Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 16:37 Sob 27 Lut 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 233, 234, 235 ... 2571, 2572, 2573  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goliathus

PostWysłany: 08:26 Sro 29 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2,83 n. do PLU... wielkopolska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
filuś

PostWysłany: 21:17 Wto 28 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zieloni, ci z promocji to może i promują ale fileta w biedronce po 8 zł a tv tylko zaciera ręce po gotówką spływa z reklam .
. A zieloni to ludzie którym się nic robić nie chce i wymyślili sobie jakąś organizacje tylko nie przewidzieli takiej sytuacji ze kiedys wszystko stanie i CO2 takie samo czyli w normie . Także masowe pozwy o odszkodowania mln za gnebienie ludzi bezpodstawnie
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 20:41 Wto 28 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak tam CO2 ??? Niezłe te kury dymu robią nie ???teraz jak któryś zielony zacznie pieprzyć farmazony trzeba przypomnieć jak to uziemienie samolotów i zatrzymanie fabryk wpłynęło na emisje.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 20:36 Wto 28 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fundusze wprowadził chyba Waldek od straży pożarnej.
Stołeczki ciepłe liczy się i zbiera pieniążek od chłopków ma się zgadzać i już . Wierni przyjaciele krolika maja posadę i stanowisko kierownicze w gnoju się nie musza brudzić .
Pieniądze powinny być od kg przetworów wtedy liczone by było mięso brazylijskie ukraińskie i każde które pochodzi spoza Polski . Inaczej to hodowcy promują wszystkie wyroby produkowane z mięsa drobiowego pochodzącego z krajow trzecich.
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 20:18 Wto 28 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie co wy macie z tym wspieraniem z wspólnej kasy Cześka co mu nie poszło ?

Fundusz powinien służyć tylko do jednego brutalnego celu - lobbingu i nie ważne czy będzie działać w standardach mniej czy bardziej legalnych. Ciągle pokutuje mentalność fornala zamiast świadomości menagera branżowego w związkach. Do tej pory chyba zainkasowane zostało około kilkudziesięciu mln sumarycznie (80 ?) Na co to poszło, jest jakieś sprawozdanie z rozliczenia tego ?
Fileta grillowanie to nie jest branży promowanie. - O wyszło całkiem udane hasło
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 20:17 Wto 28 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koronawirus. Francja znosi część ograniczeń. Premier podaje szczegóły
Restauracje już niedługo do szkoły jak najszybciej jeszcze w maju a nasi nie wiedzą czy wrzesień będzie dobry moment .
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 20:07 Wto 28 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-hiszpania-premier-oglosil-otwarcie-kraju,nId,4465753
A nasi esa czekac pewnie na drugą falę jesienną
Powrót do góry
ciężki

PostWysłany: 19:53 Wto 28 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kuń napisał:
Także uważam ze fundusz promocji to wielka ściema. Nie robią dla nas kompletnie nic. Kiedys wczytałem sie co robią- wyjazdy na targi i stoisko z grilowanym kurczkiem na festynie. Żenada a nie fundusz.

Kiedyś ,ze 3 lata temu pisałem podając stosowny numer Dz.U. na co są przeznaczone pieniądze z owego funduszu. Nikt nie zareagował. A było w DZ.U napisane że na promocję drobiu idzie tylko kilka % /jednocyfrowy %/. Więć czego się spodziewacie? Jest to fundusz dla nierobów , żeby sobie żyli - ot tak.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 18:42 Wto 28 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A niech mi ktoś powie, po co badanie drobiu przed ubojem na fermie i badanie tego samego drobiu za 2godz przed ubojem na ubojni? Bo nigdy tego nie kumałem. Był taki epizod i taka interpretacja ustawy, że w Kielcach przez chwilę ( jakieś 3-4lata temu) nie było badania na kurniku i świadectw na kurniku, tylko jedno badanie przedubojowe na ubojni, ale to było krótko i wróciło do stanu obecnego
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 17:29 Wto 28 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kuń napisał:
Także uważam ze fundusz promocji to wielka ściema. Nie robią dla nas kompletnie nic. Kiedys wczytałem sie co robią- wyjazdy na targi i stoisko z grilowanym kurczkiem na festynie. Żenada a nie fundusz.

To wszystko to jest kpina nie wsparcie jedynie jest to wsparcie naszymi kosztamiw w jakimś stopniu ubojni i hurtowników bo napewno nie chodowcy . Wsparcie powinno być takie że jak jest pula pieniędzy to jeśli cena rynkowa spada poniżej 2,50 na przykład jest wyrównywana chodowcy do jakiejś tam ceny minimalnej powiedzmy 3zł to było by wsparcie chodowcy
Powrót do góry
Kuń

PostWysłany: 16:51 Wto 28 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
R2

PostWysłany: 16:24 Wto 28 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/krd-ig-broni-funduszy-promocji-i-oceny-wartosci-uzytkowej-drobiu,184280_3.html

I co szanowni drobiarze na to ?
Jesteście za ściąganiem opłat z hodowców nawet w momencie katastrofalnej nieopłacalności?
Czy nadal kosztem zysku hodowców ma promować się cała branża?
Nadal mamy być chłopcami do bicia i płacenia haraczu. 3 złote na umowie i ściepa jeszcze od tego żeby promować ukraińskiego fileta w przetworach albo w gastronomii.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 14:34 Wto 28 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak hodowcy ci z umów zaczynają rezygnować z umów bo dla nich 3 zł umowy to dokładna 30-40 gr i narazie odpuszczają na czesc ferm .problem może być z jajkiem bo dalej są likwidowane stada zarodowe
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 14:31 Wto 28 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę popatrzeć również na cene zboz, jeśli ktoś aktualnie skupuje to koszt produkcji rosnie zdecydowanie

2,50 za zywiec nie odpowiada tej samej cenie np. w styczniu kiedy zboze i soja była zdecydowanie tansza, olej podobnie.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 13:09 Wto 28 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli ktoś twierdzi w ministerstwie że takowy istnieje to jest albo głupcem albo nieukiem, albo co gorsza cwaniaczkiem kręcącym lody na wszystkich regulacjach.

Oczywiście ze lody.

Jedna z dużych firm gwałtownie podniosła ceny kontraktacyjne podawane na cenach rolniczych.
Znów są transparentnymi liderami. Very Happy Very Happy Laughing
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 12:52 Wto 28 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:
Tesciu napisał:
Jaka cisza skoro dziennie coś poruszamy za temat ale ile razy można pisać o jednym i tym samym

Ja zbywam w połowie maja, następnie obsadzam tylko 3 kurniki bo zapowiadają upalne lato oraz nie mam pewności co do sytuacji na świecie, reszta niech sobie stoi, przez tyle lat się wysluzyla

Tylko ze ja sobie mogę pozwolić bo jestem stary brzydki i bez kredytów.

Odpalę mieszalnie, pasza się sama poda, wezmę krzyżówki do ręki i będę siedział w altance i wspominał lepsze czasy

Ja swoimi stresami sobie zasłużyłem na chwilę spokoju

Wam wszystkim życzę byście nie zwariowali i trzymali się mocno bo życie to nie tylko kurnik i praca. Trzeba szukać też drobnych chwil radości i pozytywów.

Dla mnie to wnuki!

Zamienili to drobiarstwo w szulernie i burdel jakby to był dział promów kosmicznych albo technologia 5G z jednej strony wymagania ekologiczne z drugiej ma być żarcie najtańsze bo wszyscy pośrednicy chcą się dorobić.
Unia wprowadza przepisy które za chwile pozwala łamać w państwach stowarzyszonych w imię nie wiadomo czego.
Kapitalizm z GŁUIPIĄ TWARZA. Globalizacja i pęd do relokowania kasy doprowadziły do absurdu. Amerykańskie gospodynie za posrednictwem funduszy budują ubojnie drobiu w Polsce zamiast wprowadzać nowe technologie.
Skrajnie absurdalne decyzje niby ekonomiczne rozwalają rynek pracy i producenta.
Podwórkowe ambicje eleganckich cwaniaków nakazują namawiać naiwnych ludzi do inwestycji w skrajnie niepewny interes . W momencie kryzysu zrywają umowy które broniły tylko ich bezpieczeństwa. . Żaden z hodowców nie wytoczy procesu o odszkodowanie za poniesione straty tylko jeszcze raz nakłada pisklęta aby się przekonać o sile swoich pieniędzy.Koyaanisqatsi.

To efekt nowego systemu monetarnego, braków twardych standardów walutowych, polityki neokolonialnej oraz globalizacji. Very Happy
Spokojnie świat się z tego w niedługim czasie będzie musiał wyleczyć.
Po drodze być może zaliczymy jeszcze dochód gwarantowany dla podtrzymania konsumpcji... to będzie na schyłkowej fazie tego "kapitalizmu" który nic z kapitalizmem wspólnego nie ma. Tak samo nie ma wolnego rynku, jeśli ktoś twierdzi w ministerstwie że takowy istnieje to jest albo głupcem albo nieukiem, albo co gorsza cwaniaczkiem kręcącym lody na wszystkich regulacjach. Wink
Powrót do góry
funia

PostWysłany: 12:13 Wto 28 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox moim zdaniem mylisz się bardzo będzie dobrze i czerwcu i w śierpniu
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 11:49 Wto 28 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tesciu napisał:
Jaka cisza skoro dziennie coś poruszamy za temat ale ile razy można pisać o jednym i tym samym

Ja zbywam w połowie maja, następnie obsadzam tylko 3 kurniki bo zapowiadają upalne lato oraz nie mam pewności co do sytuacji na świecie, reszta niech sobie stoi, przez tyle lat się wysluzyla

Odpalę mieszalnie, pasza się sama poda, wezmę krzyżówki do ręki i będę siedział w altance i wspominał lepsze czasy

Wam wszystkim życzę byście nie zwariowali i trzymali się mocno bo życie to nie tylko kurnik i praca. Trzeba szukać też drobnych chwil radości i pozytywów.

Dla mnie to wnuki!

Zamienili to drobiarstwo w szulernie i burdel jakby to był dział promów kosmicznych albo technologia 5G z jednej strony wymagania ekologiczne z drugiej ma być żarcie najtańsze bo wszyscy pośrednicy chcą się dorobić.
Unia wprowadza przepisy które za chwile pozwala łamać w państwach stowarzyszonych w imię nie wiadomo czego.
Kapitalizm z GŁUIPIĄ TWARZA. Globalizacja i pęd do relokowania kasy doprowadziły do absurdu. Amerykańskie gospodynie za posrednictwem funduszy budują ubojnie drobiu w Polsce zamiast wprowadzać nowe technologie.
Skrajnie absurdalne decyzje niby ekonomiczne rozwalają rynek pracy i producenta.
Podwórkowe ambicje eleganckich cwaniaków nakazują namawiać naiwnych ludzi do inwestycji w skrajnie niepewny interes . W momencie kryzysu zrywają umowy które broniły tylko ich bezpieczeństwa. . Żaden z hodowców nie wytoczy procesu o odszkodowanie za poniesione straty tylko jeszcze raz nakłada pisklęta aby się przekonać o sile swoich pieniędzy.Koyaanisqatsi.
Powrót do góry
dex

PostWysłany: 11:24 Wto 28 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/drob/19183-27-04-2020-ceny-skupu-kurczaka-i-sprzedazy-tuszki-solidna-podwyzka-za-brojlery-z-wolnego-rynku
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 10:21 Wto 28 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie to wnuki!
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 10:15 Wto 28 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam jestem za ceną w górę i uważam że pójdzie teraz ostro szkoda tylko że kury nie mam Sad
Powrót do góry
pisklaczek

PostWysłany: 09:53 Wto 28 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale cisza się zrobiła na forum jak cena się ruszyła.
Mam wrażenie ,że ci co piszą na tym forum to sami ubojnisci.
Siedzą teraz na telefonie i szukają kurek
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 09:38 Wto 28 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czemu monologu żeś zamilkł
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 09:01 Wto 28 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubelanka napisał:
Witam, mam do sprzedania ładnego, dużego kurczaka - woj. lubelskie, tel 665 572 904

tu na pewno sprzedaż powodzenia
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 08:52 Wto 28 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co ma mięso do pracowników ? Bez przesady to nie Indie mimo wszystko.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 233, 234, 235 ... 2571, 2572, 2573  Następny
Strona 234 z 2573

Skocz do: