Skocz do zawartości
Technik rolnik

Krowy nie chcą się zapłodnić!

Rekomendowane odpowiedzi

Z MOICH OBSERWACJI WYNIKA ,ŻE KROWY ZAPASIONE O DUŻEJ WYDAJNOŚCI MLEKA MAJĄ TAKIE PROBLEMY,TE KARMIONE SKROMNIE NP. EKOLOGICZNIE RZADKO MAJA TAKIE PROBLEMY ALE MLEKA TEZ DAJĄ MNIEJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z MOICH OBSERWACJI WYNIKA ,ŻE KROWY ZAPASIONE O DUŻEJ WYDAJNOŚCI MLEKA MAJĄ TAKIE PROBLEMY,TE KARMIONE SKROMNIE NP. EKOLOGICZNIE RZADKO MAJA TAKIE PROBLEMY ALE MLEKA TEZ DAJĄ MNIEJ.

 

Barbara widzę, że ekologia jest twoim konikiem, powiedz mi co rozumiesz przez pojęcie EKOLOGICZNE ŻYWIENIE KRÓW i czy przy krowach to się opłaca Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie sie opłaca-ziemie są dobrej klasy , więc trawa rośnie i bez nawozu,mam 26 ha ziemi i to wystarcza mi na utrzymanie ok. 20 szt bydła,więcej i tak bym nie trzymała bo 2- giej obory stawiać nie będę,obornika wystarcza pod orane-oprysków nie stosuję i najczęściej na kiszonkę w silopaki.

Najprosciej mówiąc to trzeba stworzyć obieg zamknięty-obornik na pola a to co z pola to dla krów.ja własciwie nie musiałam nic zmieniać ,tylko dodatkowo załatwiłam sobie certyfikat i dodatkowe dopłaty.mleko oddaje do mleczarni ale najprawdopodobniej niedługo bedzie odbierała ode mnie mleko mleczarnia ekologiczna oczywiście lepiej płacą ,więc tak jest u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...