Skocz do zawartości
misieq

Przegląd Techniczny Dojarki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym się poradzić odnośnie przeglądu dojarki. A dokładnie czy jest on obowiązkowy? Słyszałem ostatnio ze nie a raz na rok przychodzi pan i inkasuje 100zł za ,,przegląd"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy od wymagań mleczarni ale nie jestem pewien. Moja niestety tego wymaga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin ma 100% racji. Uprawnienia do przeglądów są na dojarkę, niezależnie od marki. Są specjalne druki, na których widać, jakie pomiary i które elementy powinien sprawdzić serwisant. Jak masz wątpliwości, dzwoń do IBMiER w Poznaniu, podaj nazwisko "pana", będzie miał problemy, bo uprawnienia zobowiązują do wykonywania solidnych przeglądów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawna dojarka to zdrowe wymię i to powinno być priorytetem dla hodowcy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też chodzi raz do roku , ale kasuje 50 + dojazd tj 80, oni też muszą z czegoś żyć. Co to za wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin ma 100% racji. Uprawnienia do przeglądów są na dojarkę, niezależnie od marki. Są specjalne druki, na których widać, jakie pomiary i które elementy powinien sprawdzić serwisant. Jak masz wątpliwości, dzwoń do IBMiER w Poznaniu, podaj nazwisko "pana", będzie miał problemy, bo uprawnienia zobowiązują do wykonywania solidnych przeglądów.

 

Ja polecam pana Woyke z Poznania. Taki dziadzio, ale zna sie na rzeczy. Przyjeżdża ze swoją walizeczką, jest na doju i po nim sprawdza podciśnienie, kolektory i wszystko inne. Warto, bo łatwiej wykluczyć tą przyczynę mastitis i dbać o wymiona. A przegląd powiennien kosztować 50 zł. Jeśli się nie mylę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doc. Woyke z IBMiER w Poznaniu wydaje pozwolenia na wykonywanie przeglądów dojarek, ma prawo je również cofnąć. Czy robi również przeglądy komercyjnie? Napewno jest jedną z niewielu osób, która to potrafi zrobić dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie doc. Woyke z IBMiER w Poznaniu wydaje pozwolenia na wykonywanie przeglądów dojarek, ma prawo je również cofnąć. Czy robi również przeglądy komercyjnie? Napewno jest jedną z niewielu osób, która to potrafi zrobić dobrze.

 

Trudno go namówić, bo jest bardzo zajetym człowiekiem, ale udaje się. Polecam go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...