Skocz do zawartości
Sebastian

Ciagniki sprowadzone z zagranicy

Rekomendowane odpowiedzi

A i grzes nie zgodze sie z toba, to nie jest wyznacznik, wiem z doswiadczenia, ze ciagnik czasem chodzi na waskich kolach, czasem ma laczki szerokie z woda w srodku, czasem ma niskoprofilowe. Tak bylo w Case ktorym pracowale, ciagnik od kwietnia do sierpnia chodzil na waskich, bo do opryskow, i w bobie do zbierania w sierpniu zakladalem normalne do orki tak do pazdziernika, a w pazdzierniku mial niskoprofilowe bo odwozil przez miesiac ziemniaki po asfalcie, potem znowu normalne i waski .... i tak dalej. A i musial bys zobaczyc opony po 2 miesiacach zaladunku ziemniakow na betonowej plycie, pozacinne postrzepione i igolnie zniszczone. A i jescze jakosc opon firma tez ma znaczenie.... wiec wedlug mojej opini to nie jest zaden wyznacznik przebiegu, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EEEEEEEE wymyślasz ilu chce się wymieniać opony raz takie a znowu za chwilę inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie bywa z tymi oponami, jedni zaraz po kupnie wymieniają na jeszcze szersze a drudzy jak jest mniej jak połowa bieżnika to dają nowe a jeszcze inni jeżdżą aż strzeli opona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzes nie wymyslam i takie sa realia jak masz gospodarstwo warzywne , ziemniaki zboze , bob, fasola cebula. I ciekawe czy bys ty nie zmienil na niskoprofilowe jak bys mial 3 ys na asfalcie zrobic przez kilka tyg. Naprawde tak sie robi a kola znienic to nie problem ile 20 minut. I zapytaj ilu w polsce znienia na waski i jezdzi kilknascie tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko Chce przywieść ciagnik z zachodu jak jest ze sprawami podatkowymi. Moge wziąść go na firme to wtedy zwróca mi VAT ale czy na zachodzie będa chcieli sprzedać mi go na fakture za cenę Netto bo nie chce płacić na zachodzie i u nas (Vat płaci sie u nas od faktury a potem go zwracaja) Tego zachodniego nie zwróca Czy zachodnia firma(rolnik) ma możliwosc odzyskania swojego Vatu Jak to jest. Może już ktoś z was przywoził ciągnik z niemiec jak to wszystko jest od strony papierowej? Może sa jakieś sposoby i kruczki żeby nie płacić daniny???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanko Chce przywieść ciagnik z zachodu jak jest ze sprawami podatkowymi. Moge wziąść go na firme to wtedy zwróca mi VAT ale czy na zachodzie będa chcieli sprzedać mi go na fakture za cenę Netto bo nie chce płacić na zachodzie i u nas (Vat płaci sie u nas od faktury a potem go zwracaja) Tego zachodniego nie zwróca Czy zachodnia firma(rolnik) ma możliwosc odzyskania swojego Vatu Jak to jest. Może już ktoś z was przywoził ciągnik z niemiec jak to wszystko jest od strony papierowej? Może sa jakieś sposoby i kruczki żeby nie płacić daniny???

zaniż na umowie(fakturze) cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO też mi się troszkę za tanio wydaje, bo ja tego Fendta 514 znalazłem na tracktorpool.de ale 13 tys euro to coś za tanio.... Bo u nas chodzą takie po 100tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NO też mi się troszkę za tanio wydaje, bo ja tego Fendta 514 znalazłem na tracktorpool.de ale 13 tys euro to coś za tanio.... Bo u nas chodzą takie po 100tys.
no to teraz wiecie ile zarabiają posrednicy.... a poza tym moze to byc cena netto, bez dodatkowych kosztów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dzwonie z kumplem do tego niemca sie dowiedziec o co chodzi z cenami.nawet jak sa netto to jade po JD 6320 z turem.nawet jak wyjdzie mi 100 tys. to sie opyla jak nic.jak bede cos wiedział to dam znac na bank.

ale mi sie wydaje ze to jakis leasing moze byc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JUz wiem dlaczego tak tanio.To sa ceny wywoławcze na e-bayu.Dzwoniłem do tego niemca to mi powiedział zebym sledził licytacje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie interesuje mnie ciągnik o mocy 45-60 kM z ładowaczem lub bez i wspomaganiem , niekoniecznie z kabina za ok.25.000 zł , co mogę za te pieniądze kupic w Niemczech i czy z takimi pieniędzmi warto tam jechac czy poszukac na miejscu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy kupil ktos z was ciagnik z holandii , jesli tak to jak go zarejestrowac , bo potrzeba dowod rejestracyjny a w holandii nie rejestruja ciagnikow .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak teraz bo od grudniazmieniły sie przepisy, ale kiedys to wystarczył jakis dokument potwierdzajacy że dany ciagnk jest włąsnoscia sprzedajacego. TEn dokument wydawał czy tam tylko podbijał umowe jakis urzad w Holandii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno pytałem w starostwie to odpowedzeli że zarejestrują, ale potrzebny dowód lub jeśli nie był rejestrowany to oświadczenie właściciela Ze ciągnik jest jago własnością i nigdy nie był rejestrowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jeszcze ktos udziela sie w tym temacie?

Mam kilka pytan o sciaganie ciagnikow z Anglii? dokladnie jak to wyglada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są cenny netto zakupu do tego trzeba doliczyć podatek i transport z danego kraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie odnośnie Anglii, też coś myśle w tym temacie, gościu proponuje niezłą cenę i płaci podatki ale chyba tylko swoje, ale ciekawe ile wyjdzie shipping czyli sprowadzenie i pewnie jakieś cło. Czy ktoś sprowadzał już z Anglii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jeszcze ktos udziela sie w tym temacie?

Mam kilka pytan o sciaganie ciagnikow z Anglii? dokladnie jak to wyglada?

Masz już coś na oku?

Ja mam oferte jakiegoś prywatnego gościa z UK i jakiejś firmy zajmującej się sprzedażą tam w UK. W obu przypadkach chcą sprzedać ciągniki nie starsze niż 5 lat o mocy nawet 120 KM i więcej za cenę do 10,000 euro razem z wysyłką. Czy to może być w ogóle realne? Coś za tanio, chyba, że rzeczywiście nasi pośrednicy tyle biorą. Zasatanawiam się jak z formalnościami jest, jakie cło trzeba zapłacić itd. Nic nigdy nie sprowadzałem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam caly czas interesuja mnie wlasnie ciagniki do 5 lat.Z mojej wstepnej analizy sa to ceny od 20.000 do 30.000 tys. funtow.Takze ta cene ktora TY podales jest cos podejrzana...no zalezy jeszcze o jakich ciagnikach mowimy...zastanawiam sie jak jest Vatem i z jego zaplaceniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...