Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 02:52 Pią 5 Mar 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 233, 234, 235 ... 2575, 2576, 2577  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 18:51 Pią 1 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez pracowników, bez kredytu, bez amortyzacji, bez pracy własnej, bez liczenia wielu drobnych kosztów które liczy się w każdej dzielności, z paroma kombinacjami, na super wyniku i przed podwyżkami pasz oraz na węglu nie na gazie, może się by i dało.Tylko fakturę za prąd sugeruje sprawdzic.Koszt liczony normalnie to 3.4netto.Po raz setny powtarzam, że chyba nie ma drugich takich głupców na ziemi poza hodowcami drobiu w Polsce, którzy prześcigają się w udowadnianiu wszem i wobec jak to oni potrafią zrobić to tanio. A najczesciej liczą to w sposób typu- a mam swoje zboże to nie wliczam, albo zostało 4t paszy z poprzedniego rzutu, poszło w tym, ale kto by to liczył itp itd.Ktoś z was zna koszt produkcji tony paszy, albo pisklaka albo koszty ubojni? Nie, bo nikt normalny nie biega z tym po forach, spotkaniach itd i nie opowiada o tym. A ci co niby tak tanio robią, to potem widać po fermach, błoto, pokrzywy po pas, to na drucie, to na kleju, tam owinięte silvertape , tam podstęplowane, ale ja zrobię za 3netto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Meda

PostWysłany: 18:42 Pią 1 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goliathus napisał:
filuś napisał:
Dziś zadzwoniłem do restauracji i bez problemu został mi dostarczony kurczak pieczony z colą 0,5 l w gratisie .
Większość restauracji od jutra działa normalnie na wynos . A ubojnie zachęcają do wstawien a hodowcy mają to gdzieś 50 -70 gr podwyżki nikogo nie przekonały do większych wstawien bo to i tak poniżej kosztów hodowla.

Ja ostatnio liczyłem że koszt wyjścia na 0 to 2,9 netto a przecież pasze teraz mocno zdrozalaly także poniżej 3 to i tak chyba dokładka

A liczyłeś swoją pracę? Bo zazwyczaj się tego nie uwzględnia
Powrót do góry
Tradytor

PostWysłany: 18:10 Pią 1 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goliathus napisał:
filuś napisał:
Dziś zadzwoniłem do restauracji i bez problemu został mi dostarczony kurczak pieczony z colą 0,5 l w gratisie .
Większość restauracji od jutra działa normalnie na wynos . A ubojnie zachęcają do wstawien a hodowcy mają to gdzieś 50 -70 gr podwyżki nikogo nie przekonały do większych wstawien bo to i tak poniżej kosztów hodowla.

Ja ostatnio liczyłem że koszt wyjścia na 0 to 2,9 netto a przecież pasze teraz mocno zdrozalaly także poniżej 3 to i tak chyba dokładka

2,9 Shocked ubojnie muszą Cię bardzo kochać
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 16:59 Pią 1 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goliathus napisał:
filuś napisał:

Nie wiem jak u was jest dokładnie w tym momencie ale coś około 3.05-3,1 powinno być to minimalne 0 jak zrobi się wszędzie 100% Smile
Tak patrząc po swojej produkcji. Wzrost kosztów jest ogromny. Pasza nie jest jedynym dużym kosztem ! Tak było jeszcze 5 lata temu. Gdzie reszta byłą pomijalna przy dużej skali.
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 16:54 Pią 1 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:

Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 16:24 Pią 1 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 15:59 Pią 1 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
A czyj to post? Zakładam, że filuta Laughing Tak, tak, wszystko to spisek.A może to Cedrob abo Animex covida wypuścił żeby kurniki przejąć w PL ? Laughing
Przykro mi Goliathus, ale co byś nie napisał, nie sprzedasz teraz kurek tak dobrze jak w marcu.Choc i tak sprzedasz sporo drożej niż w kwietniu. Zawsze to mniejsza strata

Ktoś tam wstawił ten post ale pod innym tematem
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 14:39 Pią 1 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na ile procent a wiesz co się dzieje z kim Dzong unem
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:37 Pią 1 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czyj to post? Zakładam, że filuta :lol: Tak, tak, wszystko to spisek.A może to Cedrob abo Animex covida wypuścił żeby kurniki przejąć w PL ? :lol:
Przykro mi Goliathus, ale co byś nie napisał, nie sprzedasz teraz kurek tak dobrze jak w marcu.Choc i tak sprzedasz sporo drożej niż w kwietniu. Zawsze to mniejsza strata
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 11:47 Pią 1 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

quote="adi83"]zakłady robią nas cały czas w konia magazyny mają puste cedrob i animex, kurczak schodzi na bieżąco żadnych zapasów niema. mają podpisane umowy długoterminowe a po za tym w niektórych krajach zaczyna brakować jedzenia o tym nikt głośno nie mówi animex kupuje kury z wolnego rynku po 1,50 zł i im sie opłaci sprzedać pierś po 5 zł i niech mi ktoś powie że zakłady dokładają a cedrob bije po 1 milin dziennie i towar schodzi na bieżąco. tylko to zwalanie na wirusa[/quote

Pozwoliłem sobie zacytować jestem tego samego zdania
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 11:23 Pią 1 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym roku przycmil cię 1 i 3 maja piątek i niedziela
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:11 Pią 1 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Infa na ten temat są sprzeczne.W zależności od powiatowego. Bez ustalenia podstawy prawnej dyskusja w tym temacie jest bezcelowa, ja na przykład nie znam podstawy prawnej w tym temacie
Powrót do góry
luki135

PostWysłany: 11:00 Pią 1 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale was de heus ukochał Rolling Eyes dobrze że już nie widzę tych ściemniaczy od dwóch lat.
A co do sprzedaży bezpośredniej to wg weterynarii powinieneś prowadzić rejestr kto i ile kupił z adresem zamieszkania. Takie info dostałem w powiatowym. Chodzi o to żeby wiedzieli jakby co gdzie poszły kury. Jeszcze jest pyt jak odnieś się do skarbówki..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nowy2020

PostWysłany: 10:47 Pią 1 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Meda napisał:
Nowy2020 napisał:
Witam wszystkich , jestem nowy i mam pytanko czy dozwolona jest sprzedaż bezpośrednia kurczaków od hodowcy na terenie jego fermy ?

Wydaje mi się, że jest dozwolona, rozmawiałem na ten temat z Powiatowymi i ich interesuje żywiec transportowany do ubojni. Także sprzedaż na terenie fermy powinna być dozwolona, inna sytuacja tyczy się pewnie przemieszczania przez hodowcę.

ok dzięki
Powrót do góry
Meda

PostWysłany: 10:25 Pią 1 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy2020 napisał:
Witam wszystkich , jestem nowy i mam pytanko czy dozwolona jest sprzedaż bezpośrednia kurczaków od hodowcy na terenie jego fermy ?

Wydaje mi się, że jest dozwolona, rozmawiałem na ten temat z Powiatowymi i ich interesuje żywiec transportowany do ubojni. Także sprzedaż na terenie fermy powinna być dozwolona, inna sytuacja tyczy się pewnie przemieszczania przez hodowcę.
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 09:11 Pią 1 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tym samym, od dnia 14 kwietnia 2020 r. ceny MINROL stanowiące dotąd podstawę do ustalania ceny bazowej skupu żywca zostaną zastąpione ceną De Heus. Nowa stawka będzie ustalana z uwzględnieniem cen ministerialnych i rynkowych. Cena De Heus, obowiązująca w cyklach tygodniowych, będzie ustalana w każdy piątek i komunikowana w każdy poniedziałek otwierający cykl, poprzez jej opublikowanie na stronie De Heus, pod adresem:
https://www.deheus.pl/business- solutions/livestock-price . Zmianie podlega także wysokość wszystkich dodatków cenowych o charakterze indywidualnym, które zostaną tymczasowo obniżone o 50%. Korekta wartości dodatków cenowych ma charakter przejściowy, a ich pełna wartość zostanie przywrócona wraz ze stabilizacją sytuacji rynkowej.
Omawiane zmiany dotyczą bezwzględnie wszystkich hodowców objętych umowami kontraktacyjnymi i będą wprowadzone na mocy aneksów do umów, których podpisanie zaplanowano na okres od 6 do 13 kwietnia 2020 r. Jednocześnie informujemy, że brak akceptacji warunków aneksu jest równoznaczny z wypowiedzeniem umowy kontraktacji przez De Heus.
Koniec cytatu.
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 09:05 Pią 1 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://youtu.be/El1x3Ykmw2k
Powrót do góry
egg2PL

PostWysłany: 09:00 Pią 1 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/wegry-w-226-gospodarstwach-stwierdzono-ptasia-grype,184270.html
Powrót do góry
egg2PL

PostWysłany: 08:59 Pią 1 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/krd-ig-proponujemy-program-doplat-do-prywatnego-przechowywania-miesa-drobiowego-wywiad,184445.html

https://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/ardanowski-polska-moze-zaspokoic-zapotrzebowanie-zea-na-mieso,184446.html
Powrót do góry
Nowy2020

PostWysłany: 08:23 Pią 1 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Agrrik

PostWysłany: 00:24 Pią 1 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
Co wy macie z tą horeca większość restauracji w uni serwuje legalnie na wynos !!!!! . Reszta jak nie je w restauracji to je w domu święta jak się zbliżają to wtedy ostro wzrasta zapotrzebowanie na mięso dlaczego czy w święta tylko bary są otwarte ??? Wszystkie zamknięte a mięso każdy chce .

filuś skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle?
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 20:22 Czw 30 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co wy macie z tą horeca większość restauracji w uni serwuje legalnie na wynos !!!!! . Reszta jak nie je w restauracji to je w domu święta jak się zbliżają to wtedy ostro wzrasta zapotrzebowanie na mięso dlaczego czy w święta tylko bary są otwarte ??? Wszystkie zamknięte a mięso każdy chce .
Powrót do góry
Meda

PostWysłany: 20:05 Czw 30 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj dostałem telefon od biura podróży z informacją, że nie polecę na czerwcowe wakacje. Mogę dostać w zamian bon na termin sierpień - wrzesień lub oczywiście zwrot kasy, więc HoReCa do sierpnia odpada a cena drobiu nie wzrośnie...
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 19:43 Czw 30 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te mrożonki to samw Węgry tylko wciągną
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:17 Czw 30 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filut, ja Cię proszę, KIPDiP podaje, że mamy zapasy na poziomie rocznego importu średniej wielkości kraju, a ty piszesz, że 3ubojnie coś przymrozily. Zlituj żesz się z pisaniem takich bajek.
Podobna sytuacja jest prawie na całym świecie. Kiedy oni to wyrzuca, gdzie i komu nie wiem, wiem tylko, bo to wiedza powszechna, że jest tego w ch
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 233, 234, 235 ... 2575, 2576, 2577  Następny
Strona 234 z 2577

Skocz do: