Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

A co takiego dzwigacie ze orginalny nie podnosi. U mnie dzwiga wszystko władzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co takiego dzwigacie ze orginalny nie podnosi. U mnie dzwiga wszystko władzio
Otóż to jak nie uniesie narzędzia z tyłu to przód traktora idzie do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dylemat: Mam zamiar sprząc Władka z Polskim opryskiwaczem 12m 400l oraz z beczka do nawozów. Ale mam dylemat ponieważ nie wiem jakimi biegami z tym jeździć i ile ma być obrotów na minutę? Moglibyście mi kolejno opisać jak tym ciągnikiem obchodzić się z tymi poszczególnymi maszynami. Może to dla was wydawać się trochę lamerskie ale ja jestem młody i nie znam sie zbytnio na tym. Pomimo to z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam dylemat: Mam zamiar sprząc Władka z Polskim opryskiwaczem 12m 400l oraz z beczka do nawozów. Ale mam dylemat ponieważ nie wiem jakimi biegami z tym jeździć i ile ma być obrotów na minutę? Moglibyście mi kolejno opisać jak tym ciągnikiem obchodzić się z tymi poszczególnymi maszynami. Może to dla was wydawać się trochę lamerskie ale ja jestem młody i nie znam sie zbytnio na tym. Pomimo to z góry dzięki

No 400 litrowy opryskiwacz na władka jest troche duży. Ja miałem pilmeta 417 który wchodził między błotniki i niestety kilka awarii takich jak pęknięta piasta koła x2, oberwana zwolnica spowodowały że z opryskiwaczem chodzi teraz 3512 a władkiem pryskam tylko ziemniaki i leje max 300 litrów. A jakim biegiem jeździć i jakie obroty to musisz zrobić test . Ja jeździłem 2ką i 1500obr i robiłem 1,5ha ale każdy opryskiwacz trzeba zrobić próbe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja smigam z 400 litrami i na 3 biegu 1200 obrotów wylewam na 1,5 ha 2 ha. Zadnych problemow władzio nie ma z tym opryskiwaczem u mnie bo jak poznaniaka jeszcze o 300kg ciezszego ciagam to nie płacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam dylemat: Mam zamiar sprząc Władka z Polskim opryskiwaczem 12m 400l
U mnie chodzi z Pilmetem 412LM ktory sam waży 260kg i nie ma z nim najmniejszych problemów tylko przód trzeba dociążyć a jaką szybkością to już zależy jaką dawkę się chce uzyskać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rusek z łatwością daje sobie radę z tym opryskiwaczem, tylko trzeba wzmocnić ramiona podnośnika, aby nie było niespodzianek podczas jazdy z pełnym opryskiwaczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to ruscy jedynie mojego zrobili jak czołga Ja po przerobkach kilku bez wzmacniania jezdze i jest dobrze, tylko mozna powiedziec ze jak sie dba tak się ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rusek z łatwością daje sobie radę z tym opryskiwaczem, tylko trzeba wzmocnić ramiona podnośnika, aby nie było niespodzianek podczas jazdy z pełnym opryskiwaczem
Jak sie jeździ normalnie to nic nie trzeba wzmacniać ....... już nie przesadzaj ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rusek z łatwością daje sobie radę z tym opryskiwaczem, tylko trzeba wzmocnić ramiona podnośnika, aby nie było niespodzianek podczas jazdy z pełnym opryskiwaczem
Jak sie jeździ normalnie to nic nie trzeba wzmacniać ....... już nie przesadzaj ........

 

Ramiona to nie bardzo wiem jak wzmocnić ale jemu chyba chodzi o trzypunktowy

układ zawieszenia a dokładniej o dolne belki ,potrafią się niebespiecznie wyginać a

powodem tego jest że belka ma możliwość "kładzenia się".

W miejscu mocowania jej z cięgnem wystarczy przyspawać kawałek płaskownika

i będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ja tak bardzo wyginania sie belek nie boje bo to jest ruska stal a moze ja mam lepsze bo rok 87, jedynie co bym sie bał to dolne mocowanie siłownika.

Co do beczki ile ucagniesz tyle bierz, ja nie mam beczki ale chyba 3 tys litrow dla władzia nie bedzie tragedia jak i 4 tys. Dlatego na cos takiego bym sie skłaniał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gnące się ramiona też jest patent. Ja zamontowałem od C 330 i problemów juz nie ma. A ciągam 3m siewnik nordstena, który po załadowaniu waży ponad 500 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do mojego Władka zapinam opryskiwacz 450 litrowy i nie ma problemu z podniesieniem, ani z jazdš, ale trzeba uważać. Natomiast co do dopasowania odpowiedniego biegu do danego opryskiwacza, to nie jest to taka pojedyńcza sprawa, trzeba poprostu zrobić próbę "na sucho", czyli z samš czystš wodš, na odpowiednim odcinku drogi, odpowiadajšcym np. jednej czwartej hektara i wtedy w zależnoci od tego ile substancji chemicznej ma być wylane na ha, to taki dopasowuje się bieg z prędkociš jazdy, bo przecierz nie ma identycznych opryskiwaczy, każdy ma innš wydajnoc pompy, inne dysze, i wiele innych czynników, które majš wpływ na indywidualne ustawienie i wydajnoc na hektar przy odpowiedniej liczbie obrotów silnika i prędkoci cišgnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok w sumie to kolega ma racje Odbiore władka od mechanika i heja na pole testy robić . Ale mam teraz inny dylemat bo zakładam do mojego władka głośniczki 4x35wblaupunkta i radio sc202 też blaupunkta. Jak myślicie da rade?? czy będzie trzeba mocno wyciszać kabinę?? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok w sumie to kolega ma racje Odbiore władka od mechanika i heja na pole testy robić . Ale mam teraz inny dylemat bo zakładam do mojego władka głośniczki 4x35wblaupunkta i radio sc202 też blaupunkta. Jak myślicie da rade?? czy będzie trzeba mocno wyciszać kabinę?? Pozdro
Zamiast pary głośników podłącz gniazdo do słuchawek i słuchawki, wg. mnie to najlepsze wyjście bo oszczędzisz słuch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam radio sony we wladku 4X40 i wiecie jak to moze fajnie grac
Grać to może, tylko po kilku latach możesz już mało co słyszeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj ale sceptycznie podchodzicie do tego hałasu którego tak bardzo władek nie robi jak i audio, watty buduje i słysze jeszcze, a w tym roku projekt Władzio rusza wiec mam nadzieje ze audio zabuczy nad uszami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi słuchawkami to jest niegłupi pomysł Ale jak będe pod dyskoteką szpanował ?? . A powiedzcie mi czy można coś zrozumiec z tego dzwięku czy to jest jeden wielki churgot? I jeszcze jedno pytanko na jakim tłumiku Władzio będzie chodził najciszej? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zabieram sie do remontu mojego wladka a głownie skrzyni niedzialaja mi dwa najwolniejsze biegi musze wymienic tryb na walku wzdluznym czy trzeba rozpolawiac silnik

P.S słyszalem o jakims nicie czy oczym podobnymktory trzeba zdemontowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zeby zrobic skrzynie silnika nie trzeba rozbierac jedynie skrzynie bo ten wałek wzdłuzny jest najnizej i z jego wymiana jak cos to jest najwiekszy problem, ale coz dla nas to nic trudnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...