Skocz do zawartości
Peter1972

Podatek VAT

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczace podatku VAT. Zostałem wspólnikiem w firmie, która jest importerem mat.budowlanych z terenu niemiec. Towar zostaje kupiony bez Vatu a sprzedawany na terenie RP z należnym podatkiem VAT. Koszty uzyskania przychodu zawierajace Vat są tak znikome iż cały Vat ze sprzedaży produktów odprowadzamy do US. Czy jest jakis sposób aby zmniejszyć oddawana kwote Vat? Tylko proszę aby nie pisać że nie, bo to żadna odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwości jest co najmniej pięć (ich ilość jest wprost proporcjonalna do kreatywności przedsiębiorcy)

 

-przejście do szarej strefy

-eksport

-zmniejszenie wielkości sprzedaży

-nabywanie towaru w Polsce

-zwiększenie wielkości odprowadzanego podatku VAT, który można odliczyć (czyli zwiększenie "Kosztów uzyskania przychodu zawierających VAT"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejście do szarej strefy odpada, nabywanie produktów na terenie RP - fizycznie nie możliwe, zwiekszenie kosztów po stronie zakupów w Polsce też nie wchodzi w gre! Niestety produkty, które importuje sa tańsze w niemczech niż u nas Myslałem o rozliczaniu kwartalnym z US a w tym czasie jakos te kwotę inwestować, ale oprocentowanie lokat bankowych jest kiepskie a środki (podatek Vat) nie napływaja jednorazowo a cyklicznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...