Skocz do zawartości
Marek Sz

Wszystko o rozsiewaczach nawozowych

Rekomendowane odpowiedzi

mam rozsiewacz (od tygodnia) amazone zaf-804 i w związku z tym ogromną prośbę o uwagi co i jak a przedewszystkin jak sprawdzić i dolać ole do przekładni, bo nie widzę żadnego korka wlewu a ni spustu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbował może ktoś przerobić motyla, aby zwiększyć szerokość roboczą???

przedłużenie łopatek da jakieś efekty?

pod jakim katem najlepiej je ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z rozsiewaczem Amazone za-u 1001 w czasie treansportu z nawozami jedem tłok się otwiera do połowy i sypią sie nawozy drogą jaka może być tego przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może tabele wysiewu do Amazone ZA-E 402? Siałem nim na wyczucie ale powoli mam dość zabawy na ustawianie na chybił trafił;/ z góry

dzieńki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w wersji niemieckiej - jeśli chcesz podaj swojego maila. A może ktoś ma dobry (czytaj przyzwoicie tani) z częściami do ZA-E - chodzi mi głównie o talerze i łopatki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy!

Chce kupic Rauch ZSA 600 - znalazłem taki za 4000 zł z 1990r. wygląda nawet nieżle: nie jest "odpicowany do handlu" tylko umyty po robocie. widziałem że ma nowe łopatki na tarczach. Podobno nie ma do niego żadnych tabel Jak go sprawdzic czy jest OK i na co patrzec żebym póżniej nie klął na siebie, jego i jego poprzedniego właściciela .

A może dac sobie wogóle z nim spokój?

dodam że za 5000 zł mam nowy dwutarczowy z JARMETU?

 

dzieki za jakąkolwiek pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy!

Chce kupic Rauch ZSA 600 - znalazłem taki za 4000 zł z 1990r. wygląda nawet nieżle: nie jest "odpicowany do handlu" tylko umyty po robocie. widziałem że ma nowe łopatki na tarczach. Podobno nie ma do niego żadnych tabel Jak go sprawdzic czy jest OK i na co patrzec żebym póżniej nie klął na siebie, jego i jego poprzedniego właściciela .

A może dac sobie wogóle z nim spokój?

dodam że za 5000 zł mam nowy dwutarczowy z JARMETU?

 

dzieki za jakąkolwiek pomoc

ja w tym roku kupiłem Bogballe bl1000 za 4tys jedno tależowy tez nie miałem żadnych tabel wiec wyliczyłem ze 10 arów to 83metry przy rozsiewaniu 12m. wsypywałem po jednym worku i wyliczałem ile powinienem ustwić na 1ha, jeden dzien bawienia sie ale juz wiem jak go mam ustawiać, wg moich wyliczeń mam granice błędy poniżej 5% czyli nie jest tak żle. Sprawdź czy wszytkie łopatki na tarczy są proste i czy dobrze sie kreci wałkiem czy nieczuć żadnych oporów albo przeskoków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tabele do zsa 600 tyle, że po niemiecku, ale idzie rozszyfrować nazwy nawozów. także jeśli dokonasz zakupu to mogę służyć pomocą.

A jeśli chodzi o sprawy techniczne to sprawdź czy na koszu pod ramą (w tych zakamarkach)nie ma rdzy, bo bardzo ciężko jest tam go domyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kręciłem wałkiem- chodzi równo i bez szarpnięc, a łopatki są dwie dłuższe i zagięte łukowato i dwie krótsze- nie mam pojęcia czy takie powinny byc.

 

dzięki koledzy za rady, a jak uważacie cenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za swój 2 lata temu dałem 4.600 zł, hydraulicznie otwierany, w stanie prawie idealnym z nowymi oryginalnymi tarczami + 2 takie same nowe zapasowe i z książką tabel wysiewu.

Także myślę, że cena jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak oceniasz tą maszynę, jakie ma wady lub zalety podczas praktycznego uzytkowania? zadowolony jestes z niej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojego jestem b. zadowolony. Równiutko i dokładnie sieje na całej szerokości roboczej, wysiew graniczny poprzez zamknięcie jednej połówki- dobre rozwiązanie, wygodne sterowanie, bardzo dokładna regulacja szczeliny. Do wad zaliczyłbym słabe mieszadło (za wysoko pracuje nad szczelinami) i nieraz szczególnie przy azotowych jakaś gróda zatka szczelinę. I bardzo ciężko jest go podłączyć do małego ciągnika(U 2812)- brak miejsca. Ogólnie super, polecam Raucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HA zdecydowałem sie i kupiłem tego rauha

dlatego Tony prosiłbym Cię o przekazanie w jakiś spsosób instrukcji obsługi- nawet w DEUTSCHlandzkim języku. chce go ustawić nd szerokość mojjego opryskiwacza, były właściciel powiedział że on to robił przez dodanie gazu i wypoziomowanie jego ale nie sądze żeby tak zalecał producent.

Pozdro

Ps. należy go opic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyślij mi swój mail na pw to jak tylko będę się widział ze szwagrem (ma skaner) to ci wyślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam rozsiewacz Amazone 2 talerzowy 600 litrów, rozsiewa na jakieś 13 metrów a chce go przerobić na 15 co mam zrobić?? słyszałem że trzeba wydłużyć łopatki i zmniejszyć i kąt do bardziej porostopadłego do talerza czy to prawda ??? czy może trzeba zwiększyć kąt?? Prosze o porade

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie masz tarcze. W Amazon teoretycznie do każdego nawozu zmienia sie kąt ustawienia łopatek. Ja mam ustawione do mocznika bo jest najleższy i do soli i fosforanu nie przestawiam. Jeżeli chcesz sie dowiedzie jakie są te kąty to napisz czy masz na tarczach skalę kątową i jakie masz tarcze bo bywają 10-15 albo 12-18 a nawet 18-24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam skali kątowej są przykręcone na stałe i nic nie moge zmienić ... a talerzo to nie wiem jak mam określić czy to 15 18 chodzi o wielkość???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ci nie pomogę, u mnie na talerzach są oznaczenia kąta i mam tabelę do ustawiania. Tarcze są różne do różnych odległości, nie da się tarczami 10-15 rozsiać na 18m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak u Ciebie jest jak robisz zeby zwiększyć zasięg robisz bardziej prostopadły kąt do talerza czy bardziej rozchylasz łopatki ?>??? może po tym dojde jak zrobić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorzystaj z linku do strony Amazone poniżej - wpisz swój model i ukaże Ci się instrukcja obsługi (po dojczlandzku ale z obrazkami i tabele wysiewu). Kąt ustawienia siewnika względem podłoża i wysokość nad gruntem decyduje o szerokości wysiewu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego w amazone typu jak ty masz czy jak ja zau 1501 to szerokosc wysiewu reguluje sie albo wymiana tarcz dla konkretnych nawozów sa 3 rodzaje a precyzyjnego ustawienia dokonuje sie za pomoca łacznika centralnego. jak go rozkrecisz to zmniejszasz szerokosc jak skrecisz to zwikszasz przyjmujac że rozsiewacz bedzie na tej samej wysokosci. ja mam tabele i według niej to mierzy sie odległosc od ziemi do czesci przedniej rozsiewacza i tylnej ( sa podane dokąłdne odległosci dla danej tarczy i szerokosci na jaka chcemy wysiewac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie napisałem tego tak czytelnie ale to miałem na myśli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...