Skocz do zawartości
Technik rolnik

Krowa się nie cieli.

Rekomendowane odpowiedzi

A czy jest pewność, ze to dokładnie miesiąc temu krowa miała się cielić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przypadek że ncb sie wycieliła w 293 dniu. Simentale np mogą mieć nawet do 300 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne rzeczy się zdarzają. Jeśli jesteś pewny, że jest miesiąc po terminie i jest na pewno cielna (bo może zwyczajnie nie być) to (oczywiście na własne ryzyko) podajesz jej 10 ml dexametazonu domięsniowo. Poród po 24 godzinach. Oczywiście lek musisz wziąć od weta. Prawdopodobnie zaburzona jest gospodarka hormonalna lub macica nie jest wrażliwa na oksytocynę. Zresztą, co by nie powiedzieć poród trzeba wywołać. Życzę pomyślności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem taki sam przypadek krowa miała uszkodzoną macicę i do akcji musiał wkroczyć weterynarz niestety cielak się zmarnował a krowa poszła na rzeż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wezwij lekarza. Do wetmana - dlaczego nie radzisz wezwać lekarza,piłujesz gałąż na której siedzisz.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może normalnie być zatuczona. Przenoszony cielak niestety bedzie większy niż normalnie i słabszy, sam poród ciężki. Siara też może być nienajlepszej jakości. Sugeruję nakrmić cielaka siarą mrożoną od innych krów. Pozdrawiam i nie zazdroszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...