Skocz do zawartości
barbara20021

pakiet zachowanie lokalnych ras zwierząt.....i roślin

Rekomendowane odpowiedzi

jako rolnik ekologiczny jestem zainteresowana kupnem najchętniej krów rasy białogrzbietej albo plskiej czerwonej,bo słyszałam że czerwono-białej i czarno-białej to juz nie można wziąść bo nie przyjmują na nie wniosków,chociaż tak na 100% to nie wiem,może jak ktoś jest w pakiecie całe gospodarstwo ekologiczne to jest inaczej.jeżeli ktoś z was ma takie stada zachowawcze to niech odpisze co ma ,skąd i jak mu to się widzi,niekoniecznie tylko o krowach ,interesuje mnie każda zachowawcza hodowla .ostatnio wyczytałam gdzieś ze teraz również będzie można ubiegać się o dopłaty do zachowawczych ras roślin,poprzez bank genów,ok.5000zł do hektara,ale (juz dobrze nie pamiętam)chyba nie mozna mieć więcej niż 0.4 czy 0.5 ha jednej uprawy.może ktoś wie coś więcej na ten temat???.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem dopłaty do tego banku genów to mi się oczy zaświeciły ale czy to realne? Nikt nic o tym nie wie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłata jest podana na 1ha, ale w sumie można posiać znacznie mniej i mniej pieniędzy otrzymacie. Wyhodowany produkt oddajecie Bankowi Genów. Nie ma zadnego młócenia kombajnem czy cóś w tym stylu. Ręcznie, ręcznie trzeba niestety. Muszą być pasy izolacyjne. Gdzie wy tu interes upatrujecie to ja nie wiem. Za 1000zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd wiadomo że ręczna?dają ci jakiś cenny unikatowy gatunek i cepem każą młócić?!!!to chyba jakaś bzdura.gdzie jest napisane ,że ręczna robota, jak ktoś ma zachowawcze stado krów to ręcznie ma doić?ja wyczytałam o tym na farmer.pl w artykule"każdy może skorzystać" a pakiet nazywa sięZACHOWANIE ZAGROZONYCH ZASOBÓW GENETYCZNYCH ROŚLIN W ROLNICTWIE.dopłata 4700 do hektara do produkcji na zlecenie banku genów.jeżeli ktoś wie napewno coś więcej to proszę niech poda żródło tych informacji.może chodzi tylko o to, że tak jak w całej ekologii bez użycia pestycydów i innych takich,ale nie o kombajn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie szuka tego banku genów, podobno pod Poznaniem. Nic więcej nie wiem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hodowle zachowawczą Złotnickiej Pstrej 570 zł do maciory z przychówkiem rocznie, jeśli chodzio o krowy mleczne to 1140 zł rocznie, konie 1500 zł rocznie ...

Tutaj jest wszystko opisane:http://www.arimr.gov.pl/pliki/66/0/0/Zalacznik_10.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie znalazłam w internecie ten pakiet i nic o ręcznych pracach nie piszą, w wymogach jest podane,ze uprawa ma być otoczona otuliną(najczęściej ugór,albo trawa)i jest to już połowa tej działki objetej dopłatą,czyli jak uprawa ma 0.4 ha to dopłata jest do 0.4 ha a materiał siewny to 0.2 ha,zabiera to bank genów nieodpłatnie ,wspominają że należy prowadzić dokumentacje.w ramach tego pakietu jest mozliwa produkcja towarowa min 2ha z dopłatą o ile pamietam 500 zł,bez banku genów -zboże dla rolnika.w ogóle to są 4 warianty tego pakietu-mozna wybrac ten który nam pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem gdzie szuka tego banku genów, podobno pod Poznaniem. Nic więcej nie wiem,

 

Zobacz wariant 6.3 uprwa roślin na zlecenie banku genów jakie są wymagania i ograniczenia na stronie co podałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
własnie znalazłam w internecie ten pakiet i nic o ręcznych pracach nie piszą, w wymogach jest podane,ze uprawa ma być otoczona otuliną(najczęściej ugór,albo trawa)i jest to już połowa tej działki objetej dopłatą,czyli jak uprawa ma 0.4 ha to dopłata jest do 0.4 ha a materiał siewny to 0.2 ha,zabiera to bank genów nieodpłatnie ,wspominają że należy prowadzić dokumentacje.w ramach tego pakietu jest mozliwa produkcja towarowa min 2ha z dopłatą o ile pamietam 500 zł,bez banku genów -zboże dla rolnika.w ogóle to są 4 warianty tego pakietu-mozna wybrac ten który nam pasuje.

 

Piszesz o Pkiecie 6

i wariantach

6.1

6.2

6.3

6.4

Bo się pogubiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam hodowle zachowawczą Złotnickiej Pstrej 570 zł do maciory z przychówkiem rocznie, jeśli chodzio o krowy mleczne to 1140 zł rocznie, konie 1500 zł rocznie ...

 

dzięki za odzew,znam ceny dopłat bardziej interesuje mnie czy sprzedaje pan prosieta czy zaproszone maciorki ,a co z męskimi osobnikami w stadzie zachowawczym?za jaką cenę mógłby pan sprzedać 1 sztukę,tzn. jaka jest cena kupna 1 sztuki i czy dorosła czy prosię??a może wie pan kto ma na sprzedaż krowy w stadzie zachowawczym???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to o to chodzi tylko ktoś wspomniał wczesniej ,że dla banku genów to wszysto ręczna praca i zbiór ziarna też,ale w ustawie nic o tym nie piszą-przeczytałam podany wcześniej link ,są tam koszty robocizny,ale dokładnie jak ma wygladać np zbiór to chyba arimr będą wiedziały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barbaro. Jeśli poszukujesz ekologicznych zwierząt to śledź ogłoszenia w EKO ARCE. Jest jeszcze forum na stronie radomskiego ODR - tam tez często ogłaszają się rolnicy eko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
własnie znalazłam w internecie ten pakiet i nic o ręcznych pracach nie piszą, w wymogach jest podane,ze uprawa ma być otoczona otuliną(najczęściej ugór,albo trawa)i jest to już połowa tej działki objetej dopłatą,czyli jak uprawa ma 0.4 ha to dopłata jest do 0.4 ha a materiał siewny to 0.2 ha,zabiera to bank genów nieodpłatnie ,wspominają że należy prowadzić dokumentacje.w ramach tego pakietu jest mozliwa produkcja towarowa min 2ha z dopłatą o ile pamietam 500 zł,bez banku genów -zboże dla rolnika.w ogóle to są 4 warianty tego pakietu-mozna wybrac ten który nam pasuje.

No cóż Pani Barbaro ...wymiękam po tym tekscie.

Dobrej nocy życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam hodowle zachowawczą Złotnickiej Pstrej 570 zł do maciory z przychówkiem rocznie, jeśli chodzio o krowy mleczne to 1140 zł rocznie, konie 1500 zł rocznie ...

 

dzięki za odzew,znam ceny dopłat bardziej interesuje mnie czy sprzedaje pan prosieta czy zaproszone maciorki ,a co z męskimi osobnikami w stadzie zachowawczym?za jaką cenę mógłby pan sprzedać 1 sztukę,tzn. jaka jest cena kupna 1 sztuki i czy dorosła czy prosię??a może wie pan kto ma na sprzedaż krowy w stadzie zachowawczym???

 

29.02 w piątek o godz 10:00 w Szubinie koło Bydgoszczy będzie rgionalne spotkanie rolników eko i przetwórców eko. Będe ja i jeszcze jeden hodowca Złotnickiej Pstrej, oraz dwóch Polskiej Czerwonej może coś się uda załatwić, porozmawiać.

Dokładnego przebiegu spotkania jeszcze nie znam, ale powinno być wartościowe, będzie również poczęstunek ekologiczny zapraszam wszystkich rolników ekologicznych i nie tylko.

Jak ktoś będzie zainteresowany podam dokładne namiary i opisze jak dojechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JDG - a możesz uchylić rąbka tajemnicy? Czy to spotkanie organizacyjne , czy otwarte dla wszystkich eko-rolników? A jaka myśl przewodnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to szkolenie pod patronatem Kujawsko-Pomorskim ODR w Minikowie.

Odbędzie się w Szkole Ogrodniczej w Szubinie w klubie "Dziupla".

 

Program:

1. Ocena działań rolnośrodowiskowych w pow. Nakielskim.

2. Omówienie sporządzania wniosków r-ś na 2008 rok.

3. Korzystanie z pomocy fnansowej U E dla grup producenckich związanych przez rolnków eko.

4. Certyfikacja gospodarstw ekologicznych w 2008 roku.

5. Propozycje współpracy innych firm z gospodarstwami ekologicznymi.

 

Wsęp jest wolny z rgóły są to rolnicy ekologiczni z dwóch ościennych powiatów, ale goście z dalszych stron też są oczywiście mile widziani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...