Skocz do zawartości
flaber14

Zerwanie aktu notarialnego??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

sytuacja jest następująca: rok temu zostało na mnie przepisane gospodarstwo rolne. W akcie notarialnym zostało wyszczególnione co jak ile i dla kogo i do kiedy należy - standardowa procedura. Jednakże ostatnimi czasy pojawiają się pewne rozbieżność zdań na linii JA ---- Rodzice. ktoś ma tu do mnie żal że nie dostanę premii na młodego rolnika i takie tam. Ja należę do ludzi że jeżeli coś komuś nie pasuje to ja ze swym dobrem sie nie narzucam, nie to nie dziękuję - bo codziennie rano zażaleń i wojen nie chcę już prowadzić i wysłuchiwać - nie te czasy.

 

Pytanie mam takie: czy mogę zerwać akt notarialny? Chodzi o t że chciałby zrzec tej ziemi i wszystkiego co tu jest! Może wiecie jaka jest procedura i ile to by kosztowało.

 

I jeszcze jedno pytanie czy po takim zerwaniu agencja nie pociągnie mnie do odpowiedzialności 'karnej' za to że zobowiązałem sie prowadzić to przekleństwo przez 5 lat??

Jedno z rodziców widniej jako mój pełnomocnik, to można by na niego taki obowiązek przerzucić (chętnie to przejmie) że będzie prowadziło czy nie bardzo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekazanie w formie darowizny ????????

 

uszy do gory

coco -jumbo i do przodu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie pomocnicze: skąd zobowiązanie do prowadzenia działalności rolniczej przez 5 lat? odpowiedzialność karna następuje za dokonanie czynów zabronionych pod groźbą kary kryminalnej (czyli przestępstwo), jeśli istnieje jakieś zobowiązanie wobec ARiMR to należy je uregulować i jest po zawodach, natomiast w kwestii zerwania aktu to jeśli takie prawo zarezerwowali sobie rodzice i stosowny zapis znajduje się w akcie to jest to możliwe a najprostszym rozwiązaniem jest kolejna darowizna lecz tym razem w odwrotnym kierunku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zobowiązanie to odnośnie tych nieszczęsnych PZ.

 

 

z w akcie o zerwaniu umowy nic nie było, ale ten pomysł o 'odwrotnej' darowiźnie całkiem niegłupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo rażąca niewdzięczność też rodzice przez 5 lat mogą tobie oDebra1ć darowiznę tylko dowiedz się co z pz może ono zostaje w gospodarstwie i obowiązek przejdzie na właściciela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak zerwanie aktu notarialnego...

 

Notariusz potwierdza tylko fakt zawarcia umowy cywilnoprawnej... Stałeś sie włascicielem ziemi na podstawie umowy darowizny potwierdzonej notarialnie (tak to zrozumiałem).

 

Jestes więc włascicielem... jak nie chcesz nadal byz właścicielem ziemi, to ją sprzedaj, daruj, nie użytkuj,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...