Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:44 Wto 22 Wrz 2020

Buraki cukrowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 134, 135, 136  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piootr

PostWysłany: 19:09 Sob 5 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ansu napisał:
piootr napisał:

Kupujcie Lubelski cukier puki jest w sklepach bo potem miałkim pozostanie słodzić Wink

Potwierdzam żonka kupiła jakiś ARO cukrownia bliżej nieznana śmierdzi jakoś nawet słodzić przestałem Mad

W biedronce jest Lubelski i jest tańszy jak w lublinie w cukrowni Rolling Eyes

Ja też nie słodze ani herbaty/kawy

"Cukier krzepi ale wódka lepii Very Happy zwłaszcza Łącka Śliwowica (70%)"

wczoraj i dzisiaj konkretnie polało na buraki git
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
solek01

PostWysłany: 16:04 Sob 5 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostalem list z cukrowni ze dostane rekompensate! nawet niezla sumka sie uzbierla pierwsza rata do konca sierpnia 2009 i druga do konca kwietnia 2010 poczekamy zobaczymy. Bylo by troche na jelonka jakby jeszcze zlozyl wniosek do agencji o dofinansowanie to by duzo nie trzeba bylo dolozyc . tylko moze ktos wie ile dokladnie kosztuje model 4020
Powrót do góry
damian9871
Moderator

PostWysłany: 08:47 Pią 4 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja już dawno nie słodzę rząd mi słodzi
Powrót do góry
ansu

PostWysłany: 19:20 Czw 3 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piootr napisał:

Kupujcie Lubelski cukier puki jest w sklepach bo potem miałkim pozostanie słodzić Wink

Potwierdzam żonka kupiła jakiś ARO cukrownia bliżej nieznana śmierdzi jakoś nawet słodzić przestałem Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jozekrej

PostWysłany: 19:04 Czw 3 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

center napisał:
Panowie czemu w tym roku u mnie na 2 kawalkach buraki maja male takie waskie liscie i strzeliste ? Czym to jest spowodowane ? Kurde sialem saletre anwil i cos mi sie wydaje ze (słowo zostało usunięte) jest z niej:-( co wy na to ?
a może masz natych dwuch kawałkach inną odmianę i stąd takie liście
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
piootr

PostWysłany: 20:14 Sro 2 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dopiero dzisiaj posiałem saletre stało troche w Bagu ze 350kg to wysiałem na moje poletko

Ogólnie buraki git ale w okolicy widze że sporo kiepskich jest moje są na dobrym polu buraków na nim nie było kilkanaście lat i na dodatek pole nisko położone w łąkach

Powrót do góry
center

PostWysłany: 22:44 Wto 1 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie czemu w tym roku u mnie na 2 kawalkach buraki maja male takie waskie liscie i strzeliste ? Czym to jest spowodowane ? Kurde sialem saletre anwil i cos mi sie wydaje ze (słowo zostało usunięte) jest z niej:-( co wy na to ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
maskin

PostWysłany: 06:49 Sob 28 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ansu napisał:
maskin napisał:
nie stosowalem tam treflanu... chyba ze poprzedni... ale powoli rosna.. wczoraj jeszcze pszedl adob 18-18-18+ saletra wapniowa

Na takich placach zmiennościach glebowych to przeważnie pH jest poniżej 5 kiedyś sprawdzałem było 4,3 Dawanie większych dawek nawozów pogarsza sytuację dodatkowo koniec czerwca to nie jest dobry moment na saletrę no chyba że buraki kopane będą w grudniu. Jedynie dolistnie można coś ratować

zgadza sie.. witaminy i saletra wapniowa w plynie Wink
Powrót do góry
piootr

PostWysłany: 20:57 Pią 27 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesLaw napisał:
Znowu piszesz po pijaku to jest temat uprawa burakow a nie jeczmienia

Do mnie to było Question Question jesli tak to pomyliłeś się dzisiaj to troszke dziabnołem Cool "CHMIELNE" micne Wink

Pół godziny temu ładny deszczyk poszedł na buraki gites
Powrót do góry
ansu

PostWysłany: 16:44 Czw 26 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maskin napisał:
nie stosowalem tam treflanu... chyba ze poprzedni... ale powoli rosna.. wczoraj jeszcze pszedl adob 18-18-18+ saletra wapniowa

Na takich placach zmiennościach glebowych to przeważnie pH jest poniżej 5 kiedyś sprawdzałem było 4,3 Dawanie większych dawek nawozów pogarsza sytuację dodatkowo koniec czerwca to nie jest dobry moment na saletrę no chyba że buraki kopane będą w grudniu. Jedynie dolistnie można coś ratować
Powrót do góry
maskin

PostWysłany: 06:08 Czw 26 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
wiesLaw

PostWysłany: 20:43 Pon 23 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moze wylales wiecej treflanu w to miejsce. ja mialem kiedys problemy z Piwotem przez dobre 10 lat nie mialem po nim burakow dopiero w tym roku puscil Sprubuj potraktowac je uzyzniaczem podobno pomaga.Ale nie wiem komu chociaz napewno temu Boganowi .
Powrót do góry
maskin

PostWysłany: 20:17 Pon 23 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ups.. Smile
Powrót do góry
maskin

PostWysłany: 20:16 Pon 23 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem jakie jest ph, ale na tym polu 2 lata temu rosla fasola i tam gdzie byla sloma po niej palona to buraki są za kolano
Powrót do góry
maskin

PostWysłany: 19:52 Pon 23 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem jakie jest ph, ale na tym polu 2 lata temu rosla fasola i tam gdzie byla sloma po niej palona to buraki są za kolano
Powrót do góry
ansu

PostWysłany: 19:36 Pon 23 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem na polu taki plac około 0,1ha im więcej nawozu szczególnie na wiosnę tym gorzej. Buraki schodziły 4-6 liści i koniec korzenie średnic 2cm do kopania dałem na te 0,1ha cały rozsiewacz(2,5t) wapna z cukrowni po 2 latach zasiałem buraki po placu ani śladu.
Jeśli chodzi o mikroelementy to jak któregoś zabraknie to kicha.
Cytat:
Prawo minimum Liebiga - jedno z podstawowych praw, mówiące, że czynnik, którego jest najmniej (jest w minimum) działa ograniczająco na organizm .............. wystarczy niedobór jednego tylko ze składników, aby ograniczyć wzrost rośliny
Powrót do góry
Glebiusz

PostWysłany: 23:16 Nie 22 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maskin napisał:

Mam taki spory plac na polu gdzie buraki sa drobne i nie predko im przyjdzie zakryc ziemie... wiem ze jest brak czegos... a napewno prochnicy... ale jak im pomóc??? pryskalem 2 razy saletra wapniowa, mocznik, tytanit+mikro, moze jakis nawoz potasowy albo fosforowy dac? co wybrac?

Czy na tym placu jest aby właściwy odczyn gleby? Czy przy uprawie pod siew nie było tam za mokro?
Co do skuteczności dokarmiania mikroelementami to mam duże wątpliwości.
Właściwe pH, w odpowiednich warunkach wykonana uprawa przedsiewna (najlepiej jednym przejazdem), jesienne nawożenie fosforowo - potasowe, odrobina saletrzaku przedsiewnie i najwazniejsze: saletra z nieba, i buraki powinny dawać sobie radę.
Odpowiednie pH to klucz do sukcesu, jeśli jest zapewnione, a buraki "stoją" w miejscu to szukamy innych przyczyn.
Powrót do góry
center

PostWysłany: 20:29 Nie 22 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maskin napisał:
center napisał:
wow no i co będzie coś z tych buraków ? nie ma ich duzo ale gdzienietu to takie jakieś kosmiczne sa:/ buu

Sporo tego mocznika i magnezu ja mocznika dawalem ok wiadra:/ i mg to 5kg:/ a tu az tyle wow

center syp i nie zaluj, ja na 200 l wody dawalem 15 kg mocznika...

Mam taki spory plac na polu gdzie buraki sa drobne i nie predko im przyjdzie zakryc ziemie... wiem ze jest brak czegos... a napewno prochnicy... ale jak im pomóc??? pryskalem 2 razy saletra wapniowa, mocznik, tytanit+mikro, moze jakis nawoz potasowy albo fosforowy dac? co wybrac?

jak dałes coś takiego to zaczekaj narazie Mg tylko posmaruj i borem je jak nie pryskałes a tak zacekaj moze aura sie poprawi i zobaczymy wtedy ja tak postanowiłem:-D
Powrót do góry
wiesLaw

PostWysłany: 17:07 Nie 22 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znowu piszesz po pijaku to jest temat uprawa burakow a nie jeczmienia
Powrót do góry
asia78

PostWysłany: 09:27 Nie 22 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do jakiej fazy rozwojowej jęczmienia można stosować ten stater
Powrót do góry
piootr

PostWysłany: 07:26 Nie 22 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ maskin ten starter to coś jakby asahi + NPK buraki miały pousychane liście , marne były jak diabli a teraz zakryły międzyrzędzia , jutro sypnę saletry

Buraki rosną na polu z takimi wynikami badań glebowych P 34,2 mg/100g , K 29,5 mg/100g , Mg 8,3mg/100g , pH - 6,7

W jęczmieniu też robiłem starterem to sporo jest kłosów po ok 30-32 ziarka dodam że jęczmień był najgorszy na okolice a teraz jest odwrotnie , pokrzewił się zajebiście
Powrót do góry
maskin

PostWysłany: 07:00 Nie 22 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

center napisał:
wow no i co będzie coś z tych buraków ? nie ma ich duzo ale gdzienietu to takie jakieś kosmiczne sa:/ buu

Sporo tego mocznika i magnezu ja mocznika dawalem ok wiadra:/ i mg to 5kg:/ a tu az tyle wow

center syp i nie zaluj, ja na 200 l wody dawalem 15 kg mocznika...

Powrót do góry
center

PostWysłany: 18:51 Sob 21 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
ansu

PostWysłany: 11:28 Sob 21 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

center napisał:
Zauwazylisćie może że na odmianie balladyna np u mnie porobily sie na niektórych burakach takie pojedyncze liscie z okrągłą łodygą i liściem jak by to było ala Anturium Razz hehe:-D z czego to wynika co to ?

Miałem coś podobnego jak sąsiad pryskał zboże i trochę zawiewało liście rosły jak rurki od dołu.

center napisał:
Na buraczki w fazie 4-6lisci ile mocnzika w oprysku na h ? na 300litrów wody? no i i mg ? pozdro
7%(20kg) mocznika + 5%(15kg) jednowodnego siarczanu magnezu
Powrót do góry
center

PostWysłany: 10:39 Sob 21 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zauwazylisćie może że na odmianie balladyna np u mnie porobily sie na niektórych burakach takie pojedyncze liscie z okrągłą łodygą i liściem jak by to było ala Anturium Razz hehe:-D z czego to wynika co to ?

Na buraczki w fazie 4-6lisci ile mocnzika w oprysku na h ? na 300litrów wody? no i i mg ? pozdro
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 134, 135, 136  Następny
Strona 63 z 136

Skocz do: