Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A jeśli bym przepisał synowi samą ziemie a on nastawił by się tylko na produkcję zboża czy wtedy wymagana by była wówczas płyta obornikowa skoro nie prowadził by działalności ze zwierzętami...

nie śpiesz się z przepisaniem żeby syn nie stracił szansy na premie dla młodego rolnika. A chodowle można "oddać" żonie w moim przypadku budynek spełniający wymogi do SPO był na ojca a ten nie do końca spełniający był wydzierżawiony dla mnie oczywiście na papierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chce przebudować dom pod kątem agroturystyki. czy moge zkozystac z PROW.

 

oczywiście, ale raczej nie z "inwestycji" lecz "różnicowania" i w tym przypadku należy byc płatnikiem KRUS przez 12 miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jezeli z roznicowania to zakładasz firme placisz 2xskladke i warunek 3 lata juz byles ubezpieczony w KRUS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie dało by sie jakoś obejść tego krusu. pracodawca opłaca mi ZUS. wiem już ze niestety nie mogę być na KRUSie i ZUSie.nie bylem nigdy ubezpieczony w KRUSie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie bedzie tak z modernizacją że wnioski z najmniejszymi błędami będą odrzucane i odnowa trzeba będzie składać a taki nabór będzie ciągnoł się kilka tyg, w końcu co 14 dni ma ogłaszać prezes agencji ile środków zostało ( tak nam mówili na szkoleniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KRUSU obejśc się nie da, ale można przestac byc płatnikiem ZUS i opłacic KRUS za rok wstecz (nie jestem pewny czy jest to możliwe) i ponownie odprowadzac składkę do ZUS

 

a co do odrzucania wniosków to zgodnie z kpa nie można tego uczynic lecz ARiMR wzywa do poprawienia/uzupełnienia wniosku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a da sie jakoś wyrwać kasę z unii na rozwój gospodarstwa. rezygnacja z ZUS raczej odpada. gospodarstwo liczy ok 8ha ornych i ok 4 ha innych(las i stary sad) brak produkcji zwierzęcej (nie posiadam obory) i słaby park maszynowy . wiec trzeba pracować na etacie bo z samego gospodarstwa cięzko. jedyne wyjście -przepisać gospodarstwo na żonę i dopiero korzystać z programów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mi mówił że aby dostać kasę na modernizację jest wymóg ubezpieczenia upraw. mam nadzieję że ktoś wie coś na ten temat bo trochę mnie to zestresowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obowiązkowe ubezpieczenie upraw będzie zależało tylko i wyłącznie od nowego rządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta pomoc jest rowniez na zakup gruntow rolnych?

 

Owszem ale nie za więcej niż 10% inwestycji a te grunty to są np. nie ma miejsca na budowę obory i można od sąsiada kupić, lub na jakieś powiększenie podwórka lub coś w tym stylu ale nigdy na powiększenie powierzchni upraw czy zwiększenie gospodarstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie w jakiej osi PROW jest program z którego można uzyskać częściowy zwrot kosztów na zakup maszyn przeznaczonych na usługi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie w jakiej osi PROW jest program z którego można uzyskać częściowy zwrot kosztów na zakup maszyn przeznaczonych na usługi??

 

jest to działanie: Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minal 1 rok trwania prow 2007-13 tysiace rolnikow otrzymalo dofinansowania do swoich projektow PELEN SUKCES...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 24ha własnej ziemi i zajmuje sie hodowla krów. za pieniądze z PROWU chciałbym kupić sobie ciągnik i moje pytanie odnosi sie do tego czy są jakieś przeliczniki agencji odnośnie jego mocy? ? ?ponieważ mam ciężkie warunki to bym wolał jakiś mocniejszy.

odnośnie płyt gnojowych to czy są wymagane płyty spełniające normy ochrony środowiska czy mogą być zwykłe budowane przez rolników nie korzystających z żadnych dotacji na ich budowę no i oczywiscie nie spełniających wszystkich wyżej wymienionych norm? ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam 24ha własnej ziemi i zajmuje sie hodowla krów. za pieniądze z PROWU chciałbym kupić sobie ciągnik i moje pytanie odnosi sie do tego czy są jakieś przeliczniki agencji odnośnie jego mocy? ? ?ponieważ mam ciężkie warunki to bym wolał jakiś mocniejszy.

odnośnie płyt gnojowych to czy są wymagane płyty spełniające normy ochrony środowiska czy mogą być zwykłe budowane przez rolników nie korzystających z żadnych dotacji na ich budowę no i oczywiscie nie spełniających wszystkich wyżej wymienionych norm? ? ?

 

 

Jest norma ok 3,5KM na 1ha ale skoro masz ciężkie warunki i odpowiednio to uzasadnisz to mogą ci zwiększyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś wie jaka jest maksymalna suma jako można dostać z prowu na jedno gospodarstwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja wiem 300kzł

He,he, kilo złoty?

kilo = tysiac

czyli 300 tysięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...