Skocz do zawartości
Wladislaw

Dopłaty bezpośrednie 2008

Rekomendowane odpowiedzi

Zrozumiałe! Dziękuje Bardzo!!!

Jeszcze jedno z pytania pierwszego:czy każdemu przysługuje?

 

Tutaj nie rozumiem instrukcji: skoro przysługuje kazdemu i do kazdego rodzaju zboża to po co rozpisywac na:

A JPO

A1 UPO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrozumiałe! Dziękuje Bardzo!!!

Jeszcze jedno z pytania pierwszego:czy każdemu przysługuje?

 

Tutaj nie rozumiem instrukcji: skoro przysługuje kazdemu i do kazdego rodzaju zboża to po co rozpisywac na:

A JPO

A1 UPO

 

Tak, przysługuje każdemu kto utrzymuje pole w dobrej kulturze rolnej i posieje tam zboże, lub coś innego do czego przysługuje UPO.

Rozpisywać trzeba po to żeby było więcej roboty i zabawy przy tym bo nawet w agencji ślą na ten wymysł k....y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie UPO przysługuje do wszystkich zbóż ale nie do wszystkich roślin. Nie przysługuje np do gorczycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś może podać bezpośredni link do tej aplikacji która jest opisana na głównej stronie PPR do wypełniania wniosków o płatność bezpośrednią bo nie mogę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mozecie pomóc?

Mam działkę ewidencyiną o powierzchni 12ha w kształcie prostokata a na niej 6 działek rolnych (3 uzytków zielonych i trzy kukurydzy biegnacych naprzemian ) do tej pory kazdą opisywałem oddzielnie a teraz nie mam pojecia jak to zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gryka należy do upo, bo w instrukcji nie znalazłem takiej rosliny chyba ze ja zaliczają do zbóż a różnie to bywa???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pysio12333: Gryka należy do grupy upraw UPO.

 

Do grzesiekxy: Jeśli Twoje użytki zielone są TUZ-em z ubiegłych lat i masz płatność PZ to wszystkie działki rozpisujesz oddzielnie nadal.

Kukurydza nr 1 to A-JPO i A1-UPO, TUZ nr 1 to B-JPO,TUZ. Kukurydza następna to C-JPO i C1-UPO, TUZ nr 2 to D-JPO,TUZ itd.

A gdy nie są - i jest płatność podstawowa /nie załapałeś się na płatność histeryczną/ to robisz jedną działkę A - JPO 12ha i Kukurydzę jako A1,A2 i A3.

Mam nadzieje że choć trochę pomogłem w tym bałaganie totalnym.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Mam PZ czyli dwa razy więcej pisania a miało być prościej.....

Dzięki bardzo i pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje szybkiej odpowiedzi

1) czy sad należy do upo

2) jak rozpisac działke 1.40ha na której jest 0,11 ha sadu a reszta to zboże??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrzebuje szybkiej odpowiedzi

1) czy sad należy do upo

2) jak rozpisac działke 1.40ha na której jest 0,11 ha sadu a reszta to zboże??

ad 1

nie

ad 2

A JPO - 1,40

A1 UPO - 1,29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki bardzo!!!

Jeszcze jedno pytanko na załączniku graficznym nie oddzielam sadu???

 

oddzielasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tam gdzie zboże pisze A1 oddzielam sad i na sadzie nie pisze nic nastepnie obok po za cała dziłka pisze A i daje strzałki do A1(żboża) i pola nie oznaczonego czyli sadu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak:

Na oddzielonym sadzie pisze A a na zbożu A1 i koniec?

Prosze o szybka pomoc i z góry dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli tam gdzie zboże pisze A1 oddzielam sad i na sadzie nie pisze nic nastepnie obok po za cała dziłka pisze A i daje strzałki do A1(żboża) i pola nie oznaczonego czyli sadu?

 

Chyba dobrze

zrób tak

z boku działki ewidencyjnej napisz A i daj strzałki do sadu i zboża, a na zbożu napisz A1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli powierzchnia JPO jest równa powierzchni UPO to na załączniku graficznym zaznaczamy np. A/A1 czy samo A lub samo A1? I jeszcze jedno- jeśli są trawy wpisane jako trwałe użytki zielone ale rolnik nie posiadał krów to zaznacza JPO,TUZ czy samo JPO? Czy robi to zasadniczą różnicę czy to tylko szczegół?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz kiedyś wspomniałem, polecam:

 

http://www.allegro.pl/item336475740_hit_doplaty_bezposrednie_2008_i_inne_wnioski.html

 

i program dla wersji RS:

 

http://www.allegro.pl/item336474975_hit_programy_rolnosrodowiskowe_2008_i_plan.html

 

Program sprawdza rózne różności, od zyklego NIPa po zawiłości powierzchni. Jest w miare jasny - trzeba tylko przeczytać instraukcje obsługi. Sprawdziłem go na kilku rzeczywistych gospodarstwach o różnej wielkości i złożoności "działkowo-uprawowej". Wart jest swej ceny (dlaczego tak tanio? ). No z tego co doświadczyłem jest (na razie) najlepszy. lepszy jest od *.* .

Pozdrawiam tych co z roli i co przy roli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agawa napisał

Jeśli powierzchnia JPO jest równa powierzchni UPO to na załączniku graficznym zaznaczamy np. A/A1 czy samo A lub samo A1? I jeszcze jedno- jeśli są trawy wpisane jako trwałe użytki zielone ale rolnik nie posiadał krów to zaznacza JPO,TUZ czy samo JPO? Czy robi to zasadniczą różnicę czy to tylko szczegół?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na załączniku piszemy tak jak to est we wniosku. Jeżeli łąka to JPO,TUZ. Jeżeli trawa to tylko JPO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli JPO jest równe UPO to piszemy A/A1

Trawy na użytkach zielonych to zawsze JPO,TUZ (ABY UZYSKAĆ PŁATNOŚĆ ZWIERZĘCA ZAZNACZAMY 2 KWADRACIK NA PIERWSZEJ STRONIE WNIOSKU)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...