Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

i tak chyba trzeba będzie zrobić ktoś musi spróbować najwyżej się przypali z lekka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RSM nie radze stosować do oprysku zamiast mocznika bo poparzy i efekt gorszy

 

 

Mój ojciec kilkanaście lat temu ja puławy zaczynały produkowac RSM pomyśleli z kolego że po co rozpuszczać mocznik i pojechali przywieźli w kilkaset litrów RSM i zamiast mocznika i była lipa , ojciec na 1 polu nawet część zrobił RSM a część mocznikiem i po moczniku było lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawał coś mi się wydaje tyle samo N co i w moczniku ale to było tyle lat temu faktem jest że było to tylko raz robione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś że można stosować RSM jako dodatek do środków ochrony roślin w dawce 10-20l/ha ....ple.. ple.... większe ryzyko uszkodzeni niż w przypadku mocznika. Nawet nie napisali w jakiej uprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobrze poniżej ale do pewnego stopnia bo nikt mi nie wmówi że 10l RSM na 100l wody poparzy rośliny bo to jest nie mozliwe

Dzwoniłeś w swojej sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:?: Czy ktoś z was posiada tabele stosowania RSM 32 dla różnych kryz 0,8 ; 1,0 ; 1,2 ; 1,5.

 

Witam

 

Kolego ja stosuje RSM 2 rok i od dostawcy otrzymałem takie specjalne kubki pomiarowe i np. u mnie przy ciśnieniu 2,2 at i prędkości 7 km/h (MF255 bieg nr. 2 obroty silnika 1200) wylewam okołó 150 l/ ha jest to bezpieczna dawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:?: Czy ktoś z was posiada tabele stosowania RSM 32 dla różnych kryz 0,8 ; 1,0 ; 1,2 ; 1,5.

 

Witam

 

Kolego ja stosuje RSM 2 rok i od dostawcy otrzymałem takie specjalne kubki pomiarowe i np. u mnie przy ciśnieniu 2,2 at i prędkości 7 km/h (MF255 bieg nr. 2 obroty silnika 1200) wylewam okołó 150 l/ ha jest to bezpieczna dawka[/quote ] to ieszcze napisz na której kryzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ansu kilka postów wcześniej wkleił linka z tabelą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wyszlo 150l na kryzie o nr 1,2 tj jakies 60 czystego azotu cisnienie 2 ,2 pryskane 4512 obr.1600 1 szosowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ursus C - 330 Na 4 biegu 1600 obr./min. (prędkość przeciętnie 5 km./h)

kryzy 1mm. ciśnienie robocze 2,1 atm. wyszło mi 140 l/ha RSM32

 

Trochę mniej niż chciałem.

 

Takie same nastawy przy czystej wodzie wyszło mi 180 litrów/ha co potwierdza że RSM wolniej wypływa przez końcówki rozlewowe aniżeli woda.

 

Jutro zwiększe ciśnienie i napisze jak wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozlałem drugą dawkę RSMu 28% na pszenice ozimą .W przyszłym tygodniu rozlewam już na jarą .Ale to ma kopa dla wzrostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rozcieńczacie RSM do 28%, czy stosujecie 32%, w mojej okolicy mało kto rozcieńcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rozcieczony chyba nie parzy.Jakie sa wasze opinie.Ja popryskalem 32 nie rozcieczonym to troche poparzylo.Niektorzy mowia ze zawczesniej pojechalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten rozcieczony chyba nie parzy.Jakie sa wasze opinie.Ja popryskalem 32 nie rozcieczonym to troche poparzylo.Niektorzy mowia ze zawczesniej pojechalem

Zanim wyjechałeś w pole zapoznałeś się z warunkami użycia RSMu.Jeśli rośliny były suche lub lałeś w deszczu to nie poparzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosliny byly suche i poparzylo ale juz nie widac tego bo zaczal azot robic swoje i jeszcze jest kwestia odmian mam wrazenie ze Anthus jest mniej podatny na oparzenia niz np. Smuga.RSM stosuje juz pare lat i najbardzie podobalo mi sie jak dalem na taka po przymrozkach pszenice 1q saletry a potem RSM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rosliny byly suche i poparzylo ale juz nie widac tego bo zaczal azot robic swoje i jeszcze jest kwestia odmian mam wrazenie ze Anthus jest mniej podatny na oparzenia niz np. Smuga.RSM stosuje juz pare lat i najbardzie podobalo mi sie jak dalem na taka po przymrozkach pszenice 1q saletry a potem RSM.

Ja już rozlałem drugą porcję a kopa to no ma widać pole obok po saletrze i moje po RSMe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie iości RSM stosowałeś? jaka masz glebe?

RSM 28% 180l/ha ziemia lekka IVa do II kl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Police punkt sprzedazy Pobiednik malopolskie 810zl/T zaklady azotowe tarnow moscice782zl/T
Jakiego RSMu 28%-30%-32%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...