Skocz do zawartości
leonzawodowiec

Krowa ocieliła się sama na łące :)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to prawda, że gdy urodzą się bliźniaki (XX i XY) to jałówka nie nadaje się do chowania bo się nie zacieli??

 

Prawda, dwa razy tak miałem, najpierw nie wiedziałem o tym i trzymałem taką, wet powiedział że nie ma wykształconych narządów rozrodczych.

 

Mi kilka razy krowy same się cieliły,mimo że zaglądam często do obory, także w nocy przed wycieleniem. Raz byłem zajrzeć o trzeciej - nic sie nie działo, potem idziemy doić po szóstej a tam cielak chodzi po oborze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie to też żadna sensacja. Jednak słyszałem o sensacji od mojego Weta. Opowiadał mi, że jacyś panowie chcieli pomóc krowie w porodzie i ciągnęli cielaka traktorem. Rozerwali cielaka!! Niesamowite, ale podobno widział efekty na własne oczy.

Teraz mam pytanie: Czy to prawda, że gdy urodzą się bliźniaki (XX i XY) to jałówka nie nadaje się do chowania bo się nie zacieli?? [/quote Bo jeszcze mało widziałeś w swoim życiu.Miałem taki przypadek o jakim słyszałeś tyle że w moim przypadku to wet wydał takie polecenie i dowodził całą akcją wbrew mojej woli.A teraz z innej beczki ocieliła mi się jałówka mieszaniec cb-lm w wieku 15 miesięcy a dokładnie urodzona 15 12 2007 wygląda że pokryły ją byczki pół roczne gdy miała siedem miesięcy i nawet nie wiedziałem ze ma się na wycielenie myślałem że jest pokryta ze trzy miechy i tak przedwcześnie a tu niespodzianka i co dziwne oboje zdrowi i poród bez komplikacji ,ale ciele zabrałem żeby jej nie męczył. muszę na przyszłość zabierać odsadki pół roczne bo pomarnuje jałówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam krowę z takich bliżniaków. z tym niedorozwojem narządów to jest tak- jeśli byczek jako płód jeszcze produkuje za dużo testeronu, to upośledza rozwój narządów jałówki. ale tak nie jest chyba zawsze skoro się zacieliła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz kilka % szans, że z różnopłciowych bliźniąt jałóweczka jest cielna. Ciesz się, że nie musiała iść na rzeź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U na stez jest artysta co krowe wycielal traktorem na łace. Najpierw zapiał łańcuchem za rogi i do pala a ciele za nogi i do traktora i sie ocieliła i zdrowy byczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie też się krowa ocieliła i miała bliźniaki, obie jałówki, i obie już są po 2 ocieleniach i nie mam problemów z ich cielnościa itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie w oborze, rano poszedłem i cielak stał już napity siarą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...