Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 07:03 Sro 23 Paź 2019

Jaki zgarniacz obornika???
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Mleczarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SUZI25

PostWysłany: 13:16 Pon 3 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest jeszcze inny problem. Do ładowarki musi być odpowiednio przystosowany budynek!! Musi być odpowiednia szerokość korytarza gnojowego i dźwi do wjeżdżania i wyjeżdżania ładowarki! Przy nie jednych budynkach przygotowanie go do możliwości pracy ładowarki przewarza jej wartość!! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
marcin82

PostWysłany: 10:40 Pon 3 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akurat jestem na bierząco w temacie miniładowarek i jestem zaskoczony możliwościami. Nawet nie myślałem ze jest aż tyle zastosowań, najciekawszy był świder do wykopu dołków pod drzewka i piła do kopania rowków na wode itp Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SUZI25

PostWysłany: 19:26 Nie 2 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="marcin82Ale zgarniacz masz tylko do gnoju a ładowarka to jest maszyna uniwersalna. wgarniasz obornik, przyozisz pasze, ładujesz nawozy, a nawet uprawiasz ogródek dla żony Wink[/quote]
Opcja tego ogródka to coś co mnie przekonało!!! Kupuję ładowarkę!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
marcin82

PostWysłany: 16:56 Sob 1 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SUZI25 napisał:
Ja na mini-ładowarka bym si ę barzej zastanawiał, niz nad wyciągiem linowym!! Przy wyciągu praktycznie nie ma się co popsuć, a w ładowarce jest to bardziej prawdopodobne. po za tym wyciągiem to obornik wypchnie przedszkolak, a do ładowarki mósi być osoba trochę starsza i umiec jeździć!! Very Happy

Ale zgarniacz masz tylko do gnoju a ładowarka to jest maszyna uniwersalna. wgarniasz obornik, przyozisz pasze, ładujesz nawozy, a nawet uprawiasz ogródek dla żony Wink
Powrót do góry
SUZI25

PostWysłany: 15:49 Sob 1 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam zgarniacze typu jak niżej z DARMETU!!! Są to nie zawodne sprzęty!!!!!!!
Powrót do góry
DARMET

PostWysłany: 09:24 Sob 1 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam użytkowników!!!!! Jestem producentem UNIWERSALNYCH ZGARNIACZYOBORNIKA LINOWYCH jezeli jesteście zainteresowani prosze piszcie DAREKMACIAK@WP.PL lub dzwoncie 604505810. Zapraszam do odwiedzenia naszej strony WWW.ZGARNIACZE.PL POZDRAwIAM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora WP Kontakt
SUZI25

PostWysłany: 19:55 Pią 30 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na mini-ładowarka bym si ę barzej zastanawiał, niz nad wyciągiem linowym!! Przy wyciągu praktycznie nie ma się co popsuć, a w ładowarce jest to bardziej prawdopodobne. po za tym wyciągiem to obornik wypchnie przedszkolak, a do ładowarki mósi być osoba trochę starsza i umiec jeździć!! Very Happy
Powrót do góry
marcin82

PostWysłany: 17:32 Wto 20 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gadałem z gościem który takie rzeczy robi i za taki zgarniacz linowy na 20m obore- jeden rząd stanowisk chciał 9000 z dostawą i montażem. to wg Ciebie dużo? Mówił że jest zawalony robotą .[/quote]

widze że cena nie zmieniła się od 10 lat Very Happy ja mam 2 razy 30m i jak bym teraz miał wydać na taki zgarniacz 25 tys to wolał bym mini-ładowarke nową za podobne pieniądze. Ale nie powiem, zgarniacz spisuje się świetnie.
Powrót do góry
adamus

PostWysłany: 15:20 Wto 20 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Matys napisał:
Poczytaj na forach o tych zgarniaczach. Wiekszosc wypowiedzi wskazuje na to, ze hydrauliczne sa po pierwsze drogie a po drugie bardziej zawodne. Moim zdaniem najtaniej i tez, nie glupim rozwiązaniem jest zrobic wyciag samemu, albo zdobyc nr telefonu do czlowieka ktory zaklada takie zgarniacze w oborach, gdzies tu widzalem takiego posta. To sprawa szybka, tania i skuteczna. W naszym gospodarstwie mamy wyciag swojej roboty linowy. Jak sie kupi dobra line to wytrzymuje na 3, 4 lata tylko co jakis czas trzeba naciągac bo sie rozciąga, ale nie peka.
A czy w twojej oborze krowy stoja w jednej linnii czy w dwóch?

Matys możesz napisać coś bliżej na temat zgarniacza twojej produkcji- jaka budowa, na czym się wzorowaleś, jaka szerokość kanału, budowa łyżki napinacz liny itd. a przede wszystkim ile poszło materiału i jaki orientacyjnie jest koszt nie licząc swojej pracy. Na wystawie w Siedlcach gadałem z gościem który takie rzeczy robi i za taki zgarniacz linowy na 20m obore- jeden rząd stanowisk chciał 9000 z dostawą i montażem. to wg Ciebie dużo? Mówił że jest zawalony robotą .
Powrót do góry
coolczak

PostWysłany: 20:56 Pon 12 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Dajcie mi namiar na człowika który montuje albo chociaż ma do sprzedania kompletne zgarniacze linowe. Smile
z góry dzięki Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
marcin82

PostWysłany: 11:49 Sob 10 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam dwa zgarniacze i każdy ma od 25 sztuk do wypchania
Powrót do góry
SUZI25

PostWysłany: 09:41 Sob 10 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin82 napisał:

ja mam to samo Very Happy a jak z elektryką?? u mnie jest problem z wilgocią bo cały sterownik przy dzwiach i czasem coś nawali. 8 lat pracy i lina orginał Very Happy
u mnie z elektryką nie ma problemu, jeszcze nic nie robiłem przy nim, a od ilu sztuk wypychasz obornik?? Very Happy Question
Powrót do góry
marcin82

PostWysłany: 17:19 Pią 9 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SUZI25 napisał:
Ja mam wyciąg na linie gdzie są tzw widły które chyodzą na rolkach po tregrach przymocowanych do sufitu> Linę wymieniam co 4-5 lat!! Maszyna bezawaryjna!!!!

ja mam to samo Very Happy a jak z elektryką?? u mnie jest problem z wilgocią bo cały sterownik przy dzwiach i czasem coś nawali. 8 lat pracy i lina orginał Very Happy
Powrót do góry
SUZI25

PostWysłany: 16:58 Pią 9 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam wyciąg na linie gdzie są tzw widły które chyodzą na rolkach po tregrach przymocowanych do sufitu> Linę wymieniam co 4-5 lat!! Maszyna bezawaryjna!!!!
Powrót do góry
Fojtek

PostWysłany: 21:08 Nie 5 Sie 2007    Temat postu: Zgarniacz obornika Odpowiedz z cytatem

Ogromną zaletą zgarniacza hydraulicznego jest prasa "wyciskająca" obornik na pryzmę. Są mechaniczne rozwiązania takich pras, ale rzadko spotykane. Lepiej taki obornik fermentuje - jest lepszy. Ogromną wadą jest sytuacja w której olej hydrauliczny przedostaje się do obornika... Problem ze zgarniaczami robi się w zimie. Zachowując odpowiednie spadki na legowiskach, stosowne długości legowisk, dobre maty, można wcale nie podścielać - zrobić kanały i ruszta -gnojowica sama popłynie.
Powrót do góry
Andrzej21

PostWysłany: 06:43 Sob 4 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje krowy stoja w jednej lini
Powrót do góry
Matys

PostWysłany: 20:06 Czw 2 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytaj na forach o tych zgarniaczach. Wiekszosc wypowiedzi wskazuje na to, ze hydrauliczne sa po pierwsze drogie a po drugie bardziej zawodne. Moim zdaniem najtaniej i tez, nie glupim rozwiązaniem jest zrobic wyciag samemu, albo zdobyc nr telefonu do czlowieka ktory zaklada takie zgarniacze w oborach, gdzies tu widzalem takiego posta. To sprawa szybka, tania i skuteczna. W naszym gospodarstwie mamy wyciag swojej roboty linowy. Jak sie kupi dobra line to wytrzymuje na 3, 4 lata tylko co jakis czas trzeba naciągac bo sie rozciąga, ale nie peka.
A czy w twojej oborze krowy stoja w jednej linnii czy w dwóch?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Andrzej21

PostWysłany: 07:15 Czw 2 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krowy są na uwięzi narazie jest ich 12 sztuk płyta jest zbiornik na gnojowice robie nowy większy
Powrót do góry
Matys

PostWysłany: 07:10 Czw 2 Sie 2007    Temat postu: Re: Jaki zgarniacz obornika??? Odpowiedz z cytatem

Andrzej21 napisał:
Chciałem zapytać jaki jest najlepszy zgarniacz obornika hydrauliczny czy uniwersalny??? Very Happy

A jaką masz obore, wolnostanowiskowa czy uwięziową? Ile sztuk bydła?Masz plyte i zbiornik na gnojowice?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert1973

PostWysłany: 08:34 Sro 1 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje zdanie na temat zgarniaczy obornika jest takie ze jak najmniej elementów musi mieć styczność z samym obornikiem.Polecam Zgarniacz Krotoszyn może nie jest tani ale posłuży długie lata.Taki właśnie mam mam zainstalowany w oborze.Jest to zgarniacz uniwersalny nie polecam Hydraulicznych.
Powrót do góry
Andrzej21

PostWysłany: 19:50 Wto 31 Lip 2007    Temat postu: Jaki zgarniacz obornika??? Odpowiedz z cytatem

Chciałem zapytać jaki jest najlepszy zgarniacz obornika hydrauliczny czy uniwersalny??? Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Mleczarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: