Skocz do zawartości
szopen72

Zaprawianie zboz i kukurydzy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was używa jakiejś zaprawiarki? Jak i czym zaprawiacie?

ja uzywam betoniarki wsypuje 150kg zboża i zaprawiam" raxill" (chyba tak to sie pisze) gel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też używam na razie betoniarki ale rozglądam się za zaprawiarką o wydajności ok 2T/h. Może ktoś coś takiego użytkuje? Co do zapraw to tylko Baytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też używam na razie betoniarki ale rozglądam się za zaprawiarką o wydajności ok 2T/h. Może ktoś coś takiego użytkuje? Co do zapraw to tylko Baytan

 

Taki duży gospodarz i w betoniarce zaprawia To ja od 6 lat nie zaprawiam a zaprawiarka stoi i czasami mieszam w niej małe ilości paszy!!!

Była to zaprawiarka do zaprawiania na mokro. Ale długo nie wytrzymało urządzenie natryskowe.Więc pryskaliśmy w to samo miejsce pistoletem do konserwacji podwozi! Zaprawiałem również Baytanem, czyli wiele się nie zmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam o zaprawiarkach to zastanawiam się czy nie zostanę przy betoniarce Trochę to wolno idzie 1-1.5T/h i dwóch ludzi ale jakie jest inne wyjście?

Zaprawiam wszystko Baytanem, nawet kwalifikowany kupuję czysty i sam zaprawiam bo firmy chcą jak najtaniej (wyjątkiem jest Radzików-jak im dopłacę to robią dla mnie specjalnie) a Baytan drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak czytam o zaprawiarkach to zastanawiam się czy nie zostanę przy betoniarce Trochę to wolno idzie 1-1.5T/h i dwóch ludzi ale jakie jest inne wyjście?

Zaprawiam wszystko Baytanem, nawet kwalifikowany kupuję czysty i sam zaprawiam bo firmy chcą jak najtaniej (wyjątkiem jest Radzików-jak im dopłacę to robią dla mnie specjalnie) a Baytan drogi.

ja zleciłem wykonanie mieszalnika do zaprawiania zasypuje big bag i wsypuje big bag i też baytanem (bo ostanio to straciłem 100t zboża dzięki centrali i Boagatce na 30 ha)na ten czas podstawiam wagę elektroniczną i od góry zapryskuję zaprawą (dysze od opryskiwacza)która jest w zbiorniku ciśnieniowym do którego wtłaczam powietrze sprężarką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z czyszczeniem, lubię mieć nie pomieszane zboże. A mieszalnik nie kruszy? Potrzebuję zaprawiać też kukurydzę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do przemek :w jaki sposób straciłeś te 100 ton bo nie kapuje ,ta bogatka żle była zaprawiona i choroba ci jakas zechleła 3 tony z ha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Betoniara 150kg + baytan =luzem na przyczepkę, a najpierw ziarno oczyszczone na wialni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Betoniara 150kg + baytan =luzem na przyczepkę, a najpierw ziarno oczyszczone na wialni.

Tak robie teraz ale chciałem coś ulepszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Betoniara 150kg + baytan =luzem na przyczepkę, a najpierw ziarno oczyszczone na wialni.

ja podobnie tylko ze betoniarka 250 wsypuje 3 worki daje raxil gel i póżnie te zboże łapie w worki i dopiero na przyczepe, zaprawianie 1t zboza około godziny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Betoniara 150kg + baytan =luzem na przyczepkę, a najpierw ziarno oczyszczone na wialni.

Ta przyczepka to do osobówki kiedyś też sypałem do worów po nawozie i na przyczepę szkoda czasu,zaprawiam nawet żyto przy zdziwieniu sąsiadów i pryskam od chwasta jesienią i to w oczach starszych rolników wywołało wielkie zdziwienie i śmiech.Do betoniary mam dorobiony dekiel i zamykany tak jak w parowniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście moze zaprawiarke mobilną Aniela Właściwie to czyszczarko-zaprawiarka.Jest troche opisana w Top agrar ale i na stronie Agraslexu można znaleść opis.Moze bedzą firmy które usługowo będzą zajmowały sie zaprawianiem tak jak to było w latach popszednich tylko wtedy mieli samą zaprawiarke.Jeśli koszt usługi nie był by duży to może szkoda samemu kąbinować z urządzeniami do zaprawiania.Przyjada oczyszczą ziarno zaprawią szybko ładnie i przyjemnie bez roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde chce wam się bawić w betoniarki?? ja przepuszczam zboże przez żmijke dodając zaprawe na mokro żeby się nie kurzyło. Swietny efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde chce wam się bawić w betoniarki?? ja przepuszczam zboże przez żmijke dodając zaprawe na mokro żeby się nie kurzyło. Swietny efekt

a ile tu bawienia sie w ciagu roku sieje 15ha zboża najpierw puszczam przez wialnie jeszcze poniemiecka ale przeronioną na silnik, pół dnia i mam zboża wyczyszczone i zaprawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak byś sprawe załatwił w 2 godz, usiadł przed domem, otworzył piwo i patrzył jak sąsiad pie***li się z betoniarką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde chce wam się bawić w betoniarki?? ja przepuszczam zboże przez żmijke dodając zaprawe na mokro żeby się nie kurzyło. Swietny efekt

Spróbuj tak zaprawi kukurydze to zobaczysz co z niej zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak jest z czyszczeniem, lubię mieć nie pomieszane zboże. A mieszalnik nie kruszy? Potrzebuję zaprawiać też kukurydzę!
mozesz mnie oświecic dodatkowa zaprawa zaprawiasz kukurydze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak byś sprawe załatwił w 2 godz, usiadł przed domem, otworzył piwo i patrzył jak sąsiad pie***li się z betoniarką

przeczytaj co jest napisane na opakowaniu od zaprawy że nei mozna spożywać alkoholu przed i po zaprawianiu, a pozatym to zauwzyłem ze betoniarka lepiej zaprawia zboże niz te które kupuje z centrali nasiennej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osa21 - zależy czym zaprawiasz, Funabenem to sobie mozna kanapki smarować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
osa21 - zależy czym zaprawiasz, Funabenem to sobie mozna kanapki smarować

uzywam raxil gel pokrywa bardzo dobrze ponad 90 % zboża po zaprawieniu jest czerwone a te kupowane z centrali zaprawiene tym samym to jest okoo 70%, jak zaprawie sam to przynajmiej mam pewnosć ze jest dobre zboże, zawsze najpierw robie próbe kiełkowania na 300 ziarnach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziarno nie musi być całe pokryte zaprawą, wystarczy że miejsce gdzie wychodzi kiełek i korzonek jest zaprawione. Zaprawiając tylko tak można zaoszczędzić 80% zaprawy tylko jak to technicznie zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...