Skocz do zawartości
Gość zbigo

Gospodarstwa niskotowarowe

Rekomendowane odpowiedzi

nie

dopiero jak wejdzie nowy prow i potem będo dodawać aneks dla niskotowarówki. Jak wszystko dobrze pujdzie to może za rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wniosku napoisałem zakup 2 ha ziemi czy jak wezme w dzierżawę (umowa) to mi przejdzie i dostane kase na 4 i 5 rok? Kto wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, oczywiście, ze tak.

Niektóre Agencje domagaja się umowy dzierzawy notarialnej lub sporzadzonej w Starostwie. Widzi mi się to nadinterpretacją , ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby jaka nadinterpretacja, jak niby ma wygladac umowa dzierżawy spisana na kolanie, coś napisane a w gruncie rzeczy tak napisane ze do kosza można wywalić. Umowy najlepiej napisać na odpowiednim druku , daleko do urzedu skarbowego nie ma , udostepnia taki druk.

Umowy muszą być potwierdzone przez starostwo lub urząd gminy.

Tak sporządzone umowy bedą w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niby jaka nadinterpretacja, jak niby ma wygladac umowa dzierżawy spisana na kolanie, coś napisane a w gruncie rzeczy tak napisane ze do kosza można wywalić. Umowy najlepiej napisać na odpowiednim druku , daleko do urzedu skarbowego nie ma , udostepnia taki druk.

Umowy muszą być potwierdzone przez starostwo lub urząd gminy.

Tak sporządzone umowy bedą w porządku.

A dlaczego przyjmujesz, ze umowa miałaby być napisana na kolanie?

Czy sądzisz, ze rolnik nie ma stołu czy biurka?

czym różni się pismo drukowane od odrecznego? Traci na wartości? Mnie sie widzi raczej tu biurokracja!!!!

Tak mawiają pracownicy ARiMR, ze rolnicy bedą umowy pisać "na kolanie"!

Dlaczego nie wystarczy umowa dzierżawy spisana odręcznie przez dwóch rolników, poświadczona podpisami obydwu? Jest nieważna?

Jest to gdzieś wyjaśnione, czy to tylko taka ....no mniejsza z tym, taka twoja interpretacja tematu, rolnikas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna zmieniać maszyny które zamierzało się kupić i czy kwoty musza być identyczne jak w planie rozwoju. Czy umowa kupna sprzedaży zarejestrowana w skarbówce jest wystarczającym dokumentem?

Jezeli spełnie warunek czyli zakup maszyn to nie muszę dojść do 4 ESU poprzez uprawę roślin które były w planie i wtydy dostanę premię w 4 i 5 roku?

Dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zmienić plan rowoju gospodarstwa niskotowarowego.

 

Z tego co wiem nie ma procedur jak rozliczyć niskotowarówkę i tak np: biuro powiatowe w rejonie gdzie mieszkam nie przyjmuje faktur umów sprzedaży, świadectw ukończenia kursów itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie w tym roku niskotowarówka czy nie bo ja sie niezałapałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Mariusza farm. Wiesz na pewno, że można zmieniać plan rozwoju gospodarstwa niskotowarowego? Czy np. można zmienić rozbudowę obory na zakup nowych maszyn? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja o możliwości zmiany planu w niskotowarówce pochodzi od pracownika biura powaitowego agencji który się tym zajmuje( podobno jest dużo zawracania gitary przy tym)

osobiście tego nie przerabiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań:

1.Czy ktoś z Was lub Waszych znajomych zmieniał plan rowoju gospodarstwa niskotowarowego? i jak to wygląda?

2.Czy wytypowane maszyny w 1 roku można kupić w 3 roku i nie stracić dopłat na następne lata?

3.Czy maszyny mogą być używane?

Jak macie jakieś wnioski i spostrzeżenia odnośnie tych dopłat to napiszcie, bo ja mało o nich wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem dzisiaj w arim w krakowie.zakup maszyn realizuje sie w ciagu 6 m od 3 wyplaty.drukow jeszcze nie ma.mozna kupic kazda maszyne bez limitu wieku tylko musi byc umowa kupna-sprzedazy.ciagnik moze byc niejerestrowany tylko sprawny,tylko pracownik mowil ze glowy by zato sobie uciac nie dal bo 'nikt nic nie wie".a facet za to odpowiedzialny jest na dlugim urlopie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przełomie - na konto wpłynęło miedzy Świętami a sylwestrem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam czy w 2008 bendo dotacie do gospodarstw nisko towarowych.

z tego co ja się orientuję, to niestety nie, ale myślę, ze na wiosnę 2009r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś już się próbował rozliczyć z niskotowarówek,albo wie na pewno czy mogą być umowy na kupno używanych maszyn,bo wczoraj wyczytałam gdzieś że jakiś rolnik miał umowy potwierdzone i opłacone w skarbówce na używane maszyny a arimr nie chce mu ich uznać i każą mu kupić np.nowy opryskiwacz aby mieć faktury bo tylko one się liczą,napiszcie jak jest u was.wczesniej jak pytałam to mówili że używane chyba będą honorowane ale teraz może nie chcą dawać wiecej kasy i wprowadzili przepis ,że tylko nowe.proszę odezwijcie się jak coś wiecie,bo się denerwuje a w ogóle czy to tak na sam koniec można ustalać reguły-tochyba nie w porządku,wydaje mi się,że wymagać można tego co jest wiadomo od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem do arimr w krakowie.jest tak jak napisalem w poprzednim poscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie wyplaty sa zawieszone bo nie ma kasy ,podobno za tydzien maja ruszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Hoduję pszczoły, działam wiec w dziale specjalnym produkcji rolnej. większość produktów szrzedaję w domu, na rynku (w sposób bezpośredni).

 

Pytanie jak mam udokumentować dochoty z takiej sprzedaży.

 

Zaznaczyłem we wniosku osiągnięcie w trzecim roku obrotów z gospodarstwa w wysokości 20 tys zł.

 

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...