Skocz do zawartości
rrafaello1

Płatności 2008. chca nas ograbic!!!!!!Kosy klepac i naMINROL

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o PZ. Ja w okresie referencyjnym miałem tylko część łąk zadeklarowanych jako TUZ a resztę jako trawy na gruntach ornych. Jak wyszło rozporządzenie o PZ to mi się włos zjeżył na głowie myślę sobie - nieźle w plecy. Dobrze że poczekałem ze składaniem wniosku bo w międzyczasie zmieniło się rozporządzenie i mogłem resztę łąk wyrzucić na TUZ i wystąpić o PZ.

A teraz najlepsze.

Nie dostałem jeszcze decyzji o przyznanej płatności ale za to otrzymałem nowy wniosek na 2008r a tam jest taka zbiorcza tabelka w której są wyszczególnione TUZ, powierzchnia do której zostały przyznane PZ jak też obsada DJP.

Patrze na to i znowu włosy dęba - PZ przyznane mam tylko do 4 ha a DJP na poziomie 1,2. No to w samochód i do ARiMR wyjaśniać sprawę, dlaczego mam tylko 1,2 DJP, a pan mi mówi że pewnie miałem taki średnioroczny stan stada w okresie referencyjnym. Ja mu na to że moje stado podstawowe to 100 szt owiec więc średnioroczny stan będzie jeszcze wyższy. Po wielu targach pofatygował się do komputera sprawdzić ile to ja posiadałem tych owieczek- wyszło mu że średniorocznie było 130 szt!!

Mam teraz czekać na decyzję i jeśli otrzymam PZ tylko do tych 4 ha mam się odwoływać od decyzji.

Uwaga!!

Agencyjny system posiada niedociągnięcia i błędnie to nalicza, po mojej wizycie wychwycili w systemie jeszcze kilka takich przypadków jak mój - sami mi to przyznali.

Tak więc zwracajcie uwagę ile DJP naliczy wam ten nieszczęsny system.

Ja na razie czekam na decyzję i zobaczę co dalej.

Pozdrawiam

 

[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z utęsknieniem czekałem na decyzję z ARIMR w sprawie dopłat i dziś sie doczekałem... Przyszło takie pismo:

"W związku ze złożonym wnioskiem o przyznanie płatności... bla bla bla

... płatności bezpośrednie nie mogą być wypłacone przed dokonaniem

przez Panstwo Członkowskie kontroli w odniesieniu do kryteriów

kwalifikowalnosci.

Biorąc pod uwagę przywołane powyżej przepisy prawa wspólnotowego

wskazać należy,iż w przedmiotowej sprawie nie zostały jeszcze

zakonczone niezbedne kontrole,z uwagi na spiętrzenie prac

i problemy techniczne wystepujące podczas obsługi wniosków.

Zuwagi na powyższe termin załatwienia sprawy,okreslony w w/w

ustawie,został przekroczony".

 

O co tu kurva chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale oczywiście nie ma nic ze z powodu przekroczenia terminu dostaniesz jakieś odsetki? Jakoś dziwnie jednostronne to prawo jest

Albo prawo to maja Oni a obowiazki My

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie napisali na końcu,że ostateczny termin wydania decyzji to 15 czerwiec,bo u mnie napisali???,czy przez to mam rozumiec,ze do czerwca to raczej kasy nie zobaczę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie masz przypadkiem płatności cukrowej, bo znajomemu też przysłali takie pismo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis dostalem info o odroczeniu terminu do 30 maja. A chcialem tylko doplate do PZ, jak zobacze ta kwote co mysle na decyzji to wiecej o PZ nie poprosze, bo wiecej na wzroscie cen nawozow strace za 2 miechy czekania niz te darmozjady mi dadza do tych lak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zdanie brzmi:

"Informujemy iż ARIMR DOŁOŻY WSZELKICH STARAŃ, aby decyzja została wydana w możliwie najkrótrzym terminie,nie pózniej niż do 31 maja 2008"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dostałam takie pismo co kubuś tylko termin mam krótszy o miesiąc.Podejrzewam że w związku ze zmianami na stołkach po prostu nie mają czasu na nasze sprawy.Więc aby zatuszowac wysyłają do rolników papierki nasycone ustawami i sprawa załatwiona.A ty rolniku płacz i czekaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też dzisiaj przyszło termin ten sam i te same bzdury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam. Właśnie dlatego trzeba czekać... w innym przypadku kasa była by już wydana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase podejrzewam, że im brakuje i opóźniają terminy wypłat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra wiadomość!!!-pomimo tego,że dostałam pismo o przedłużeniu terminu wysłania decyzji o dop. bezp. do 15 czerwca tego roku,to dwa dni pózniej dostałam decyzję-niedługo dopłaty na koncie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra wiadomość!!!-pomimo tego,że dostałam pismo o przedłużeniu terminu wysłania decyzji o dop. bezp. do 15 czerwca tego roku,to dwa dni pózniej dostałam decyzję-niedługo dopłaty na koncie!!!
A PZ masz i dopłatę cukrową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu ciekawa wiadomość że ja nie dostałem jeszcze dopłaty przyszło pismo że ja dostanę w końcu kwietnia bo sprawa się przedłuża a potzebne na nawozy i środki ochrony roślin. A mój sąsiad od10 lat nie uprawia ziemi czyli nie prowadzi gospodarstwa teraz mieszka w Warszawie raz w roku przyjeżdża po opłate za dzierżawę i po dopłate i pięniądze oDebra1ł a rolnicy nadal czekają .Ja uważam że te pierdolone mieszczuchy powinni mieć dochód że sprzedają mleko bydło świnie itd.Jak niczego nie hodują to takim darmozjadom nie powinni dawać dopłaty . Mieszczuch z rolników sie śmieje że wcześniej dostał . Ito rolnika wkurwia . Teraz mam pytanie do wszystkich: Kto powinien dostać dopłate rolnik czy mieszczuch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten co sieje. a jak chca brac doplaty to nalezy ryzygnowwac z takich darmozjadow to sa najmadzejsi ludzie jeszcze gorsi od prawdziwych mieszczuchow bo ci sa z miasta. a tamci wyjechali ze wsi do miasta i tylko im jeszcze sloma z butow wystaje i zapomnieli jak to wol cielenciem bół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PZ- mam, a dopłaty cukrowej nie ,ale za to miałam 2 kontrole z arimr(najpierw kontrol a potem kontrol kontroli) no i trochę mi potrącili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cyrk.

Wczoraj dostałem pismo że ble ble przybliżony termin wydania decyzji do 30 maja, a dziś dostaję decyzję obszarową i ONW

Ale żeby było śmieszniej to decyzja ONW jest z datą 11.01.2008 a obszarowa 15.02.2008

Ale w tej agencji musi być bajzel, tylko szkoda drzew na te bezsensowne pisma i naszych pieniędzy które wydają na te pisma.

Nie naliczyli mi płatności zwierzęcej do wszystkich łąk bo gdzieś wytrzasneli że mam tylko 1,2 DJP .

Zauswam pisać odwołanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ktoś kto logicznie myśli powiedziałby, że dopłaty PZ (płatność zwierzęca) należy się komuś kto posiada zwierzęta. Ku mojemu zdziwieniu wczoraj okazało się, że mi nie należą się z takie pieniądze, mimo iż posiadam zwierzęta. Dlatego że nie miałem ich w roku referencyjnym 2005. Przecież składałem wniosek w 2007 roku i wydaje mi się, że powinien liczyć się stan aktualny. Dla kogoś kto nie wie o tym szczególe wydaje się, że rolnik bierze teraz Bóg wie ile szmalu z unii, a prawda jest niestety gorzka. Z tego co mi jeszcze powiedzieli to w tym roku też rokiem referencyjnym będzie rok 2005 - Znów prawie 3tyś w plecy na moim niewielkim areale. Porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na przyszłość żeby sie zabezpieczyć i nie czekac na dopłate to trzeba mieć an koncie co najmiej 1tys na 1 ha żeby byc spokojnym, ja co roku na jesień kupuje nawozy wszytkie i niektóre srodki ochrony roślin, na nawozach w tym roku zaoszczędzilem juz 3tys zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wezwali a w wezwaniu napisali że jedna łąka ma zalesienie (dziwne bo zawsze ja uprawialiśmy i kosilismy fakt ze jest przy lesie ale zawsze się zgadzało obszarowo) pytam ich potem jak to stwierdzili przecież żadnej kontroli nie było a oni że na podstawie zdjęcia satelitarnego tej ortomapy bo łąka przy lesie a drzewa zasłaniaja i wchodzą górną częścią na łąke. Musiałem napisać stosowne oświadczenie że ja użytkuje i lasu tam nie ma. No ale dzęki temu znowu opóźnienie płatności do 30 maja ma być decyzja ach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszmar ,koszmar dostałem wezwanie do Agencji w związku z tym że mam więcej PZ niż zadeklarowanych TUZ ,a według nich PZ należą się tylko do TUZów .Ręce opadają kasa potrzebna na zakup następnej partii cieląt a mnie jeszcze ciągają.Nie pasują im trawy na gruntach ornych ,i chcieli żebym zadeklarował tam Tuzy na co ja się pytam czy zostaną mi przyznane płatności PZ do tych działek a ona że nie bo nie zgłosiłem ich w roku referencyjnym , więc mówię że więcej na tych działkach PZ nie wpiszę a dosieje w te trawy na ornych jakąś motylkowa i zmienię wpis na płatność uzupełniającą , albo zasieję ''inne '' Totalna paranoja grożą mi sankcjami wieloletnimi za nie kontynuowanie PZ i zmianę użytkowania pola nie jako TUZ a przecież wcale TUZ tam nie było .Najśmieszniejsze że nie załapałem się na PZ na tych działkach a co za tym idzie kasy za nie nie dostane,a chcą mi jeszcze nałożyć sankcje wieloletnie .Fajne dziewczyny pracują w tej agencji i żal mi ich bo od nie jednego rolnika zbierają za pier..dol..nie..tego Leppera co namieszał a one muszą się gimnastykować . Stanęło na tym że przyjadę po świętach i każda ze stron lepiej się przygotuje , i sprawdzi przepisy , ja dziś w domu sprawdziłem co miałem nabazgrane we wniosku za poprzedni rok i sprawdziłem umocowania prawne i mogę spać spokojnie ,ale ciekawe co oni tam wygrzebią .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się pomyliłem ,po głębszym zagłębieniu się w to bagno zdaje się że nie powinienem wpisywać PZ na działkach ornych nie deklarując ich na TUZ ,sam już nie wiem same sprzeczności i niejasności w tym co pisze i jak to kumam. Może jednak ktoś mi szepnie czy mogą naliczyć mi sankcje wieloletnie za trawy na gruntach ornych na które pisałem PZ a nie zadeklarowałem tych działek na TUZ a w tym roku chcę się z PZ na tych działkach wycofać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...