski, ponieważ 1 kg to 0.453592 funta brytyjskiego, za kilogram cukru zapłacimy 0.261909381 dolara co ostatecznei daje nam (1 $ = 2.5112zł) 0.657706838 zł » 66 groszy za kilogram cukru ...

 

dobra niech transport statkiem, pakowanie i marże detalu spowoduje że ceny skoczą X 2 (to bradzo bardzo duża marża ) to i tak mam 1,32 zł za kg...

pytam powtórnie po co mamy produkować drogi cukier skoro ktoś innych zrobi to dużo lepiej i kilka razy taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedziemy jednak musiel jesc ten cukier z trzcin

ale za to, na chiny juz nie mozna liczyc bo podobno strasznie malo kobiet maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dziś (21.01.2008) widzimy ostatnia cena to 0.1188 centa za funt brytyjski, ponieważ 1 kg to 0.453592 funta brytyjskiego, za kilogram cukru zapłacimy 0.261909381 dolara co ostatecznei daje nam (1 $ = 2.5112zł) 0.657706838 zł » 66 groszy za kilogram cukru ...

 

ot mała likerówka - oczywiście 0.1188 dolara za funt wagi czyli prawie 12 centów ...

jeśli ktoś mimo to kwestionuje moje wyliczenia proszę o podanie gdzie jest błąd ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże, ale z Tex'a jest bandyta, skoro pyta: "pytam powtórnie po co mamy produkować drogi cukier skoro ktoś innych zrobi to dużo lepiej i kilka razy taniej".

 

Cały świat powinien jeść i pić polski cukier, bo to Polacy wymyślili i cukier i te buraczki, to oni wymyślili cukrownie i są Ojcem i Matką Narodów, bo Syn Tej Ziemi, Jan Paweł Któryśtam też jadł i pił ten prapolski cukier, bo prapolscy producenci wzięli kredyty pod dynamiczny i stabilny rozwój i mają rodziny, które trzebawykarmić (i to nie cukrem) a cukier z "czciny" jest dużo droższy i powoduje raka i jest gorzki na dodatek, bo nie rzucim ziemi i buraczków, skąd nasz ród!!!! itp, itd.

 

Podpisano: PLOSKI PRODUCĘT CURKU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suchodolak - uprzejmie informuję, że zarówno ograniczenia produkcji, cięcie limitów i dopłaty dla Polski - są takie same jak i dla innych krajów naszej kochanej UE.

 

Wszędzie są takie same cięcia i powolne wygaszanie produkcji buraczków.

 

Wyobraź sobie, że to nie jest zemsta spedalonej Unii za Chrzest Polski...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tu czegoś nie rozumien, przenica jest po 850zł/t po co się upierać przy burakach?? wytłumaczy mi ktoś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś Tax-Ator o tym że społeczeństwo polskie prawie nic nie wie o reformie cukru. i zniesieniu cła na tani cukier z trzecich krajów. Pośrednicy to chętnie wykorzystają i aż tak tanio nie będą sprzedawać cukru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tu czegoś nie rozumien, przenica jest po 850zł/t po co się upierać przy burakach?? wytłumaczy mi ktoś??

 

po co? po to ze za buraki masz zagwarantowaną cenę i pewny dochód... a skąd wiesz ze zboze nie bedzie po 25 zł? a nie po 85 i co wtedy? juz raz tak bylo..

teraz kazdy rzuca sie na zboze, zima jest łagodna co moze przelozyc sie na plony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tu czegoś nie rozumien, przenica jest po 850zł/t po co się upierać przy burakach?? wytłumaczy mi ktoś??

jak juz raz sie pozbedziesz burakow to juz pozniej mozesz tylko załowac, bo nie wrocisz do nich taak łatwo jak do innych upraw mozna... rowniez popieram argument w miare stabilnej ceny, a po za tym prawie we wszystkich płodozmianach sa polecane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcip polega na tym, że UE świadomie dąży do likwidacji dopłat i to wiadomo od dawna. UE uznaje, że po latach pomagania, rynek rolny się już dostosował i jest na tyle zdrowy - że można przestać go finansować..sam sobie odpowiedziałes po latach a polacy z tych"słodkich" lat mieli zaledwie 2 nie liczac z roznicy korsow walut bo umowy sa zawierane w euro, a unia juz ze 40lat wspomaga rynek cukru dawniej EWG.Sa to właśnie ci rolnicy, którzy hodując jedną świnkę chorą na Auszkiego , dwie chore na gruźlicę krowy i mający 2 ha ziemi VI klasy w siedmiu kawałkach oraz emerytury babci i dziadka - domagają się zapewnienia punktu skupu w ich wsi, wysokich cen zbytu i żeby im "rzond" wszystko zorganizował, zwłaszcza to, czego nie rozumieją...ja hoduje w jednym cyklu 200sztuk a moj wuj 2000 i 200 loch i dzisiaj wolałbym wlasnie 1 hodowac. o te alternatywne rozwiązania stale się dopytuję, a oni nic tylko buraczki i buraczki...ja dalej oczywiscie nie bede brnac wypadam z tego.matii - wyobraź sobie, że nasze rolnictwo jest też dotowane i że wysyłając swoje mieso np. do Rosji - "zasypujemy nasz rosyjski rynek tanią, dotowaną żywnoscią z Polski". Cieszysz się???a ty sie cieszysz ze tam jedzie dunskie niemieckie a nie nasze mieso jak tam to jedz i tam i dawaj swoje rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy nowymi w ich mieszkaniu i na razie mamy się aklimatyzować w przedpokoju, a nie od razu hop na salony.... bo nam jeszcze słoma z butów wystaje... niestetty.Tylko zapomniales po co nas zaprosili i nie piszesz wcale o tych minusach za to przedstawiasz tylko jeden wizerunek.Ponieważ dziś mam tylko chwilę to ograniczę się do przedstwienia surowych faktów (koledze Matiiemu odpowiem póżniej ... BTW: pozdrownienia):Kolega przedstawia argumenty na to co pisze ale ja odpowiem po 1 zeby zaprzestac produkcji cukru trzeba produkowac cos innego przestawic sie nie kazdy moze ze wzgledu na to ze nakłady zwiazane z przkształceniem to nie wiem czy wiesz sa nie raz rzedu kilkuset tys zl. a ludzie ktorzy zainwestowali w produkcje burakow nie kiedy zaciagneli kredyty i jeszcze nie sa spłacone.2 na to potrzebny jest czas.3 ludzie ze zwolnionych cukrowni w 60% pojda na bezrobocie i do nich tez trzeba dopłacac.suchodolak - uprzejmie informuję, że zarówno ograniczenia produkcji, cięcie limitów i dopłaty dla Polski - są takie same jak i dla innych krajów naszej kochanej UE.Tak tylko zaden niemiec nie odda limitu za 120zl a ilu polakow to zrobolo ty chyba wiesz najlepiejWyobraź sobie, że to nie jest zemsta spedalonej Unii za Chrzest Polski...z zemsty to ciebie ojciec zrobil, i taki zaj....ty towar powinni eksportowac na Kamczatke bez dopłaty zaznaczam jeszcze raz bez dopłaty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiam do Chełmży, dzisiaj dostałem fakturę korektę, przerzucili mi 50 ton buraka wyjdą po 48 zł – transport to kpina żebym wiedział to bym ich w ogóle nie kopał mieli przenieś na przyszły rok a tu masz. Ciekawe jak nie podpisze tej faktury czy zapłacą mi podług tej starej czyli 4tys więcej czy w ogóle nie zapłacą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz raz sie pozbedziesz burakow to juz pozniej mozesz tylko załowac, bo nie wrocisz do nich taak łatwo jak do innych upraw mozna... rowniez popieram argument w miare stabilnej ceny, a po za tym prawie we wszystkich płodozmianach sa polecane...#

 

 

 

Zawsze bedzie mozna bedzie wydzierzawic i na kochana zonke zakontraktowac ale i tak im sie za kilka lat odwidzi i beda doplacali aby siac te buraki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, niestety jest to bełkot...Ramzes nie popisałes sie tym stwierdzeniem,moze tak cos wiecej.Mysle . .. bo nam jeszcze słoma z butów wystaje......ze tobie najwiecej bo znam takich ludzi jak ty tu sie madrza a w rzeczywistosci sa burakami (nie oczerniajac roslin) tylko jak zobacza tak z10000zl w jednym pliku to im szajba odbija i mysla ze zawojuja caly swiat.Wydaje sie tobie ze twoje poglady takie liberalne sa recepta na cale zlo, nic mylnego,tak tez mysleli ludzie po okresie komunizmu ze demokracja kazdego uzdrowi zycie pokazalo inaczej.A jezeli pracujesz w agencji tak jak piszesz to wywaliłbym cie pierwszego dnia pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. . .i zatrudnił "fachowca" który nie ma pojecia o pracy ale za to mówi to co wszystkim sie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to ? Jaka decyzja przecięz odwołują zarzad KSC!! JA o czymś nie wiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ogarniacie może jakie kroki można podjąc jeszcze jeszcze dojdzie do likwidacji cukrowni?bo w tygodniku rolniczym bylo ze mozna oddac limit i dostać zwrot(300 euro)? a jak nie to limit przepada i nie dostanie się potem zadnej kasy? czy ktos wie gdzie mozna skladac jeszcsze wnioski i gzdie? bardzo prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejna sytuacja... jak ze względów politycznych (debilnopolitycznych) zmienią zarząd, a ten nowy co zrobi???

 

To samo!!!!

 

Tyle, że zlikwiduje dwie cukrownie na Kujawach...

 

A jak ministrem zrobią faceta z Torunia - to zlikwiduje 2 cukrownie z Małopolski, Warmii itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...