Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę mnie to dziwi bo nie stosuję żadnych środków, płukanie ale całości z filtrami i przewodami i nigdy nie miałem problemów. może to wina Gleanu, jest wyjątkowo toksyczny dla rzepaku. ja go nie stosuję ze względu na straszne okresy karencji w siewie po zastosowaniu.

Napewnio to wina gleanu znajomemu na pszenicy zabrakło Maratonu i kawałek pojechał właśnie gleanem. Jak zasiał po tej pszenicy rzepak to było widać gdzie było pryskane gleanem bo tam rzepak wyszedł zrobił się żółty i padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Gleanie można siać rzepak po upływie 12 miesięcy więc nawet przy zastosowaniu jesienią nie wolno w następnym roku siać rzepaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy stosował ktoś z was antywylegacz w rzepaku?. Jeśli tak to jakiej ilości i w jakim zestawie z innymi zabiegami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy stosował ktoś z was antywylegacz w rzepaku?. Jeśli tak to jakiej ilości i w jakim zestawie z innymi zabiegami.

na jesień dałem antywylegacz 0,2l, teraz jak pryskałem leopardem to on zawierał antywylegacz i jak bede dawał odżywki też dam antywylegacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas w tym roku bylo tak ze kto mial stojacy rzepak to prawie nic nie zebral, natomiast gdzie lezal tam sie nie wysypal...

co to znaczy ze leopard zawieral antywylegacz?

ja na jesien pryskalem tebukonazolem, on podobno tez skraca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u nas w tym roku bylo tak ze kto mial stojacy rzepak to prawie nic nie zebral, natomiast gdzie lezal tam sie nie wysypal...

co to znaczy ze leopard zawieral antywylegacz?

ja na jesien pryskalem tebukonazolem, on podobno tez skraca...

sorki mała pomyłka nie leopard a Orius na choroby zawiera antywylegacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas jest dość rozpowszechnione stosowanie dodatku Stabilanu w dawce 1 l/ha do Horizonu, przy czym Horizon skraca łodygę, a antywylegacz wspomaga rozprowadzenie fungicydu w roślinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko siałem późno rzepak odmiana california nie pryskałem jesienią mam galerę czy mogę opryskać teraz czy nie spalę rzepaku wysokość 25cm pojawiają się pąki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanko siałem późno rzepak odmiana california nie pryskałem jesienią mam galerę czy mogę opryskać teraz czy nie spalę rzepaku wysokość 25cm pojawiają się pąki
mo

 

mozna do fazy paka... ja pryskalem kumplowi jak byl po kolana i mial paki i nic sie nie stalo... tylko jak rzepak jest duzy to dosiegnie chwasty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanko siałem późno rzepak odmiana california nie pryskałem jesienią mam galerę czy mogę opryskać teraz czy nie spalę rzepaku wysokość 25cm pojawiają się pąki
mo

 

mozna do fazy paka... ja pryskalem kumplowi jak byl po kolana i mial paki i nic sie nie stalo... tylko jak rzepak jest duzy to dosiegnie chwasty?

 

Przy późnym stosowaniu zobaczysz powyginane pędy a czasem i łuszczyny. Łatwo można odróżnić pola robione galerą wiosną i nie traktowane. Wygięcia zdaje się nie wpływają na plon. Taka to już uroda regulatorów.

Ty zdaje się nie masz wyjścia i nie będziesz patrzył na urodę pojedynczej rośliny. Problem jest taki że następny tydzień znów zapowiadają chłodny a to nie najlepsza wróżba dla skuteczności Galery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy zastosowac 2 dawke azotu? 1 (skonczylem) zastosowalem 20 marca.. teraz rzepak jest w dobrej kondycji tzn ma iemny kolor i ruszyl z kopyta, no i ma male paczki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem na początku ubiegłego tygodnia a w sobotę dałem jeszcze 100kg saletry bo dwie pierwsze dawki wyszły troczę za małe. (220kg+220kg+100 kg).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dałem na początku ubiegłego tygodnia a w sobotę dałem jeszcze 100kg saletry bo dwie pierwsze dawki wyszły troczę za małe. (220kg+220kg+100 kg).

dzieki szopen72 chyba i ja wyrusze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! dzisiaj prysnąłem na rzepak taką mieszanką:

 

caramba 0,8 + nurelle 0,7 + bormax 0,7 l + folicare 1 kg + 10 kg mocznika + 2 kg siarczanu magnezu.

 

Myślicie że będzie ok - czy trochę przesadziłem z mieszaniem wszystkiego razem ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,ja muszę przyznać że chowacz mnie zrobił w balona w tym roku , czekałem na skurczybyka i spóźniłem się prawdopodobnie kilka dni,chyba wtedy co pryskałem pszenicę na chwasty trzeba było opryskać rzepak,pod pąkami jest po kilka nakłuć i łodyga od tego trochę zwichrowana ,patrzyłem na polu sąsiada co pryskał wcześniej ode mnie i tak samo ,pocieszające może być to że jest to na obrzeżach pól w głębi łanu jest mało ,być może mospilan załatwi te jaja w łodydze ,teraz to muszę sie zastanowić co dać na grzyba .stosował ktoś pictor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie spóźniłem azot za późno wysiałem saletre rzepak ma ok 20 cm przyczyną była pogoda apotem awaria sprzetu co moge zrobic by go podgonić dziś pryskałem nurelka dosypałem 2,5 kg boru 15kg mocznika i 3l ekolistu co z nim robic by go podpędzic troche jest bardzo mały oczywiście nie szkodząc mu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"JarekSz"Ja w tamtym roku stosowałem Pictor. Godny polecenia.

ile takie cudo kosztuje.

Cz ktoś może stosował amistar drogi czy wat takiego wydatku prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"JarekSz"Ja w tamtym roku stosowałem Pictor. Godny polecenia.

ile takie cudo kosztuje.

Cz ktoś może stosował amistar drogi czy wat takiego wydatku prosze o odpowiedz

wystarczy pictor ok. 120 na ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"JarekSz"Ja w tamtym roku stosowałem Pictor. Godny polecenia.

ile takie cudo kosztuje.

Cz ktoś może stosował amistar drogi czy wat takiego wydatku prosze o odpowiedz

wystarczy pictor ok. 120 na ha

 

Jadę litrem, w żółtym pąku, Przy wczesnym stosowaniu rzepak cały czas jest pompowany przez strobilurynę.

Jest wart swojej ceny, popatrz na skuteczności w styczniowym, lutowym czy marcowym Top Agrar, Jak pomnożysz przez wyższą niż przyjętą przez Korbasa cenę rzepaku wyjdzie bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michał dajesz litrę pictora czyli ok.300zł za ?,ale co da strobiluryna w maju kiedy jest wilgotno i chłodno ,raczej przydała by się w czerwcu kiedy może zrobić się gorąco i sucho?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"JarekSz"Ja w tamtym roku stosowałem Pictor. Godny polecenia.

ile takie cudo kosztuje.

Cz ktoś może stosował amistar drogi czy wat takiego wydatku prosze o odpowiedz

wystarczy pictor ok. 120 na ha

 

Jadę litrem, w żółtym pąku, Przy wczesnym stosowaniu rzepak cały czas jest pompowany przez strobilurynę.

Jest wart swojej ceny, popatrz na skuteczności w styczniowym, lutowym czy marcowym Top Agrar, Jak pomnożysz przez wyższą niż przyjętą przez Korbasa cenę rzepaku wyjdzie bardzo dobrze.

 

mam pytanie to jedziesz kiedy jest pak... a kiedy opadaja platki znowu pryskasz? a na jesien pryskales? ja mam zamiar amistarem (slusznie?) jechac kiedy beda platki opadac... pryskalem na jesien tebu czy to nie wystarczy? bo juz oglupialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...