Skocz do zawartości
jozekrej

Wszystko o Siewnikach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem tu nowy, nie wiem czy pisze w dobrym temacie.

Potrzebuje pilnie tabeli wysiewów do siewnika Famarol 4metry.

Bede bardzo wdzieczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie mam pytnie co mozecie powiedzieć o sieniku z firmy sulky i kongskilde demeter classi 3000 który z tych siewników waszym zdaniem bedzie lepszy chodzi o siewniki zbożowe mechaniczne z a odpowiedz z góry dzieki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć o Demeter że bardzo fajnie mi się nim pracowało (hydrauliczne znaczniki i bronka bardzo ładnie zakrywająca ziarno),wschody ocenię za parę dni,ze ścieżek nie korzystałem-więc nie wiem -wada jest taka że pojemność skrzyni nie jest rewelacyjna (ok 260-270 kg mieszanki a więc jakieś 320 żyta i ciut więcej pszenicy-ale tej i tak nie sieję),dosyć duży odstęp między rzędami-więc nic się nie zapychało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLawe napisał:

Jak ustawiacie siewnik Amazone D7 Specjal 3m do wysiweu owsa, po dokaniu próby krenconej 16,7 obrotu, prz ustawieniu wg tabeli wysiewu 57 wyszło mi 100 kg na ha. Chciałae wysiać ok 250 kg na ha i taki wysiew mam przy ustawieniu 95 czy to normalne. Czy wielkość wysiewu a zarezem ustawieni tak bardzo może zależeć od ziarna. Brat ma D7 2,5 m i po wykoaniu próby kręconej wyszło mu w miarę dobrze.

zasuwki przy aparacie wysiewającym powinny być podniesione na max jeżeli to nie pomoże to masz padnietą skrzynie bezstopniowa

 

Skrzynia jest OK, problrm był tylko przy wysiewie owsa, natomiast jęczmień i pszenica siałem zgodnie z tabelami i dobrze wysiewał, częśc już powschodziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który sewnik byscie polecili Hassia du 100 czy du 300? Mam jeszcze pytanie do uzydkowników hassia du 300 3m ile razy kręcice korbka przy próbie na 1ha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM!!

Pilnie potrzebna mi tabela wysiewu do Siewnika Stegsted 2,5m!!

Czy ktoś z was ma???? Lub wie jak ustawic te wszystkie przekładnie bym mogł dobrze wysiac pszenicę/jęczmien/rzepak??

Pozdrawiam Wszystkich!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM!!

Pilnie potrzebna mi tabela wysiewu do Siewnika Stegsted 2,5m!!

Czy ktoś z was ma???? Lub wie jak ustawic te wszystkie przekładnie bym mogł dobrze wysiac pszenicę/jęczmien/rzepak??

Pozdrawiam Wszystkich!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję instrukcji obsługi oraz tabele wysiewu do siewnika pierwszy Poznaniak SZZ 2 50 S21lejków jest to poznaniak z początku lat 70-tych. PILNE. Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie widzialem na polu taki zestaw siewnik horsch bodajze airseeder czy cos takiego dobre 9 metrow szer a za tym jeszcze przyczepka z nieduza beczka moze ze 2000 litrów biala na dwóch kolach dyszlem polaczona zsiewnikiem,co moze byc w tej beczce jakis plynny nawóz czy co?jak jak to jest aplikowane do gleby,wiem ze ten siewnik ma dwie skrzynie jedna na nawóz a druga na nasiona ale one sa na jednej ramie,i wtedy mechanizm podsiewu jest prosty a jak w wypadku jakkiegos plynnego nawozu.A moze to jakis pestycyd w niej jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Który sewnik byscie polecili Hassia du 100 czy du 300? Mam jeszcze pytanie do uzydkowników hassia du 300 3m ile razy kręcice korbka przy próbie na 1ha?[

 

co do hassi moim oczywiscie zdaniem to nieustepuja niczym amazone sam jestem posiadaczem du 300 i jestem ogromnie zadowolony z tego siewnika,model du100 a 300 za wiele sie nieruznia od siebiewydaje mi sie ze 100 jest nowsza wersja.a moze ktos z was zna stronke gdzie mozna kupic czesci do hasii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jelsi ktos potrzebuje instrukcje lub katalog do POZNANIAKA lub siewnika Amazone D7 specjal, D7 super „S” [b/], chętnie pomoge

 

 

Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nabyłem raucha na oko zsa 750, pisze na oko bo brak nalepek, dałem 2,5 tysiaka. Tarcze ekran i dno z nierdzewki, jak nowe, otwieranie hydrauliczne na 1 siłowniku chyba od amazonki sito, troche rdza żżera skrzynie i miejscami rame ale ogolnie w tej cenie to chyba spoko. Teraz rzecz której chyba nie trzeba mowić dla rozsądnych użytkowników używek. Zajrzyjcie do skrzyni przekładniowej. Mieszadło jest wyprowadzone bezpośrenio ze skrzyni i jest spora szansa że uszczelniacz poszedł sie jeb...ac. Dostają sie tam nawozy z wodą i inne syfy. U mnie zamiast oleju była gęsta brązowa breja. I druga sprawa dla tych co sie przymierzają do zakupu to zwróccie uwage na te przeguby które łaczą dzwignie otwierania z zasuwami. U mnie są przerdzewiałe a jeden to nawet spadł z kuli i nie ma szans ustawić żeby równo sypał. Może ktoś wie gdzie na podlasiu dostac te przeguby. Aha tarcze z tymi pólkolistymi łopatkami to bardzooooooooo stary model. U mnie już są wieksze tarcze i łopatki kanciaste profilowane. A co chodzi o tabele wysiewu to nie róbcie akcji tylko wejdzcie na strone kuhna i tam są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak sobie siedze i sie zastanawiam w czym tkwi tajemnica tej słynnej dokładności wysiewu amazonek, i dlaczego poznaniak nie wysieje tak dokładnie. O ile mi wiadomo to siewnik skałda sie z koła od którego moment obrotowy jest przenoszony na skrzynie przekładnową zębatą w starszych poznaniakach a łopatkowa w amazonkach i ze skrzyni na wałek wysiewający. W czym tkwi tajemnica. Tylko bez odpowiedzi w stylu "bo amazonki to super sprzety nie ma co porównywac"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gigixbos sprawa jest dość prosta, porównaj tylko w jaki sposób dozowany jest materiał siewny i o ile poznaniakiem jeszcze w miarę dobrze da sie siać tradycyjne zboża to pogratuluje Ci jeśli ustawisz go na rzepak czy zboża wysiewane w małych ilościach. Oczywiście jeśli porównać go z pneumatem to wole poznaniaka, lecz jeśli przyrównać poznaniaka do aktualnie używanego pottingera to wole nową maszynę. ogólnie poznaniak sprawdza sie w małych gospodarstwach, w większych trzeba było powiększać skrzynie bo nie starczało na rundkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hhe prosta spraa kułka i dokłądna próba kręcona w Amazone:P czego w poznaniku sie nie robi:P a jak robi to niedokładnie i kazdy na swój sposób:P hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnoście siewnika marki "Stegsted" mozecie mi cos powiedziec o tej maszynie?jakiej to jest produkcji?czy idzie dostac czesci do tych siewnikow?czy sa trwałe no i czy dobrze wysiewają nasiona(zborze.rzepak itp.)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie odnoście siewnika marki "Stegsted" mozecie mi cos powiedziec o tej maszynie?jakiej to jest produkcji?czy idzie dostac czesci do tych siewnikow?czy sa trwałe no i czy dobrze wysiewają nasiona(zborze.rzepak itp.)??

mam takowy siewnik 3m i jestem zadowolony z niego nie ma porównania do poznaniaka, większa skrzynia bardziej precyzyjna skrzynia a ogólnie prosty w budowie i w starszych wersjach jesli wałek z rolkami wysiewajacymi jest okrągły z wpustem to rolki psują od poznaniaka w nowszych wersjach jest wielokąt i prawdopodobnie też można dobrac polskie rolki wysiewajace, narazie nie miałem potrzeby i nie sprawdzałem tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również mam taki siewnik tylko 2,5m również jestem zadowolony. Pieknie wysiewa zboże:) jest lekki. Jak zaczepiam go do swojego T-25 Ledy ładuje cała skrzynie 200kg i wogole mi nie podrywa przodu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w starym poznaniaku ze skrzynią zębatą nie da sie ustawić dokładnie założonej ilości wysiewu bo regulacja jest skokowa ale co do samej zasady wysiewu nie widze różnicy. Dodatkowo dochodzi wieksza szansa na zasianie w kratke przy siewniku amazone. Zaletą amazonki jest dla mnie wygodniejsza regulacja i wieksza skrzynia. Mowie cały czas o siewie zboża, nie biore pod uwage rzepaku. Swoją drogą jak sie ma siew rzepaku amazonem do skokowego napedu wałka wysiewającego? Czy przy tak małej ilości wysiewu nasion pole nie jest pofalowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak tu sie edytuje posty? Sorki za ten wcześniejszy o rauchu, nie w tym temacie sie wkleił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jak tu sie edytuje posty? Sorki za ten wcześniejszy o rauchu, nie w tym temacie sie wkleił

niestety to jest wada tego portalu brak edycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...