Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam literatura do nastepujacych kombajnow:

-instrukcji obsługi i katalogu części do Kombajnu zbożowego Bizon Super ZO56

-instrukcja montarzu, obsługi i katalog części rozdrabaniacza słomy zmodernizowanego do kombajnu zbożowego Bizon Super Z056

- katalog czesci silnika wysokopreznego SW 400 /K1,SW 400/K1/1

- instrukcja obsługi silnika wysokopreznego SW 400

- katalog czesci silnika wysokopreznego SW 400 /R3/4, SW 400/R3/5

 

-ksiazki do Bizona Rekorda

-katalog czesci do Fortschmitt’a E514

-rozdrabniacza słomy R935/3 do Fortschmitt’a E514

 

-instrukcja obsługi kombajnu zbożowego Class Dominator, modele: 108SL/108S, 98SL/98S, 88SL/88S, 78SL/78S

 

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze widze jest to wskaźnik pomagający ustawić heder na jednakowej wyskosći za każdym razem. CZyli jest to wskażnik od położenia hederu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wskaźnik prędkości , jest żółw i zając . Trzeba zobaczyć gdzie jest to podłączone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wskaźnik prędkości , jest żółw i zając . Trzeba zobaczyć gdzie jest to podłączone
powinna isc linka od siłownika przy przekładni bezstopniowej i razem z nim wsuwac sie i wyciągać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na temat Claas Mega 204 lub 208 interesuja mnie te kombajny znalazlem ciekawyb model tylko ze przebieg ma 2900 mth co myslicie o takim przebiegu ?? Warto kupywac maszyne z takim przebiegiem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos cos wie o kombajnach HERMES tych co sprzedaje zetor. Interesuje mnie glownie cena tego cacka szczegolonie tego 180 mniejszego. no i inne opinie mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do moderatorow forum dlaczego usuneliscie moj temat ktory zalozylem na tym forum nie dziwie sie ze nikt nie odwiedza waszego forum jezeli tak postepujecie z ludzmi jestescie do bani bierzcie przyklad moderatorow portalu Agrofoto tam zalozylem sobie temacik i jest wszystko ladnie pieknie to nara!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest gwint od czujnika oleju w john deere 965 bo chce zmierzyć ciśnienie oleju ale nie wiem jaki jest gwint.prosze o pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki jest gwint od czujnika oleju w john deere 965 bo chce zmierzyć ciśnienie oleju ale nie wiem jaki jest gwint.prosze o pomoc?
w podobnym przypadku najlepiej zaopatrzyć się w tzw. grzebień do pomiaru gwintu, kosztuje to z kilkanaście złotych a często jest przydatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem jd 630 stary kabajn ale młucil super zborze było czyste i dość sprawnie sie nim pracowało. mam pytanie czy ktos miał albo ma taki kabajn. czy ich wadą było pekanie tego wałka co ciąga całe sita. u mnie rozpadł sie ten wałek i poszły sita przez to. miałem w tym kabajnie silnik perkinsa bardzo ładnie pracowal mimo swoich lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chcę się dowiedzieć o zaletach i wadach dominatora 96 z rozkładanym hederem?Szczególnie interesuje mnie ten heder?Może ktoś ma nawet do sprzedania,w zamian oferuje BIZONA-ZO56 z 88r.jeden właś.garaż.szarpacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Byłem ostatnio u dealera JD i zaproponował mi JD 1450 hydro z kosa 316(4,7m) bez separatora na szerokim ogumieniu za 354 tys brutto.I teraz mam takie pytanie,czy jest to dobra cena i czy bardziej sie opłaca sie kupić NH 5070 z separatorem,hydro,4,5 metra heder za 340 tys ale netto.Obejrzałem tego NH i jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia,przy czym JD wykonany jest o niebo lepiej.Zawsze byłem za NH lecz po zweryfikowaniu tych dwóch kombajnów zacząłem sie zastanawiać nad JD.W sumie nie ma separatora ale różnica w cenie wydaje mi sie duża.Areał na jakim będzie pracował to 100h.

Który byście wybrali gdybyście stanęli przed podobnym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Mediona dlaczego nie bierzesz pod uwage ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze go nie ogladałem ale na razie droga eliminacji te dwa kombajny biore po uwage.Medion ma troche mała srednice bębna młocącego,nie mówie bron boze ze to zle lecz minimalne obroty 650 przyz rzepaku moga powodowac duzo połowek no i bezwładnosc mniejsza co raczej jest wadą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o kombajnie John deere 1188 z hederem 4,2m rocznik 1988? Jakie są wady i zalety tego kombajnu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie o kombajnie John deere 1188 z hederem 4,2m rocznik 1988? Jakie są wady i zalety tego kombajnu?
słyszałem ze te modele chyba maja dzielone sita i jest to troche upierdliwe... ale tylko słyszałem... a reszta... hmm to JD porzadna maszyna aha i heder mogłbybyc szerszy jak na 6 klawiszy ale to nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dj swietne kabajny miałem małego 630 i na prawdę sprawował sie super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przymierzam sie do zakupu Dominatora 76 lub 78 rocznik powyżej 1986 i może ktoś mi doradzi który z nich jest lepszy kosa 3,9m oraz może ktoś coś wie o fajnym kombajniku ok 2000mtg lub pośredniku lub o handlarzu pewnym żebym nie trafił na złoma zużytego......... z góry dziekiiiiiiiiiiiii w ostateczności może rekord ale wszyscy odradzają!??????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomosc do użytkownika Erdem,chciałbym z Tobą porozmawiać na gg o Twoim dominatorze,napisz swoj nr. gg na forum,albo odezwij się do mnie: 11647272

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...