Skocz do zawartości
arkoarek

jak zlikwidowac szczury

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatrówka, dobre oko i duuuużo cierpliwości. A tak naprawdę, jak masz obok żarcie dla zwierząt to nic ci nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiatrówka, dobre oko i duuuużo cierpliwości. A tak naprawdę, jak masz obok żarcie dla zwierząt to nic ci nie pomoże.

 

bardziej chcę ochronić zapasy zboża bo dobierają mi się do worków

tunele pokopane dookoła stodoły ale chyba swoją baze mają pod kostkami słomy

wiosną zrobię porządek ale zeby jeszcze do wiosny przetrwać

a kot chyba już nie wyrabia

kiedyś z 10 lat temu z jednym kotem i psem zrobiłem polowanie na strychu obory w ciagu kilku godzin zabiliśmy 16 szt a reszta uciekła i miałem spokój az do tej pory

 

 

żeby to nie była stodoła to bym pokombinował z prądem mam transformatory do neonów dają jakieś 6kV

a tak zostało szukanie trucizny albo zacząć przygotowania do polowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsyp im trutki w puszki i postaw koło wyjść z tuneli, powinno pomóc. Ja stosowałem kiedyś takie rożowe granulki, chyba rat-kiler sie zwały, koszt niewielki a powinno pomóc. Jak zjedzą to im dosypujesz do skutku, po paru dniach wyłażą kołowate i padają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koty koty i jeszcze raz koty ja mam ich kilka i jak ze stogu przywożę kulaka to stoją w kolejce i żadnej myszy nie przepuszczą . ,a szczura to nigdy w życiu jeszcze nie widziałem w moim obejściu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koty koty i jeszcze raz koty ja mam ich kilka i jak ze stogu przywożę kulaka to stoją w kolejce i żadnej myszy nie przepuszczą . ,a szczura to nigdy w życiu jeszcze nie widziałem w moim obejściu

 

Też prawda Odkąd mam więcej kotów i u mnie szczury to rzadkość. Mądry pies też nie zawadzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie koty wspomagają ale dopiero się uczą pies pomaga choć on to fachowiec od kretów już nie mam tamtych kotów co kiedyś

ale posypałem TOXANu i w nocy zeżarły więc dosypałem ponownie

zobaczymy co będzie dalej

choć piszac ten post myślałem że ktoś może zna jakieś profesionalne środki trujące

ponownie wlałem wodę z węża w dziury chyba z półgodziny leciało kilka dziur zasypałem tłuczonym szkłem i zabetonowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiatrówka, dobre oko i duuuużo cierpliwości.

 

 

taak , wiatrowka . Najlepiej z noktowizorem . Wypisujesz takie pierdoly , jakbys uwierzyl we wlasna wszechwiedze .

Nie wymieniles jeszcze :

- wędki

- " masci na szczura "

- czarodziejski flet - absolutny hit znany z basni . Metoda godna polecenia , bo nieinwazyjna i niestresogenna dla szczurow . Nie jestem pewien , czy stosowanie innych w.w. jest akceptowane przez okreslone organizacje proekologiczne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flet. że też nikt z nas idiotów ze wsi na to nie wpadł ,a puzon jak nie mam fletu też może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kretyn ... nawet nie wiesz jak swietnie mozna szczura sprzatnac z wiatrówki..

taki z ciebie weterynaz jak z koziej... d..t..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie czekoladki na szczurki - z opóźnionym zapłonem - jednak trzeba je przybijać do desek, żeby szczury nie wyniosły innym zwierzętom na spróbowanie ... Nazwy niestety nie przypomnę ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kretyn ... nawet nie wiesz jak swietnie mozna szczura sprzatnac z wiatrówki..

 

 

 

kolego , mowimy tu o zorganizowanych dzialaniach na szersza skale , a nie o znecaniu sie nad pojedynczym szczurem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śrut mniej boli niz trucizna... pozatym to zaden sadyzm... trutke zwykle żrą słabe młode, chore lub stare osobniki a starsze raczej sie nie chyca nowego zarcia tak od razu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
śrut mniej boli niz trucizna... pozatym to zaden sadyzm... trutke zwykle żrą słabe młode, chore lub stare osobniki a starsze raczej sie nie chyca nowego zarcia tak od razu

 

 

no dobrze juz niech tak bedzie . Widze , ze nie chwyciles dowcipu , ale to nie twoja wina . Umiejetnosc kojarzenia faktow i wyciagania z tego wnioskow , zwana tez inteligencja jest cecha w duzej mierze nabyta , jezeli nie wylacznie nabyta .

To sie albo ma albo nie , sam siebie nie przeskoczysz .

 

p.s. moze zmien niknejma na " SNAJPER "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował sidła ( są bardzo skuteczne, tylko trzeba z tym być bardzo ostrożnym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trutka nic nie da szczury są bardzo inteligentne jesli pojawi sie nowy pokarm to wysyłają najmłodszego lub najsłabszego osobnika zeby spróbował wiec trutka jest tylko wywaleniem kasy w błoto, a poza tym jesli wysypiemy trutke wokół słomy to mozemy przez przypadek zagarnąc troche tego swinstwa podsciełając pod zwierzeta a kij... ze trafi krowa na "smakowity" kąsek, raczej nie padnie nam ale po co ma chorować i narażać nas na dodatkowe koszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trutka nic nie da szczury są bardzo inteligentne jesli pojawi sie nowy pokarm to wysyłają najmłodszego lub najsłabszego osobnika zeby spróbował wiec trutka jest tylko wywaleniem kasy w błoto, a poza tym jesli wysypiemy trutke wokół słomy to mozemy przez przypadek zagarnąc troche tego swinstwa podsciełając pod zwierzeta a kij... ze trafi krowa na "smakowity" kąsek, raczej nie padnie nam ale po co ma chorować i narażać nas na dodatkowe koszty

 

 

narazie zmniejszam ilość dziur jakie znalazłem i cały czas karmię TOXANEM co noc znika ok 100g wiec chyba idzie dobrze

dzięki Gees za ciekawe linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są też jakieś elektroniczne staszki czy ktoś próbował

gdzie swinie tam towarzystwo u mnie sie wycwaniły i wpiepszają odchody wxześniej gdy opróżnil sie patyk dostawały do karmnika teraz to nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak sie krówka np. zatruje to wołamy inteligenta "tez lek.wet." =(lepper tez twierdziłze ma inteligencje wrodzona.... szkoda ze tylko on tak myslał .. i ty..)

skasuje nas za lekarstwo, za dojazd i za porade a krówka i tak kipnie albo odchoruje jak bez niego, wójek opowiadałze dawniej łapali szczura wypalali mu oczy i puszczali podobno tak sie darł ze wszystkie sie wynosiły..

nie spraawdzałem i pewnie nie bede...

działania na szersza skale wystarcza, sztab trzeba zwołać i zasiegnac porady weta... heheheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szczuru ja pożyczm od sasiada syrenke do tłumika wąż i w dziury gazowac wszystkie wytruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no jak sie krówka np. zatruje to wołamy inteligenta "tez lek.wet." =(lepper tez twierdziłze ma inteligencje wrodzona.... szkoda ze tylko on tak myslał .. i ty..)

skasuje nas za lekarstwo, za dojazd i za porade a krówka i tak kipnie albo odchoruje jak bez niego, wójek opowiadałze dawniej łapali szczura wypalali mu oczy i puszczali podobno tak sie darł ze wszystkie sie wynosiły..

nie spraawdzałem i pewnie nie bede...

działania na szersza skale wystarcza, sztab trzeba zwołać i zasiegnac porady weta... heheheh

 

no widzisz kolego czasy się znieniają teraz sztab się zbiera na obrady na forum a nie jak kiedyś z motyką lata wkoło stodoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...