Skocz do zawartości
Matys

Obniżone bialko w stadzie do 2,5-2.8 prosze o rozmowe

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mialem wczesniej problemu z obnizeniem bialka w mleku.Krowy codziennie sa wypuszczane na pastwisko.Codziennie wchodza na nowa kwatera wiec nie gloduja.( Z uwag dotyczacych pogody to jak wszyscy wiem - prawie codziennie pada deszcz, ale nie wiem czy to moglo wplynac na obnizenie bialka).

"Po pastwisku" dostaja śrute zbożową swojej roboty ( to mieszanka jeczmienia, owsa i moze troche tam jeszcze jest zyta+kreda pastewna) w ilości okolo 2-3 kg.

Po dojeniu dostaja sianokiszonke lub siano.

Wydajność w stadzie - niska ponad 5000l

Problem pojawil sie dzisiaj wiec nie zdazylem jeszcze wszedzie poszperac i sie dowiedziec jak podniesc bialko do normy, ale moze juz cos mi podpowiecie.

W glowie switaj mi takie hasla jak 1.podniesc pozim weglowodanów w dawce 2.Podac preparat mocznikowy 3. Podac drożdże, czy inne kultóry mikroorganizmów 4.Podac pozywke bakteryjna ( nie wiem jaka, moze kwas mlekowy?) 5. Zwiekszyc pozim bialka.

Z gory dziekuje za wypowiedzi i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć więcej czasu dla siebie a przy tym zwiększyć swoje zarobki to koniecznie kup paszowóz.Takaa inwesycja zwróci się Tobie z nawiązką gdyż

pełnodawkowa mieszanka jaką będziesz podawał swoim krowom zwiększy ich masę i wydajność mleczną.Jesteśmy ekspertem w renowacji paszowozów.

Wymieniamy podlogę wszystkie częsci na nowe oryginalne i dajemy rok gwarancji a cena to tylko 40% tego co zaplacili by państwo za nowy.Jeśli nasza oferta państwa zaciekawiła to prosimy o kontakt a udzielimy szczegółowych informacji.Piotr.tel.0691747903

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę ci mieszać w głowie, ale skontaktuj się z jakimś dobrym przedstawicielem z firmy paszowej. Niech ustali dawkę pokarmową bazową i dodatkową dla krówek. Bez tego to nawet nie ma co próbować, bo jak zaczniesz sam kombinować to "zarżniesz" sobie krówki. Według mnie brakuje im energii w dawce, musisz zwiększyć ilość paszy treściwej do 5-6 kg w trzech dawkach (lub dobrej jakości pełnoporcjówkę 4kg np. Lactomę) i dawać jak najwięcej słomy i siana na noc. Po miesiącu wszystko powinno wrócić do normy albo i jeszcze lepiej. Z firm paszowych polecam Sano - mają dobrych przedstawicieli i chce im się jeździć po wsi. Jak skorzystasz z rady to napisz o efektach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej trawy są "rozwodnione" - mają małą koncentrację składników - z powodu nadmiaru wody i braku słońca. Trzeba to uzupełniać niestety droższymi koncentratami.

Chcąc próbować temu zaradzić podaj jeszcze (zbadaj) poziom mocznika w mleku. Proporcja mocznika i białka wskazuje na wzajemne zaburzenia białka do energii. Jeśli oba są zaniżone być może jest coś z kondycją ogólną krówek lub nagle zmieniłeś którąś z pasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy uważaszze jeśli twoje krowy nie głodują to białko w mleku nie powinno spaść? Jeśli tak uważasz to jest to poważny błąd. towszystko zależy od koncentracji składników pokarmowych jeśli twoje krowy przebywają na pastwisku amają obniżony poziom białka w mleku to na stówe brakuje im energii w dawce .Jesli porost jest już słabej jakości to pewnie i białka weź to uzupełnij kiszonką z kukurydzy a jak nie masz to ziarnem kukurydzy. poziom białka w mleku zależy od zaopatrzenia krowy w energię jak masz niedobór energi w dawce to na bank żadna z twoich krówek sie nie zacieli. będziesz miał poważne problemy z płodnościa twojego stada i nie tylko dojdą do tego choroby metaboliczne i duży spadek produkćji mleka. I nie słuchaj tych głupot o wozie paszowym bo to nie jest najważniejsze żeby to było wymieszane tylko żeby to miało odpowiednią koncentrację składników pokarmowych. wóz paszowy daje ci to że jak to wszystko jest wymieszne to krowa nie ma zaburzeń trawienia i lepiej wykorzystuje paszę prrzez co produkuje więcek mleka. dasz rade to nie jest takie trudne trzeba to tylko wiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje krowy są utrzymywane ekologicznie,czyli najprościej -zgodnie z naturą i przy jak najmniejszej ingerencji człowieka i lekarza i takie białko jak podałeś zdarza się czasem krótko po ocieleniu,póżniej nie spada moniżej 3%,w wkońcu okresu dojnego przed zasuszaniem to 3.5 ,3.6%murowane ,może to efek ciągłych zmian w żywieniu,wiem też że zbyt obfite karmienie cieląt i jałówek skutkuje tym ,że póżniej muszą mieć ciągle pasze treściwe aby produkować dobre mleka a sama trawa im nie wystarcza bo tak im się przystosował organizm.wyczytałam to w jakiejś starej książce o rolnictwie i stwierdzam że to prawda.miałam taki przypadek.ja jałówki karmie tylko sianem i trawą -tak je stworzyła natura i to im wystarcza.potem oczywiście krowy po ocieleniu dostają kiszonkę i śrutę,ale latem trawa też im wystarcza,no i z mocznikiem tezproblemu nie ma-zawsze w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę ci mieszać w głowie, ale skontaktuj się z jakimś dobrym przedstawicielem z firmy paszowej. Niech ustali dawkę pokarmową bazową i dodatkową dla krówek. Bez tego to nawet nie ma co próbować, bo jak zaczniesz sam kombinować to "zarżniesz" sobie krówki. Według mnie brakuje im energii w dawce, musisz zwiększyć ilość paszy treściwej do 5-6 kg w trzech dawkach (lub dobrej jakości pełnoporcjówkę 4kg np. Lactomę) i dawać jak najwięcej słomy i siana na noc. Po miesiącu wszystko powinno wrócić do normy albo i jeszcze lepiej. Z firm paszowych polecam Sano - mają dobrych przedstawicieli i chce im się jeździć po wsi. Jak skorzystasz z rady to napisz o efektach.

 

A ja wręcz przeciwnie. Jakie 5-6kg paszy treściwej jeśli doi 5000l? Toż zarżnie swoją kieszeń. Na pewno brakuje im energii, ale może po prostu kiszonki z kukurydzy? o Której godiznie pobierane było mleko do analizy białka? czy wycieliło sie ostatnio więcej krów? czy pastwisko ejst ubogie? czy jest na nim za dużo motylkowatych? Sano nie polecam. Wcisną swoje worki z "super proszkami" a pomogłoby na pewno tańsz rozwiązanie. Pogadaj z inną firmą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bialko chronione daj moze byc w twojej paszy za duzo ulegajacego rozkladowi w żwaczu,bialko chronione i pasza tresciwa powinny zalatwic sprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bialko chronione daj moze byc w twojej paszy za duzo ulegajacego rozkladowi w żwaczu,bialko chronione i pasza tresciwa powinny zalatwic sprawe

 

Białko chronione OPŁACA SIĘ dla stad powyżej 8,5 tys od krowy. Poniżej jest nieekonomiczne, bo można to załatwić innymi sposobami, tańszymi - to jak karmić psiaka cielęciną z Limusina. Oczywiście, że urośnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...