Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jak tam w cebulowym swiatku ? sprzedana ? mi zostalo ponad 150 t ... miałem odmine grabowską pomimo wczesniejszych opini co do duzej ilości cebul baczastych tej odmiany nie bylo wcale tak... plon naprawde dobry ogólnie poecam tą odmiane no moze szczypior nierównomiernie sie kladzie... zobaczymy jak sie przechowuje.. narazie w miare... nawozy kupione? kurcze przezylem szok cenowy przy zakupie nawozów 30 % wieksze ceny!! jakie polecacie odmiany wczesne ? (poza majka) pozdrawiam

koledzy powoli trzeba zacząć się zastanawiać co siać dlatego proszą o opinie jaka jest najlepsza odmiana bardzo wczesnej cebuli ziemie mam 4 i miejscami słabszą a cebulę chcą po wykopaniu przeznaczyć na obieranie na biało jaka odmiana da wysoki plon i dużą cebulę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy powoli trzeba zacząć się zastanawiać co siać dlatego proszą o opinie jaka jest najlepsza odmiana bardzo wczesnej cebuli ziemie mam 4 i miejscami słabszą a cebulę chcą po wykopaniu przeznaczyć na obieranie na biało jaka odmiana da wysoki plon i dużą cebulę

 

Na kl.4 i słabszej to ja bym się zastanawiał nad sensem siania cebuli w ogóle no chyba, że na oborniku.

Z wczesnych odmian dobrych Korona, Spirit i polska Majka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak u Was z cena? po ile sprzedajecie? chodzi mi o workowana ... czas zaczac sprzedawac, a slyszalem ze zastoj w swiecie cebulowym ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to cena spadła w ostatnim tygodniu o kolejne 5gr

@wjacek cebulę sieję od 8 lat lecz zawsze siałem późne odmiany a w tym roku chcę spróbować z wczesną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój znajomy robi tak: kupuje cebulę w workach, sadzi na stołach, podlewa, jak puści szczypior, to wycina, obiera ze skórki, pęczkuje i niezłą kasę na tym robi. Towar kupuje gośc, który wstawia to do supermarketów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mój znajomy robi tak: kupuje cebulę w workach, sadzi na stołach, podlewa, jak puści szczypior, to wycina, obiera ze skórki, pęczkuje i niezłą kasę na tym robi. Towar kupuje gośc, który wstawia to do supermarketów.

 

mozna cos wiecej na ten temat? gdzie kupuja? po ile? w jakim celu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle wiem: kupują cebule w workach, sadzą na stoły drewniane w tunelu foliowym, podlewają. Jak szzypiot jest dośc duży, to wycinają ze stołów, pracownic obierają ze skórki do białej cebuli, wiążą w pęczki po 3 lub 4 sztuki, we folijkę ładnie i gumeczką. Potem to w klatki i na auto, a wieczorem do odbiorcy jadą. zeby była z tego kasa, to trzeba miec stałego odbiorce i dużo dziennie robić pęczków, bo to jest kilkanaście groszy na pęczku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis zaczalem siac cebule, wreszcie mozna wjechac w pole a wy juz zasialiscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest przyszykowane od tygodnia ... ale pogoda nie pozwala

 

non-stop pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak posialiście cebulki - i co dalej.

Ja po siewie jak zawsze Panida 330EC 4l/ha, po 10 dniach nie randoup tylko Galigan 100ml/ha. Cebulka ma ładne kiełki ale przydał by się deszczyk.

W tym roku powałowałem 1 ha rewelka jak narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też zastosowałem panide , ale chyba lontrel się szykuje, jest żułknica drobnokwiatowa niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam szkodniki dokuczają ? u mnie byl nalot mszyc mlode juz sa wiec sie prysnie nurella i na choroby profilaktycznie akrobatem albo czyms tanszym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panów, u mnie problemu ze szkodnikami niema (2 razy profilaktycznie diazol, zostało troszkę z marchewki mam problem z grzybem którego nie mogę zidentyfikować, najpierw robią się białe plamy a później na tych plamach pokazuje się szary nalot, opryskałem amistarem mam nadzieje że pomorze ( jest to tylko na cebuli z dymki, z siewu czysto)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak szary nalot to raczej maczniak ale czemu amistarna poczatek ? jak juz jest zarodkujacy grzyb polecaja dawac acrobat'a.. chyba ze jest jakas róznica w tymaspekcie miedzy dymka a z siewu.. u mnei sie pojawily male wciorniastki ale to przyczyna dlugotrwalej suszy u mnie:/ tez dwa razy pryskalem na robaki. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko kilka arów, poletko doświadczalne, w następnym roku będzie o wiele więcej i pryskam co mam pod ręką, bravo vondozeb amistar, curzate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś jest zainteresowany kupnej obcinarko-sortownicy do cebuli, bo mam na sprzedaż niedrogo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, którzy posiali cebulkę ozimą i już wzeszła ALARM!!! pryskajcie na wciorniastka bo wam wypije wszystkie soki z cebulki jest go od groma i bardzo żarłoczny (nie ma na czym teraz żerować) a cebulka młoda wyśmienity kąsek. U mnie już po zabiegu RELDAM 0,9l/ha cebulka czyje się dobrze 2 listka.

Pozdrawiam cebularzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam? Sprzedajecie cebule? Po ile?

Ja wlasnie szukam jakiegos kupca z dolnego slaska ... mam workowana po 15 kg worek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...