Skocz do zawartości
Przekeeeek

jaka dojarka przewodowa?

Rekomendowane odpowiedzi

witam. chciałbym w mojej oborze uwięziowej założyć używaną dojarkę przewodową na 30 krów. na ten cel chciałbym wydać do 25 tys. zł z montażem. moje pytanie brzmi: co za tą cenę mogę kupić i jakiej firmy? jaka byłaby najlepsza i dlaczego? nie znam się na dojarkach przewodowych, więc prosiłbym o łopatologiczne wyłożenie Waszej wiedzy na ten temat... :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego rejonu mazowieckiego jesteś?

Napisz do mnie na e-maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem używana przewodówkę w swojej oborze. Firma x dała mi b. dobra cenę. Ucieszyłem się ale nie długo. dzis okazuje się, że powinieniem mieć inna pompę, większą bańkę szklaną na mleko. Wiele elementów zostało nie do końca prawidłowo zamontowane co zwieksza koszty eksploatacji i powoduje codzienna irytację. Z powodu niewiedzy ich nie zauważyłem wczesniej. sprzęt był uzywany, skutki na dzis, węże na aparatach nadają sie do wymiany, wiele uszczelek zaczyna pękać lub sa trudne w utrzymaniu czystosci, szybko zarastają, zamki na przewodach sa mało szczelne, ucieka podciśnienie. Rury z nierdzewki , zostały dociete i nie obrobiono wew. rantów, jak równiez w kilku miejscach za luźno spasowano,co powoduje szybkie zużywanie gąbek! Łuki przejazdowe podwieszono na zbyt małych kołkach rozporowych, jak ktoś puści linke to łańcuszki wyszarpują kołki z sufitu. Sznurki od łuków zostały przewleczone przez oczka zamiast przez rolki do prowadzenia linki, co skutkuje przecieraniem wszystkich po 4 m-cach użytkowania.

Wniosek jest taki. Nad kazdym "profesionalista od dojarki" trzeba samemu siedzieć i go pilnować na kazdym ruch, a jak coś zrobi podejrzanie, to od razu to sprawdzic u sasiada, czy w jakims katalogu i wymagac, jescze raz wymagać i nie załować 5 tyś wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej żeby dojarkę (nawet używaną) założyła firma która ogolnie ma dobrą opinie, zakłada dużo instalacji, oraz zapewnia gwarancje i serwis 24h. Ja tak zrobiłem i jest MIODZIO. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...