Skocz do zawartości
flaber14

Czy zrobiono mnie w banbuko z płatnością uzupełniającą??

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie dostałem decyzję w sprawie płatności obszarowych. Co do jednolitej płatności nie mam zastrzeżeń.

 

ale chodzi mi o Uzupełniającą płatność obszarową, ponieważ w mojej decyzji jest iż od tej płatności czy raczej powierzchni zadeklarowanej została mi odjęta powierzchnia na trwałe użytki zielone

 

Czyli Jest tak 7 ha gospodarstwo i za tyle mam policzoną jednolita ale już uzupełniającą mam tylko za 4ha a reszta jest w PZ. Czy to tak miło być??

Przecież PZ to miało by w ogóle jako coś zupełnie dodatkowego. Za 2006 jednolita z uzupełniającą była mnożona do całkowitej powierzchni mały plus minus na coś tam chyba na ziemniaki, a teraz normalnie chyba agencja mnie zrobiła w bambuko??

 

Poprawcie mnie jeżeli się mylę, bo za 2006 miałem większą dopłatę niż za 2007 po mimo iż powierzchnia upraw nie uległa zmianie, a kurs euro uległ nie znacznie obniżeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko ciebie sie wydawalo ze dostanie wiecej.trzeba czytac dokladnie rozporzadzenia.najlepiej zaniesc do tlumacza zeby przelozyl z polskiego na nasze bo sa tak napisane ze nawet urzednicy arimr nie wiedza o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi sie wydaję że to oni biorą kasę za to żebym ja nie musiał się głowić nad ich przepisami.

 

Skoro oni nie wiedzą to sąd ja mam wiedzieć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy zostaliśmy zrobieni w "banbuko".Było wiele chałsu o nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
właśnie dostałem decyzję w sprawie płatności obszarowych. Co do jednolitej płatności nie mam zastrzeżeń.

 

ale chodzi mi o Uzupełniającą płatność obszarową, ponieważ w mojej decyzji jest iż od tej płatności czy raczej powierzchni zadeklarowanej została mi odjęta powierzchnia na trwałe użytki zielone

 

Czyli Jest tak 7 ha gospodarstwo i za tyle mam policzoną jednolita ale już uzupełniającą mam tylko za 4ha a reszta jest w PZ. Czy to tak miło być??

Przecież PZ to miało by w ogóle jako coś zupełnie dodatkowego. Za 2006 jednolita z uzupełniającą była mnożona do całkowitej powierzchni mały plus minus na coś tam chyba na ziemniaki, a teraz normalnie chyba agencja mnie zrobiła w bambuko??

 

Poprawcie mnie jeżeli się mylę, bo za 2006 miałem większą dopłatę niż za 2007 po mimo iż powierzchnia upraw nie uległa zmianie, a kurs euro uległ nie znacznie obniżeniu.

 

Nie możliwe żebyś dostał mniejsze płatności za w tym roku niż w zeszłym, szczególnie że pasz przyznane PZ do 4 ha, powinieneś mieć jakieś 500 zł więcej.

JPO wzrosła, UPO nieznacznie zmalała a PZ jest wyższa od UPO o jakieś 140zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

byłem w agencji i tak mi oto objaśniono co następuje:

 

moja płatność zadeklarowana do PZ została w wysokości 3.62ha teraz dnaii 26 stycznia 2007 roko wchodzi ustawa co do tych płatności i w niej jest napisane takie sformułowanie jak "okres referencyjny". Pech chciał że gospodarstwo na mnie zostało przepisane dnia 01 lutego 2007 roku a zwierzaczki zostały przeze mnie zgłoszone do agencji dnia 07 luty 2007. I co najlepsze w tej kochanej ustawie okres referencyjny mówi iż aby została mi naliczona pełna płatność do PZ zwierzaczki musiałbym posiadać od połowy września do połowy marca a że posiadałem od lutego do marca to to zostało mi to dodane (DJP) podzielone przez ilość tych dni i wskaźnik wyszedłszy dla mnie tylko 0,34 DJP, to następnie przemnożono przez ilość zadeklarowanych hektarów i dopłatę dostaję tylko do 1,16ha a nie do 3,62. Czyli zamiast 1800zł dostaję 509 zł.

 

Typek w agencji mi bezczelnie tłumaczył iż i tak dostałem więcej niż mogłem się spodziewać - kusiło mnie żeby dać mu w ryj ale szkoda za debila sobie kartotekę pobrudzić.

 

Siłą rzeczy było niemożliwe żebym wiedział w trakcie przepisywania gospodarstwa o takiej ustawie. Jak chodziłem do agencji to mówiono mi abym miał jedną krowę na tyle ha i to wystarczy - ale nikt nie był tak łaskaw mi powiedzieć o okresie referencyjnym.

 

na dodatek gdybym przepisał gospodarstwo po 14 marca to nie dostałbym nic do PZ

 

Teraz nic mi nie pozostało jak chyba napisać interpretację do "pewnych instytucji" nie mam nic do stracenia. Przecież mój tata posiadał numer siedziby stada i gospodarstwa zwierzaczki nie zmieniły iejsca nawet o centymetr wiec nie rozumiem dlaczego tak zostałem potraktowany. Co innego gdybym nie posiadał zwierzaków to rozumiem ale to przecież tylko zamiana numerków

 

Coż widocznie chce sie zniszczyć małych rolniczków którzy tyko zawadzają w statystykach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...