Skocz do zawartości
mariusz_farm

Modernizacja gospodarstw 2007-2013

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe na ile aktualne będą oferty z ceną na sprzęt...ale można przecież kupić maszyny po 31 marca,tyle ,że na własne ryzyko he he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego mają być nie aktualne u mnie prawie wszystkie maszyny stoją już w gosp oprucz głębosza i dźwiga do big bagów a ciągnik mam już zadatkowany także ceny się nie zmienią

 

A po 2 w ofertach wpisuje się maksymalne ceny żeby w razie co nie brakowało kasy

 

Poprostu jesteśmy traktowani jak jakiś motłoch a agencje pewnie więcej kasy przejadają jak my bierzemy z funduszy , dopłat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc:) mam pytanko, nie orientujecie sie czy są jakieś fundusze na utwardzenie podwórka? chciałbym wybrukować ewentualnie wyasfaltować, dodam ze mam gospodarstwo o pow. ok 15ha i działalność gospodarczą. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma któś może jakieś info co się dzieje z wnioskami na modernizację 2007?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem pismo o przedłużeniu terminu rozpatrzenia wniosku o 3 m-ce.

Wiec coś w tym temacie robią- ratuja swoje dupy bo pismo wysłali 7 marca a termin upływał 9 marca. Znam to z dogrywki z poprzedniego PROW!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też przysłali. już od złożenia wniosków minęło ponad 4 miechy a tu jeszcze przedłużają o 3. Skandal! Ale co zrobisz takie prawo. I tacy politycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do mnie też przysłali. już od złożenia wniosków minęło ponad 4 miechy a tu jeszcze przedłużają o 3. Skandal! Ale co zrobisz takie prawo. I tacy politycy.

do mnie dzisiaj dotarł polecony i też przesunięcie napisane że do 9VI będzie rozpatrzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiecie może, czy w PRG, a konkretnie w zestawieniu rzeczowo-finansowym, można zmienić model ciągnika i jednocześnie jego cenę. Jeżeli tak, to w jakich granicach. Dodam, że termin ważności dołączonej oferty mija z końcem marca 2008, więc napewno do tego czasu nie podpisze umowy z ARIMR. W sumie to nie nasza wina, że rozpatrywanie wniosków tak się przeciąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to macie szczęście że przysłali te pisemka o przesunięciu terminu- przeszliście wstępną weryfikacje...

Jakiś procent został już odrzucony - oni dostali pisemka innej treści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dzwonilem do agencji i spytalem czy wiadomo coś o tej ustawie a tu wielkie zdziwienie i nikt nic nie wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ździwienie to będzie ,jak my kupimy sprzęt ,a w agencji dalej nie będą wiedzieli o ustawie...he he he i wtedy obdzielą kolejnych wnioskami-przecież kupowaliśmy na własne ryzyko - a zbieranie wniosków idzie im coraz lepiej-tylko co z tymi złożonymi ? A na kolejne programy znów niedługo będzie nabór i do końca roku już wszystkie zbiorą-paranoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek 28 marca miną cztery miesiące od złożenia wniosku. Ciekawe czy wyrobią się z powiadomieniem mnie w terminie, że będziemy gonić króliczka kolejne trzy miesiące. A swoją drągę widzę że ARIMR te uciekające króliki mnożą się na potęgę. Czuję że ten mój "zając" zrobi jeszcze kilka psikusów. Zaczynam wątpić czy wogóle uda się go schwytać. Uffff......, zapowiada się maraton do dwunastu miesięcy. Lepiej poczekać z kredytem do końca.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy SPO czekałem 12 miesięcy żeby zaczęli się zajmować a finał był po 16 miesiącach od złożenia wniosku

Strasznie szybko pracują że nie mają czasu taczki załadować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno mam szanse by mój wniosek ewoluował do podpisania umowy jeszcze koncem maja.. ciekawe.. no ale licze na lipiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysocy przedstawiciele bratnich agencji w Anglii/Holandii twierdzą, że my (znaczy w agencji) zbyt się denerwujemy i nerwowo przestępujemy z nóżki na rączkę starając się wyrobić ze wszystkim...

 

Oni mówią, że to normalne.... u nich też tak było na początku, a u nas za jakieś 10 lat wszystko sie wyklaruje... nowe mechanizmy się udoskonalą, procedury się doszczegółowi, my się nauczymy... a część rolników tego nie doczeka, bo wymrze, nie dostosuje się i zrezygnuje z produkcji objętej działaniami WPR....

 

Te heretyki nas uspokajają i mówią, że to żadna strata, bo i tak rolników w Polsce jest zdecydowanie za dużo i dzięki tej WPR ich ilość "elastycznie się dopasuje do efektywności ram organizacyjnych WPR".

 

Hadko słuchać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wysocy przedstawiciele bratnich agencji w Anglii/Holandii twierdzą, że my (znaczy w agencji) zbyt się denerwujemy i nerwowo przestępujemy z nóżki na rączkę starając się wyrobić ze wszystkim...

 

Oni mówią, że to normalne.... u nich też tak było na początku, a u nas za jakieś 10 lat wszystko sie wyklaruje... nowe mechanizmy się udoskonalą, procedury się doszczegółowi, my się nauczymy... a część rolników tego nie doczeka, bo wymrze, nie dostosuje się i zrezygnuje z produkcji objętej działaniami WPR....

 

Te heretyki nas uspokajają i mówią, że to żadna strata, bo i tak rolników w Polsce jest zdecydowanie za dużo i dzięki tej WPR ich ilość "elastycznie się dopasuje do efektywności ram organizacyjnych WPR".

 

Hadko słuchać...

TROLL co ty piździsz?? za 10 lat to z tego co mi się usłyszało juz dofinansowania do gospodarstw nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A CO MOZE ZNACZYC TO ZE NA WLASNE RYZYKO KUPUJEMY MASZYNY PRZED PODPISANIEM UMOWY Z AGENCJA?? JEZELI GOSP SPELNIA WARUNKI ARIMR TO CO MOGA MI SKOCZYC?? CIAGNIKA NIE KUPUJE TYLKO MASZYNY TOWARZYSZACE TO CO MOZE BYC NIE POD WYMIAR MOJEGO GOSP ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciągnika nie ,ale ... kosiarka na pow. ok 12ha (u. zielone) wyliczono jej wielkość na 1.2 m szerokości(ja kupiłem 2.4 m-ryzykuję -pomijam fakt,że problemem byłoby kupić o szer. 1.2!!!)------pług 4 można nabyć , jeśli pow. ornej wynosi min.27 ha itd. i itp.Jeśli będą mocno sobie brać w agencji te wytyczne do głowy , może nie być tak różowo .Kto co musi kupić ,to kupuje (ja tak robię ) a co może ew. poczekać ,to czeka na rozpatrzenie wniosku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez chyba tak zrobie i zaczne kupowac tym bardziej ze juz mam zadatkowane maszyny i nie dlugo beda u deelera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

zaraz po wejściu rozporzadzenia w życie przywieźli mi ciągniczek i maszyny... przynajmniej wiosne obrobilem... wlasne ryzyko to fakt.. ale warto Deutz-Fahr agrotron k110 obracalna 4-ka na resorach i agregat uproawowo siweny z talerzowymi redlicami.... bajka... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro masz gotóweczke... ja kredyt zaryzykuje tylko jak mi agencja da umowe

////...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...