Skocz do zawartości
Mozaden

Odpalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Z miesiąc temu kupiłem dwie 6V190AHa za580pln a jedną 12 V 120AHa za470 pln więc lepiej dołozyc stówe i miec pożądne aku niż potem w mrozy klnąc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gigi czym ty sie dumasz pronarem toć to skladak z najtanszych czesci te glowne robi fabryka a wiekszosc kooperacje maja z garazowcami poczekaj pare lat jak bedzie skrzypial jak stary dziadek [/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gigi czym ty sie dumasz pronarem toć to skladak z najtanszych czesci te glowne robi fabryka a wiekszosc kooperacje maja z garazowcami poczekaj pare lat jak bedzie skrzypial jak stary dziadek [/code]

 

zAby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gigi czym ty sie dumasz pronarem toć to skladak z najtanszych czesci te glowne robi fabryka a wiekszosc kooperacje maja z garazowcami poczekaj pare lat jak bedzie skrzypial jak stary dziadek [/code]

 

A ty jaki ciągnik masz że tak gardzisz pronarami???Każdy ma to na co jego stać a pronar w stosunku do jego ceny i awaryjności nie jest taki zły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ubliżaj pronarom to są składaki ale nie z najtańszych części zobacz sobie ile kosztują nowe pronary z silnikami perkinsa to ci czapa opadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz kolego gans, że inne firmy nie opierają swojej produkcji na wyrobach "garażowców"? wszyscy na tym jadą, umowa o dzieło, praca chałupnicza i interesik się kręci, widać, że mało wiesz na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gigi czym ty sie dumasz pronarem toć to skladak z najtanszych czesci te glowne robi fabryka a wiekszosc kooperacje maja z garazowcami poczekaj pare lat jak bedzie skrzypial jak stary dziadek [/code]
Takie czasy że każdy tak produkuje, zdziwiłbyś się skąd pochodzą części nawet w najdroższych markach. Kiedyś czytałem że np. jakaś Polska fabryka robi na jednej linii produkcyjnej przewody hamulcowe do Poloneza i .... Maybacha i różnią się tylko wymiarami, cena zależy tylko od wymiarów. Spróbuj później kupić taki przewody w serwisie ile będą kosztowały.

 

Pewnie najwięcej części produkowanych w samej fabryce będzie w Belarusie, np. taki Fendt chyba nigdy nie robił silników, znowu inni robią silniki ale sami nie robią skrzyń biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ubliżaj pronarom to są składaki ale nie z najtańszych części zobacz sobie ile kosztują nowe pronary z silnikami perkinsa to ci czapa opadnie.
no właśnie że aż tyle i to za co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem MTZ-eta jak niektórzy [forumowicze] w majtki robili.Więc wiem jakie części są jednakowe w Pronarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłą niedzielę przy ok -3* chciałem sprawdzić jak zachowa się 40 (dzień wcześniej przy -15 aku nie dały przekręcić wałem) i jakże się zdziwiłem kiedy silnik zagadał za 2 obrotem - niby ok tyle, że wody w chlodnicy nie miałem a pompa była trochę zamarznięta i pasek klinowy spaliłem Tak to jest z emerytami, kiedy trzeba odmawiają a bez potrzeby od razu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zeszłą niedzielę przy ok -3* chciałem sprawdzić jak zachowa się 40 (dzień wcześniej przy -15 aku nie dały przekręcić wałem) i jakże się zdziwiłem kiedy silnik zagadał za 2 obrotem - niby ok tyle, że wody w chlodnicy nie miałem a pompa była trochę zamarznięta i pasek klinowy spaliłem Tak to jest z emerytami, kiedy trzeba odmawiają a bez potrzeby od razu

 

Znajomy znajomego terz tak zrobil pasek stal a ciagnik chodził wiec pomógł mu rękami ruszyć, skutek sami sobie wyobraźcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zeszłą niedzielę przy ok -3* chciałem sprawdzić jak zachowa się 40 (dzień wcześniej przy -15 aku nie dały przekręcić wałem) i jakże się zdziwiłem kiedy silnik zagadał za 2 obrotem - niby ok tyle, że wody w chlodnicy nie miałem a pompa była trochę zamarznięta i pasek klinowy spaliłem Tak to jest z emerytami, kiedy trzeba odmawiają a bez potrzeby od razu

 

Znajomy znajomego terz tak zrobil pasek stal a ciagnik chodził wiec pomógł mu rękami ruszyć, skutek sami sobie wyobraźcie.

 

Domyślam się że ruszył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od Mój władek stoij na podwórku nie używany od listopada , około 4 miesiecy co mam zrobic zeby po takim czasie zapalił HELP !!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od Mój władek stoij na podwórku nie używany od listopada , około 4 miesiecy co mam zrobic zeby po takim czasie zapalił HELP !!!!!!!!!!!!

najlepiej jak przewidujesz że bedzie tyle stał to akumulatory wyciągnąć i trzymać przez zime w ciepłym miejscu gdzie jest + temperatura, a jak nie to podładuje teraz akumulatory dolej elektrolitu i jazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładuje go co tydzien prawie na przez 12h a jakby nie chcial zapalic to co jeszcze moge zrobic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ładuje go co tydzien prawie na przez 12h a jakby nie chcial zapalic to co jeszcze moge zrobic ??

 

To nie za często ładujesz? Przeładowanie też nie służy akumulatorowi, chyba że masz zasiarczone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam wymiane klem na nowe, wyczyszczenie styków kabla masowego i tego do rosrusznika oraz wymiane szczotek w rozruszniku i przy okazji wyczyszczenie styków komutatora. jak to nie pomoże to akumulatory do wymiany. mam jeszcze pytanie czy jak maładujesz akumulatory to wtedy odpala czy nie daje rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w lato zapala a w zime wogle wczoraj zapalił na pych a ile kosztuje dobry akumulator ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze dobrze przewód masowy - u mnie w 30stce to on okazał sie winowajcą a nie akumulatory [przerdzewiał prawie całkowicie przy klemie]. Jeśli to nie pomoże to są zasiarczone i pozostaje zakup nowych. Cen nie znam ale chyba ostatnio zdrożały bo niedawno kupowałem do samochodu i był 40zł droższy niż pół roku temu... Wyjdzie pewnie co najmniej 300zł za szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nawet na rozciaganie nie zapalił nie wiem co znim sie dzieje!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...