Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

Awe wariarem to może jesteś TY nawet o tak malej mocy są ciagniki z przednim a sadownicze to przeważnie.I nie porównaż parametrow pracy z napędem i bez...

Adam teraz już wiem że jestem warjatem bo od jutra biorę się do zakładania do 330 Turba Przedniego napędu wspomagania a i jeszcze założę klimę a jak to zrobię to zapnę pług 4 obrotowy i już nie będę Wariatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Awe jeżeli ktoś chce coś sobie założyć to niech zaklada .Ja od dwóch lat mam zalożony do 30 silni 3cylindrowy perkins.Powiem więcej w orginale wyszło parę sztuk .Mam kolege ktury założyl też od mfa silnik do t25 i twoim zdaniem też wariat! A co do wspomagania to w moim gospodarstwie to nawet 30 ma zalożone.Jezeli twoie rozumowanie jest takie że wspomaganie nie jest potrzebne w ciągniku tej klasy to i w samochodach malo litrażowych też ale kto by ich kupował w tych czasach to standard więdz nie zostajmy na samym końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Awe jeżeli ktoś chce coś sobie założyć to niech zaklada .Ja od dwóch lat mam zalożony do 30 silni 3cylindrowy perkins.Powiem więcej w orginale wyszło parę sztuk .Mam kolege ktury założyl też od mfa silnik do t25 i twoim zdaniem też wariat! A co do wspomagania to w moim gospodarstwie to nawet 30 ma zalożone.Jezeli twoie rozumowanie jest takie że wspomaganie nie jest potrzebne w ciągniku tej klasy to i w samochodach malo litrażowych też ale kto by ich kupował w tych czasach to standard więdz nie zostajmy na samym końcu.

No i rospętałem burze w szklance wody.czego nie chciałem bo na tym forum i tym starym było co niemiara dziwnych zpytań i jeszcze więcej odpowiedzi .

Dla mnie kazdy ciągnik powinien mieć wspomaganie. 330 z turem bez wspomagania to naprawdę ciężka praca i jeżeli ktoś ma założone mógł by się pochwalić na forum jak to zrobił jakie są koszty .Nowe samochdy i nowe ciągniki nawet te 30 KM mają wspomaganie . Ale zakładanie przedniego napędu do 330 to tak jaby zrobić 4X4WD w Fiacie 126p.

Jest tyle samów własnych konstrukcj to jednak Polak potrafi.

A 330 niech będzie jednak 330 bez turba 4X4 klimy bo to i tak jest jeden z najlepszych ciągników o małej mocy

Dziękuję Gośćowi i Adamowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jestescie gorzej niz powaleni mało rolni inteligenci. Zadajac pytanie na temat co powiecie na przedni naped w C330 nie kazałem się wam obrażać. i nie ma tu nic do znaczenie że jest to ciągnik 30 KM, są T25 z przednim napędem i jakoś dało się to zrobić. Przemyślcie to rolnicy i przypadkiem nie zabierajcie się do zakładania tego napędu w ciągnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awe jeśli ktos............. zapomniałem się zalogować a co do wspomagania w 30 to nic prostrzego rusz głową i zrobisz sam .Powiem tylko że zalożyłem od Zetota bez orbitrolajest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestescie gorzej niz powaleni mało rolni inteligenci. Zadajac pytanie na temat co powiecie na przedni naped w C330 nie kazałem się wam obrażać. i nie ma tu nic do znaczenie że jest to ciągnik 30 KM, są T25 z przednim napędem i jakoś dało się to zrobić. Przemyślcie to rolnicy i przypadkiem nie zabierajcie się do zakładania tego napędu w ciągnikach.

Tak Jestem mało rolnym trochę więcej niż 10 ha od prawie 30 lat i niestety nie spodkałem się z T25 zprzednim napędem jak i 330 nie zprzeczam że oglądałem na targach polagra 1995 lub 1997 podobny do T25 dziś to jest Żubroń . Ursus też ma mały ciągnik z 4X4.Jestem ciekw jak organizujecie prace że macie czas pisać posty o 7 godz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Marek12 mówisz o m-ce cz 30-ce bo to dwie inne chistorie.Mam c330m i na 4 to aż strach dopinać do 30 bron5tek a co mówić o orce na 4tym biegu. . I pewnie zapomnialeś dodać że masz 1dno skibowy plug.

 

Na 4 biegu mozna 330 orac w lekkiej ziemi a w ciezszej to wiadomo ze na trojce.

Moja 330- rocznik 1985.

A dlaczego narzekasz na emki?Moi sasiedzi maja 330M i nie narzekają. Co w tych emkach jest zlego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To porzycz sobiem tej m-ki to się przekonasz.Poczciwa 30-cha jeżel ichodzi o dopasowanie prędosci na poszczególnych biegach jest idealna.Jestem ciekawy czemu ci nieudacznicy z ursusa tak to wykombinowali i nie wspomne o awaryjności skrzyni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
To porzycz sobiem tej m-ki to się przekonasz.Poczciwa 30-cha jeżel ichodzi o dopasowanie prędosci na poszczególnych biegach jest idealna.Jestem ciekawy czemu ci nieudacznicy z ursusa tak to wykombinowali i nie wspomne o awaryjności skrzyni .

Na jakich biegach wystepuja roznice w predkosiach?

Np czworka jest szybsza czy wolniejsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

m-ka to szrot.Nie wiem kto wymyslil zeby zakladać Szybsza skrzynie do tego 30-to konnego silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

360 w piasku lub lekkiej ziemi tez na 3 skiby w glebokiej orce (30 cm) nie pojdzie bo kola buksują. Po prostu ten ciagnik ma za maly uciag, brzydko mowiac dupsko ma lekkie, blokada nie dziala lub tak dziala ze jej sie uzywac nie chce.

Ja mam 360 i 330 i powiem ze ten 360 jak na swoje 52 konie to strasznie kiepsko wypada. Moim zdaniem 360 to dobry traktor do prasy z224 czy do kombajnu ziemniaczanego bo do orki sie ten ciagnik nie nadaje. Po prostu za maly uciag i blokada jest do dupy bo stac na niej trzeba albo nie dziala.

Kiedys mialem tylko 330 i kupilem 360 zeby miec mocniejszy ciagnik do ciezkich prac i sie zawiodlem. Mam rozrzutnik na 4 tony jednoosiowy z ktorym spokojnie sobie radzi 330. Pewnej jesieni kiedy spieszylo mi sie aby szybko wywiez obornik pozyczylem od sasiada rozrzutnik na 6 ton i zalozylem go do 360. Chcialem szybko sie uporac z robota i wozic obornik na dwa traktory bo 330 zaczepilem do mojego rozrzutnika na 4 tony. Ten moj rozrzutnik na 4 tony to zawsze ponad burty ladowalem ciezkiego gnoju i 330 miala ciezko ale sobie z tym radzila. Dlatego naladowalem ten rozrzutnik na 6 ton jak nalezy. Z podworka moja 360 z tym rozrzutnikiem na 6 ton wyjechala ale w polu nie dawal rady rozrzucic gnoju i sie sprzego spalilo 360 ma 22 konie wiecej niz 330 ale mimo to sobie z tym rozrzutnikiem na 6 ton nie poradzila kiedy 330 sobie z rozrzutnikiem na 4 tony radzila.

Teraz mysle o sprzedazy 360 aby kupic 914. 330 zostawie sobie do lekkich prac bo to mimo ze mniejszy traktor to duzo lepszy niz 360, ktora ma duzo moc ale trudno jest nia wykorzystac.

moim zdaniem 360 to marny traktor. PISZE TO ABY OSTRZEC WSZYSTKICH PRZED ZAKUPEM 360. NIE WIERZCIE TYM KTORZY PISZA CO TEN CIAGNIK NIE POTRAFI. POWIEM KROTKO; 360 NIE WIELE POTRAFI, POTRAFI SPALIC MNOSTWO PALIWA I NIE WIELE ZROBIC POZA BOLEM GLOWY TRAKTORZYSTY SPOWODOWANYM HUKIEM W KABINIE I MYSLA ZE POPELNIŁ BŁĄD KUPUJAC 360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

takiej maszyny jak c-330 nie bedzie już nigdy to jest ciągnik nie do zdarcia w 360 skrzynie potrafie wykończyć w ciągu jednego sezonu a w 30-stce jeszcze mi się nie udało chociarz jeżdzę nią już 20 lat bez remontu a kto wie ile lat jeżdziła w SKR-rze pewnie od nowości a ma już 35 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

330 to naprawde dobry traktor w swojej klasie.

dzisiejsze traktory o mocy 30-40 koni nie dorównują 330 nawet do pięt jeśli chodzi o trwałóść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

chciałbym maksymalnie poszerzyć rozstaw kól w 330. jak można to zrobić?-odwrócić koła tylne? A przód?

Jakie szerokości można uzyskać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mozesz uzyskac rozstaw kol tylnych na maxymalnie 185 cm co powoduje ze twoja 330 bedzie miec okolo 2,15 m szerokosci calkowitej.To samo przod.

A co masz tereny górskie?/

ja raz swoja 330 poszerzalem do kopania burakow cukrwych ale to bylo z 15 lat temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o ile jest szybsza? O 10-20%

szybsza jest o okolo 15-20 %.

Trudno to jednak tak dokładnie sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotrze głowa do góry! C330 spokojnie radzi sobie z prasą Z224/1, bo ten model jest wyposażony w przeciwwagę. Historie o tym że prasy wysokiego zgniotu rozwalały trzydziestki dotyczą sytuacji kiedy 330 chodził z prasą Z224 bez przeciwagi.

Sam od 8 lat jeżdżę 330 z prasą Z224/1 i powiem że się opłaca. Oprócz 330 mam też U385 i powiem że prasując trzydziestką sporo oszczędzam na paliwie. Wole U 385 wykorzystywać do podorywek a jednoczesnie prasować trzydziestką.

Co do awaryjności to silniki i skrzynie w 330 są bardzo mocne i prasa im nie szkodzi ale sprzęgło średnio co 2,3 lata trzeba remontować.Siadają tarcze, ewentualnie paść może wałek na którym masz sprzęgło.

Rocznie prasuję swoim 330 około 100 godzin (siano i słoma), prasuję u siebie i sąsiadów.Moja trzydziestka dostaje wycisk bo jeżdźę nią około 450 motogodzin rocznie, prasuję, orzę, koszę siano, pryskam, rozsiewacz itd.

Koszty wspomnainych wyżej napraw nie są wysokie w porównaniu do oszczędności na paliwie. W sprzęgle dobrze jest założyć dodatkowe sprężyny.

NIE SŁUCHAJ HISTORII ZE 330 PADNIE PO PARU GODZINACH PRASOWANIA.

Co do koszenia kosiarką o szerokości 165 cm to 330 spokojnie radzi sobie z tą maszyną na "czwórce". Jeśli siano nie jest gęste to 330 poradzi sobie z taką rotacyjną na "piątce". Mój poprzednik napisał że 330 pójdzie z taką rotacyjną najwyżej na "trójce" i wierz mi że to są bzdury. Nie znam nikogo kto by jeździł 330 z dużą rotacyjną na "trójce" bo każdy jeździ na "czwórce".

Oczywiście prasowanie czy koszenie rotacyjną to nie są lekkie pracy dla trzydziestki ale jeśli trzeba to nie ma problemu i Twój traktor sobie z tym poradzi. Kup prasę i rotacyjną i jedź na pole. POWODZENIA

w pełni sie powyższą wypowiedżią zgadzam i ją poieram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prasa i duża rotacyjna potrzebuje minimum 25 koni. z tym ze 25 koni to absolutne minimum.

33o ma 31 koni i dlatego sobie z tym radzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie wiem co się dzieje ale od wiosny obserwuje ze w mojej 330 coraz głośniej chodzi tylny most. Najbardziej na 6 się tłucze i teraz to chodzi jak most w 360

Ostatnio przy ciezkiej orce cos jak by mi zgrzytnęło. Myślicie że tryby do wymiany czy raczej coś się rozlegulowało.(mam ten cianik od 2 lat i do niego jeszcze tam nie zagkladalem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

musisz tryby wyrególować.]pewnie się rozeszłyi z tad ten halas.

Musisz zdjąć siedzenie, pokrywę wyjąć wraz z pompą i wtedy zobaczysz co jest z tymi trybami.

Jaki ma przebieg i ile ma lat ta Twoja 330. nie wierze ze sie tryby zurzyły, na pewno to tylko sie rozregulowalo i teraz trzeba to z powrotem dokrecic. mialem cos takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam trzydziestkę z 1991 roku i z 1979 roku i widze ze ta stara jest duzo lepsza

 

Jakie miałeś probleby z tą emką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

330 -stara do remontu silnika wytrzymla okolo 6000 motogodzin a 330m w tym samych warunkach 3200

pompa pliwa byla regenerowana w emce a w zwyklej jeszcze nie choc ta zwykla ma dwa razy wiekszy przebieg

 

330M jest jakby szybsza a przez to bardziej mulasta

wymiana tarcz sprzegla co okolo 1500 mth w emce

wymina walka sprzegla w emce

pompa oleju padla w emce szybko

 

Emka ma taraz 3700 motogodzin(mial 1 remont silnika do tej pory)

zwykla 330 ma teraz 8500 mtg, silnik robilem raz (tuleje, tloki), skrzynia ani tylny most nie ruszany

pompa oleju tez siadla(jednak po wiekszym przebiegu)

tarcze sprzegla orginalne wytrzymaly 4000 motogodzin a potem czesciej trzeba bylo wymieniac z powodu prasy z224. Prasa mi tez w starej trzydziestce zjadla walek sprzegla. Rocznie jezdzilem 330 od 30 do 50 godzin od 11 lat. EMKA jeżdziła z prasa może z 10 godzin w swej historii(to znaczy w jednym sezonie przez półtora dnia)

 

Oba traktory mialy pare razy wymieniane pompy wody i chłodnice i inne drobne naprawy

TAK CZY SIAK EMKA JEST GORSZA CHOC KABINE MA LEPSZĄ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ile litrów oleju wchodzi do skrzyni biegow w trzydziestce? chce wymienic olej i nie wiem ile kupić nie ma,m ksiazki.

 

według książki do skrzyni biegów i tylnego mostu wchodzi 23 litry oleju.Ale mi pod kreskę MAX na wskażniku musiałem wlać 25 litrów

 

+ zwolnice 2x1,5 litra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...