Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę pisać na forum o stanie faktycznym na swojej fermie i to czynię trudno mi wypowiadać się o innych , myślę że sami to zrobia najlepiej .JESZCZE RAZ POTWIERDZAM ZEJSCIE W ŁÓDZKIM BARDZO DOBRE MAGAZYNY PUSTE .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celem uczestnictwa w Forum jest wymiana informacji ,co tez czynię .POTWIERDZAM W ŁÓDZKIM ZEJŚCIE TOWARU BARDZO DOBRE MAGAZYNY PUSTE. Nie wypowiadam się za innych fermiarzy ,bo sami to zrobią najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zgadzam sie z K.Janosikiem jednak jest jedno ale bazujesz na pewnej grupie hodowcow rowniez z terenu zurominskiego ktory jest w malym kryzysie i jesli jedna osoba sprzeda Tobie towar taniej to od drugich wymagasz rowniez tej ceny nie znasz specyfikacji calego rynku w Polsce zeby snuc ze cena 27gr za 1A jest nie realna nawet przy duzym hurcie a jesli taniej kupujesz niz 26 to jest Twoj zarobiony pieniadz co do cen to jestem ciekawy czy cena pojdzie do gory zwiazku zdrozejaca pasza lub jej komponentami? POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów

Aktualna cena na 1a- 0,25<0,26 i chyba niestety będzie w dół ruch w mojej okolicy Śląsk i małopolska bardzo mały i magazyny się powoli zapełniają. Cena 0,27 było by super ale rynek u mnie jest inny. Mnie jeszcze dusi giełda w Katowicach więc jak mam za wysokom cene to jeżdżą do katowic. Więc jak tam jest cena 0,26 to skąd i po ile muszą kupić jajko żeby sprzedawać 0,26 jak według "Kokoszka Zgierska" i "megakura" ceny są 0,27 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

janosik , ja nie musze nikomu kit zenic, pisze jak jest, nie wierzysz twoja sprawa. pewnie co niektorym hurtownikom marzysie sytaucja sprzed paru lat kiedy to mogliscie wydzierac od producentow jaja ponizej kosztow produkcji. takiego wala, przyzwyczajcie sie ze za dobry towar trzeba dobrze placic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu masz racje każdy pracuje żeby mieć pieniądze i dojenie producentów to jest chamstwo bo pośrednik i tak zarobi a producent był zawsze stawiany pod ścianą "ALBO CENA ALBO POJADE GDZIEŚ INDZIEJ" bywało że wszyscy zarabiali tylko nie producent.

 

Coś się zaczyna ruszać na rynku bo dzisiaj telefon dzwonił jak najęty

Jak tam w polsce

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Na śląsku ferie się zaczęły i lekka bryndza się zrobiła. Co do cen to panuje duża rozbieżność. Są tacy którzy tradycyjnie oddają za grosze dosłownie przy dzisiejszych kosztach ale są i tacy którzy mają za przeproszeniem "jaja" i potrafią trzymac fason i nie chodza po kolanach z wypisamym na czole "oddam po każdej cenie" Kolego Brown pamietaj że giełda przy ul Obroki to nie jest "pępek świata" i tych paru kolesi nie ma monopolu na ustalanie ceny towaru o nazwie jajo konsumpcyjne po jakich my możemy sprzedawac na fermie. Przynajmniej ja wychodze z takiego założenia i jakoś funkcjonuje. Ceny hurt na dzis: 2A 0,22 1B 0,24 1A 0,26 S 0,28 Extra 0,32. W mojej okolicy na fermach które trzymają powyższe ceny są lekkie zapasy ale dramatu nie ma. Więc jakoś można z tymi cenami funkcjonować. Proszę o podawanie cen paszy bo zdaję sie że wytwórnie podnoszą cenki z mojego rozeznania o 30zł/tona. Pszenica 830zł. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Dokładnie tak kolego REMIK klienci wracają kupują i nawet nie marudzą o cenę tylko ruchu na sklepach niema i mniej jaja sprzedają. Giełda w Katowicach jak się dowiaduje to narazie najlepsza cena u Wanaksów ale jajko jest ze stron Żuromin tam gdzie ptasią grypę odkryli i klienci nie chcą tego jajka za bardzo kupować cena 0,24-0,25 IA. Ja sprzedaje 0,26 cenę za paszę podnieśli o 40 zł Panowie TRZYNAĆ CENE I FASON !!!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !

Na podkarpaciu kupuję o-28 1a-26 1b-24 2a-22 od następnej dostawy zapowiedzieli 1gr w górę . Towar dostarcza mi pośrednik, więc z kurników kupuje conajmniej 1-2 gr niżej. Szukam fermy zainteresowanej stałą współpracą . Płacę gotówką. Jednorazowa dostawa max.10 -15 palet (brak magazynów). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Panowie co z cenami cisza na forum znaczy coś nie tak. Jajka pełne magazyny pasza i prąd w góre a ceny ?????????? CHYBA W DÓŁ ???????????

 

PISAĆ PISAĆ co się w polsce dzieje!!!

 

Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ceny na dziś loco ferma: 2A-0,22 1B-0,23 1A-0,26 0-0,28 S-0,32 Brakuje na rynku małych jaj tzn. 2B i 2A. Zejście siadło ale jeszcze tydzień i myślę że sie ruszy cos w interesie. Na rynku zbóż troszkę sie uspokoiło ale wytwórnie i tak podnoszą ceny. Kolego Alikami daj jakiś namiar na siebie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny jak pisza koledzy ponizej, 1a - 26gr reszta wiadomo dwa oczka gora, dol. cena paszy skoczyla do gory i osiagnela kwote cztero cyfrowa. w tej sytuacji nie ma mowy o opuszczaniu cen. zejscie styczniowe tradycyjnie cienkie, w lutym powinno sie lekko podniesc. w magazynach jajka sa, ale bolu glowy nie ma, niedlugo swieta , takze dobrze zrobic sobie maly zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych

 

Ptasia grypa troszkę nam poknociła ceny w okolicy lecz już mineła,wszystko ucichło i ceny też wróciły do norm.

I tak ceny wyglądają u mnie na fermie i w okolicach Bieżuń,Żuromin

 

0-29gr

S- 28

1a-26

1b-24

2a-22

2b-20

III-18

 

Hodowcy z okolic ptasiej byli zmuszeni sprzedawać jeszcze 2tygodnie temu

około 1-2grosiki taniej od podanych tu cen gdyż handlarze wymuszali niskie ceny-wiadomo.Na nieszczęściu jednych zarabiają drudzy.

Teraz już nie ma zadnej roznicy skąd jest jajko a cena jak wszedzie.

Niestety pasza strasznie droga,sam płacę 1050zł/tona za DJ-1

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Jak z zejściem jajka w lutym?? Widze że forum przydaje się tylko jak cena idzie do góry!!

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rasa jest najlepsza pod względem nieśności. POMÓRZCIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie ma lepszej lub gorszej rasy, każda jest inna pod względem tego jaką możesz podać jej paszę, natomiast chyba najczęściej spotykaną jest ISA Brown oraz Lohmann

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile teraz można zarobić na jajku..Prosze o szczere odpowiedzi bo planuje zacząć chodowle w małopolsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile teraz można zarobić na jajku..Prosze o szczere odpowiedzi bo planuje zacząć chodowle w małopolsce.

 

Kolego od 2006r jesteś zarejestrowany na PPR i ty zastanawiasz się nad wielkośćią zarobku na jajku. Tego nikt tak na prawdę nie powie ,zawsze można zarobić więcej.......... . Ja powiem tak ferma to lotto-lotek raz jest super a za chwile już cię niema na rynku

Pozdrawiam i podziwiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO BROWN:

Pytam tylko dlatego bo chciałbym przezstawić produkcje z blojlera na nioske...

i chce sie upewnic żeby sie nie wtopić... Miszkam niedalego Krakowa więc rynek zbytu owinien być dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny jaj w wielkopolsce:

O- 0.29

IA- 0.26

IB- 0,24

IIA- 0,22

IIB- 0,20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny jaj na śląsku:

 

O- 0,28

1a-0,25

1b-0,23

2a-0,21

2b-0,20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam milczących forumowiczów

Zdaje się że coś sie zaczyna ruszać bo juz dosyć tego zastoju było. Przynajmniej jeśli idzie o zejście bo o podwyżkach to możemy zapomnieć. No chyba ze pasza zdrożeje bo to jest normalne w ostatnim czasie Ceny bez zmian czyli takie jak podaje niżej kolega Brown.

Piszcie co w innych rejonach.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielkopolsce ceny bardzo podobne : 1a-0,25 , 1b-0,23 , 2a-0,21 , s-ka-0,27 i "O"-0,29-0,30 groszy .Ceny paszy wysokie i to jest najbardziej przytłaczające , przydałoby się uzyskać wyższą cenę jajka !

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...