Skocz do zawartości
martinescu

Plaga złodziejstwa-jak przeciwdziałać?

Rekomendowane odpowiedzi

można kupić gotowe zestawy; kamerka zasilana z sieci lub baterią i odbiornik z wyjściem usb na komputer. Zestaw kosztuje ok 400-500 zł, sama kamerka ok 250, do jednego odbiornika można podłączyć 4 kamerki. Do odtwarzania i zapisu używam Windows Movie Maker. W ciemności moje nie widzą ale mam kilka lamp halogenowych 500 W z czujnikami ruchu, więc jak coś się dzieje to zapala się lampa i wszystko widać. Może to nie jest super rozwiązanie ale profesjonalne zestawy które włączają się same i widzą w nocy kosztują DUŻO więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szopen72 mam pytanie: komputer wtedy musi być włączony 24h/dzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nagrywasz to musi. widziałem zestawy z własnym twardym dyskiem ale nie znam cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na allegro i jest tego multum a ceny spoko.Chyba sobie taką fundnę i na podpuchę zostawię pilę żeby ja sąsiedzi widzieli i sprawdzę kto mi dobrze życzy ale będą jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja terz teraz sobie sprawiłem kamere ale do obor, swietnie widzi w nocy nawet niewiem czy nie lepiej jak w dzień niepytajcie mnie jak to działa ale działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja terz teraz sobie sprawiłem kamere ale do obor, swietnie widzi w nocy nawet niewiem czy nie lepiej jak w dzień niepytajcie mnie jak to działa ale działa.
a o cene tez mamy nie pytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamera bezprzewodowa z odbiornikiem 628zł z przesyłką +mocniejsza antena 168zł z przesyłką,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojego znajomego złomiarze pocięli na części zabytkową żniwiarnię , co ją trzymał w stodole. I koniec kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i słusznie został ukarany... pysznił się swoim bogactwem, zamiast się nim podzielić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i słusznie został ukarany... pysznił się swoim bogactwem, zamiast się nim podzielić...

 

moj zięć ma gospodarstwo 12 ha na wisi ale już ma lata i chce się wyprowadzić do miasta(żal )ale dobra ma kombajn traktory i wszystkie maszyny ale jeśli on chce tam jeżzić raz na dwa tygodnie to już pewnego dnia traktora może niebyć albo jeśli sasiadowi sie zepsuje np. kombajn to sam pojdzie mu wykręcić części

 

moim zdanie powinien sprzedać sprzęt ale nie 70 letni zieć chce obrabiać pole

co o tym sądzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i słusznie został ukarany... pysznił się swoim bogactwem, zamiast się nim podzielić...

 

moj zięć ma gospodarstwo 12 ha na wisi ale już ma lata i chce się wyprowadzić do miasta(żal )ale dobra ma kombajn traktory i wszystkie maszyny ale jeśli on chce tam jeżzić raz na dwa tygodnie to już pewnego dnia traktora może niebyć albo jeśli sasiadowi sie zepsuje np. kombajn to sam pojdzie mu wykręcić części

 

moim zdanie powinien sprzedać sprzęt ale nie 70 letni zieć chce obrabiać pole

co o tym sądzicie

70 letni zięć ????????????????????????????????????????????????????????????????? Miko ty tępaku ale kity wciskasz że głowa mała. Musze przyznać że masz fantazje chłopaczku. A i jeszcze coś. W każdym temacie piszesz że masz takie a takie ciągniki. To chyba zmieniasz je codziennie albo co bardziej prawdopodobne na kartce papieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam zlodziejstwo, lepiej powiedziec pozyczanie na czas blizej nieokreslony. U nas w Polsce nie jest z tym az tak zle, siedze w Anglii i widze jak tutaj ludzie kantuja i kradna to od tego sie niedobrze robi. Sami mamy zamiar zalozyc monitoring na farmie i jedna kamere w budynku z sianem bo ni jak prawie tysiac kostek zniknol sam od siebie. Anglicy kradna wiecej i czesciej niz my, jakbys ie dalo to by ci zegarek z reki zaje...., a jakbys przyuwazyl to by powiedzial ze nie jego reka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy u was w okolicy wystepuje takie zjawisko że kradna kable wojskowe zakopane w ziemi przewaznie przy drogach głownych, bo jak sie dzis dowiedziałem to u nas w powiecie ukradli 70km kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że tych kabli wojsko juz nie uzywało od kilku lat. popobno sa to kable miedziane o średnicy około 10 cm, i że w jedna noc w dwóch mogą zarobic nawet 2 tys zł jak później to na złomie sprzedadzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu koło mojej łąki złomiarze wyrywając jakieś tam kawałki żelaza ze starego mostu wysadzonego w czasie drugiej wojny uszkodzili kabel wojskowy, łącznościowy wielożyłowy grubości powiedzmy nogi . Po jakimś czasie ekipa naprawcza przyjechała w kilku ludzi i naprawiali .Monterzy do piętnastej zdążyli wykopać ,wymienić i zasypać żeby nie było widać tak ze 25 metrów ,a po piętnastej przyjeżdżała druga ekipa złodziei i wykopywała i tak przez kilka dni robili na dwie zmiany aż zrobiło się tego z 50 metrów.Miałem niezły ubaw , w końcu przyjechali monterzy razy trzy i zrobili od a do z w jeden dzień a policja obstawiła teren i druga zmiana poszła na urlop .Tylko szokiem dla mnie było ze tak szybko zwąchali miedz dosłownie zmieniali się jak etatowi robotnicy w fabryce,a byli to młodzi gówniarze kolo 15-17 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście w mojej okolicy nie mam problemów ze złodziejstwem. Ale jak mi kumpel opowiadał (daaaleko ode mnie mieszka) jak w sąsiedniej wiosce to takie złodzieje że szok. W żniwa jak ktoś ciągnik zostawi na zastodolu w pogotowiu na kombajn to zwineli i to nie jednemu Kradną także śrutowniki,przyczepy,rozrzutniki,nawet kombajny ale to w nocy.A co najgorsze mają tam plagę podpaleń-podejrzenia padają na tych co ukradli (pożary kilka w roku,nie tylko stodoły ale i domy!!!!!!! ) W ogóle tam to złodzieje i bandyty jak mi opowiadał to strach tam mieszkać by było. A i jeszcze potrafia zakupy ukraść jak ktoś ze sklepu idzie!! Policja podobno od święta tam zagląda To nie są żadne brednie,fakty od których krew sie burzy jacy to ludzie wredni!! Degeneracja totalna.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja na szczęście w mojej okolicy nie mam problemów ze złodziejstwem. Ale jak mi kumpel opowiadał (daaaleko ode mnie mieszka) jak w sąsiedniej wiosce to takie złodzieje że szok. W żniwa jak ktoś ciągnik zostawi na zastodolu w pogotowiu na kombajn to zwineli i to nie jednemu Kradną także śrutowniki,przyczepy,rozrzutniki,nawet kombajny ale to w nocy.A co najgorsze mają tam plagę podpaleń-podejrzenia padają na tych co ukradli (pożary kilka w roku,nie tylko stodoły ale i domy!!!!!!! ) W ogóle tam to złodzieje i bandyty jak mi opowiadał to strach tam mieszkać by było. A i jeszcze potrafia zakupy ukraść jak ktoś ze sklepu idzie!! Policja podobno od święta tam zagląda To nie są żadne brednie,fakty od których krew sie burzy jacy to ludzie wredni!! Degeneracja totalna.....

To gdzie to jest dokladnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...