Skocz do zawartości
rrafaello1

Płatności 2008. chca nas ograbic!!!!!!Kosy klepac i naMINROL

Rekomendowane odpowiedzi

Ustawa o płatnościach 2007 była bublem ale to co szykuje nam rzad to jest bubel do potęgi n!!!! otóż:

Aby otrzymac płatności PZ na rok 2008 nalezy spelnic nastepujace warunki

1. miec TUZ w roku 2008- tu pełna zgodnośc popieram.

2. posiadac zwierzeta............ w roku referencyjnym kwiecien 2005-marzec 2006!!!!!paranoja!!!!logiczny bylby rok 2006-2007 przesuniety po prosu o rok w stosunku do poprzedniej ustawy.

3. doplaty te otrzyma do powierzchni TUZ i traw na gruntach ornych w ....roku referencyjnym 2005-2006!!!!!!!!jak powiekszyles od tego czasu, dokupiles czy zalozylez TUZ, PZ sie do tej powierzchni nie naleza!!!!!!

 

PZ otrzymaja rolnicy którzy moga juz nie miec zwierzat a jest to platnosc zwierzeca!!!!!!

 

Izby rolnicze rozkladaja rece a sa Naszymi samorzadami, mamy "swojego "ministra

i nam takie numery robia.PSL zdradza rolnikow Pawlakowi to ja w nic juz nie wierze!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A PSL to partia rolnikow, czy bogatych chlopow bo to jest zasadnicza roznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A PSL to partia rolnikow, czy bogatych chlopow bo to jest zasadnicza roznica.
albo kręciarzy lodów, bo to co robi Waldi raczej skłania do takich przemyśleń. Zresztą wstuknijcie w google "trójkąt buchacza" będzie kwintesencja PSL-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli ktos popieral pawlaka, albo psl w ostatnich wyborach to chyba mial kurki na oczach, wystarczylo sobie przypomniec jak kiedys kalinowski przed wyborami róze rozdawal... a pózniej przed wejsciem do unii zalatwil nam kilkuprocentowe doplaty obszarowe... ludzie pamietajcie historie zanim krzyzyk postawicie... a mówie to szczególnie do ludzi po lewej stronie wisly, bo po prawej jeszce troche patriotów zostalo, czego wynikiem byly ostatnie wybory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maskin ,ja mieszkam po lewej stronie Wisły i to co się u nas dzieje wk****ia mnie od dawna , az głąbami przy władzy nie mam nic wspólnego.

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wschod polski byl,jest i bedzie zacofany[oczywiscie niecaly]mieszkam po lewej stronie wisly ale tylko 100 metrow od rzeki wiec jak wieje wiatr od wschodu to czuje ten patriotyczny zapach.a powaznie to jest za duzo chetnych na pz-a kasy malo i dlatego trzeba ograniczyc doplaty.u nas wielu ludzi wcale nie kosi lak a doplaty biora.teraz im miny zrzedna bo dostali o wiele mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wschod polski byl,jest i bedzie zacofany[oczywiscie niecaly]mieszkam po lewej stronie wisly ale tylko 100 metrow od rzeki wiec jak wieje wiatr od wschodu to czuje ten patriotyczny zapach.a powaznie to jest za duzo chetnych na pz-a kasy malo i dlatego trzeba ograniczyc doplaty.u nas wielu ludzi wcale nie kosi lak a doplaty biora.teraz im miny zrzedna bo dostali o wiele mniej

 

Ty jestes jak pies ogrodnika!!!sam nie wzieles i komus nie dasz!!!A ja mam ponad 70 sztuk bydła 60 ha i PZ wg Agencji sie mi nie naleza bo obok trawy wyrosła koniczyna w roku 2006 i to nie sa juz wg AGENCJItrawy!!!!to ze maja malo pieniedzy nie oznacza ze musza okradac rolników.Arimr ma takiego"pecha" ze jeszcze nic jej na czas sie nie udalo zrobic zawsze maja opóznienia a to komputery a to pieniedzy nie maja a to a to tamto!!!!wkurzaja mnie jak rolnik pieniedzy nie ma albo cos innego to urzedasów nic to nie interesuje komornika nasla i juz!!!

Agencja rozrosla sie do rozmiarow panstwo w panstwie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej bedzie to ludzie zrezygnują z zabawy w rolnika i niestety będą musieli redukować kadry nie do końca kompetentne i mające pojęcie o branży którą się zajmują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rok temu wszyscy kupowali trawogryzy na potęgę to większość odetchnęła z ulgą, że rok referencyjny będzie wcześniejszy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wschod polski byl,jest i bedzie zacofany[oczywiscie niecaly]mieszkam po lewej stronie wisly ale tylko 100 metrow od rzeki wiec jak wieje wiatr od wschodu to czuje ten patriotyczny zapach.a powaznie to jest za duzo chetnych na pz-a kasy malo i dlatego trzeba ograniczyc doplaty.u nas wielu ludzi wcale nie kosi lak a doplaty biora.teraz im miny zrzedna bo dostali o wiele mniej

powiedz mi pod jakim wzgledem? albo pod jakim wzgledem nie jest zacofany zachód polski? chodzi oczywiscie o rolnictwo.. co masz ciagnik na wodór? przyczepy na gasienicach? krowy z czipem w dupie? to nie wschodnie ziemie sprzedajemy niemcom, ale wy zachodnie...poddajecie sie zaborowi bez walki. a ze latwiej jest gospodarzyc na wielkich plaskich polach to wie kazdy... tu po wojnie przesiedlano ludzi zza wschodniej granicy, kazdy musial z czegos zyc wiec zabierano jednemu morg pola i dawano drugiemu ale ty tego nie rozumiesz...i nie zrozumiesz bo mowiac ze wschod jest zacofany, pomysl sobie co mysla sobie o tobie koledzy zza odry i dopiero przenies to na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie na studiach uczyli, że wszystko co z tamtej strony Wisły to ZŁE i zawistne. ( ja jestem z tej dobrej strony - wschodniej)

Popieram w stu procentach!!!!

Maskin: tu się mylisz jeśli chodzi o przesiedlanie ludności z ziem wschodnich to przesiedlali ich na ziemie odzyskane nie do nas ( z ukrainy i białorusi - na rejony szczecina, dolny śląsk itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i nie płaczcie za tymi dopłatami bo naprawdę ludzie nakombinowali i to jest wina nas wszystkich i rolników i spekulantów.

A tak wogóle to po co nam dopłaty jak jest pszenica po 900 i rzepak po 1400.

Te dopłaty tylko zepsuły rynek ziemi i podniosło czynsze dzierżawne za ziemię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maskin ,na jakiej podstawie twierdzisz ze ludzie z zachodu poddają się zaborowi bez walki.Wielkopolska to kraina powstań i walki chłopa z zaborcą ,jeśli znasz takie przypadki ze swoich stron to je przedstaw.Prawda jest taka (choć mieszkam gdzie indziej)że to dawne poznańskie stanowiło rejon najwyższej kultury rolnej.Popieram również Nianio w ostatnim zdaniu jego wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mnie na studiach uczyli, że wszystko co z tamtej strony Wisły to ZŁE i zawistne. ( ja jestem z tej dobrej strony - wschodniej)

może studia u słynnego ojca dyrektora ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie u ojca dytrektora. Moje poglądy polityczne są całkowicie odmienne od tego pana.

Może mnie nie uczyli ale takie słowa padały a gdzie to zabij nie pamiętam może nawet w akademiku to było

Ale przypowieść o poznańskich czarnoziemach i zającach jest prawdziwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uważam że dopłaty obszarowe to wspieranie kombinatorów i nierobów...

nie można było zrobić dopłat do produkcji? uważali że nie ma rejestru zwierząt ale póki co to w dniu wejścia do Unii AIACS był gotowy...

u mnie najwięcej dopłat biorą właśnie kombinatorzy bo Ci co mają produkcje to w większości ziemie od nich "dzierżawią" i dopłat nie widzą a zwierzęta coś jeść muszą to trzeba i obrabiać- lepsze to niż pasze kupować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale teraz to się zmieni i dopłaty będą nie dla właścicieli, tylko dla posiadaczy... czyli dzierżawców...

 

Chociaż ja bym tylko ustanowił dopłaty dla cycatych blondynek, a nie jakichś chłopów w gumniakach na gumnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyśl osiołku boży zanim coś napiszesz po co rejestrowałeś się na forum jak takie durne poglądy masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Wam za duzo to ba macie pszenice po 900 to nie skladajcie wnioskow o doplaty obszarowe bo nie sa obowiazkowe ja mam mleko po 1,45 i mi malo!!!i nie dzielcie Polski na wschodnią i zachodnia pólnocna i południowa i wg jeszcze innych tam podziałów bo nie o to w tym poscie chodzi.musimy razem byc jakis duzy prezny zwiazek by sie zdalo zalozyc ponad 1,6 mln gospodarstw jest to jest armia ludzi a robia z Nami co chca:-(((((pozdrawiam Wszystkich znajacych prace rolnika.Bycie ROLNIKIEM powinno byc zaszczytem a jest........................kazdy niech sobie dopowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mamy związki zawodowe "niby" i to w uni ale coś kiepsko u nich z kasiorą i tylko patrzeć jak zaczną chodzić z czapkami i zbierać na utrzymanie sie przy korycie.Zobaczycie taraz jak Samoobrona czy kółka rolnicze zaczną preżnie działać i udawać wielkich przyjaciół rolników a obiecanek nie będzie końca.

Masz rrafaello1 racje potrzebny jest mocny związek rolniczy i podkreślam jeden związek a nie po dziesięć w każdej branży rolniczej i to najcześciej jeszcze walczących ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak Wam za duzo to ba macie pszenice po 900 to nie skladajcie wnioskow o doplaty obszarowe bo nie sa obowiazkowe ja mam mleko po 1,45 i mi malo!!!i nie dzielcie Polski na wschodnią i zachodnia pólnocna i południowa i wg jeszcze innych tam podziałów bo nie o to w tym poscie chodzi.musimy razem byc jakis duzy prezny zwiazek by sie zdalo zalozyc ponad 1,6 mln gospodarstw jest to jest armia ludzi a robia z Nami co chca:-(((((pozdrawiam Wszystkich znajacych prace rolnika.Bycie ROLNIKIEM powinno byc zaszczytem a jest........................kazdy niech sobie dopowie

 

1.45 - mało . . . Jeden zwiazek zawodowy w Polsce to raczej nie wypali, bo gdzie Polaków dwóch tam trzy zdania. Tylko mi powiedz o kogo bedzie zabiegał taki związek - o jednego rolnika, który ma 150ha czy o 150 mających po 1ha?? bo ja chyba wiem czyje postulaty będą wykrzykiwane ustami związkowców. . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nianio w poznańskim może nie ma czarnoziemów jak na wyżynie lubelskiej ,ale wierz mi plony jakie uzyskują tamtejsi rolnicy są o wiele wyższe od tych z dużo lepszych bonitacyjnie rejonów.Idąc takim tokiem myślenia można by twierdzić że najlepsze rolnictwo jest na Ukrainie i w Kazachstanie,Kultura rolna to nie wysoka klasa gleby ,to sztuka dawac radę ,mimo przeciwności warunków.A możesz mi wierzyć lub nie -20 lat to mało by ten rejon dogonić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn?

Że niby my na lubelszczyźnie mamy doganiać?

Dajmy sobie wszyscy takie same warunki ekonomiczne i wtedy zobaczymy.

Mam na myśli całkowicie liberalny wolny rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlkp jeśli chodzi o szeroko rozumianą "kulture rolną" jest do przodu i to chyba jest nie do podważenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

związek zawodowy rolników może być,oby tylko do sejmu sie nie pchał.

Bo wstyd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...