Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

chłopaki mam problem z moja c-360. Otóż wymieniłem wtryski kupiłem regerenowana pompe wtryskowa ale traktor teraz strasznie kopci, na pocztku był mocny a teraz tak osłabł ze nawet na jedynce nie che sie toczyc tylko dopiero jak sie przegazuje i to dopiero po jakims czasie, dodam ze miał remoncik silnika. poradzcie co musze sprawdzić
sprawdź zapłon lub inaczej kąt wyprzedzenia wtrysku ..............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to pompa paliwowa ja też to miałem już mam 3 pompe po regeneracji i jako tako lepiej chodzi ale 2 poprzednie to te same objawy co u ciebie nie wiesz co w niej wymienili jak to zrobili i jak jest ustawiona najlepiej to kupic nowa 1350 zl kosztuje moze drogo ale na kilka lat masz spokoj ja juz sie przymierzam do zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy. W mojej 60-ce wymieniłem pompe hydrauliczną na nową tą na dole, stara po nagrzaniu oleju ledwo podnosiła, teraz jest troche lepiej lecz pompa po podniesieniu opada i szarpie. Co może być tego przyczyną? Czy możliwe jest ze poszedł rozdzielacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w jakim stanie masz tłok i cylinder jezeli opada to przyczyną przeważnie jest tłok uszczelnienie tamsa takie dwie gumki które raczej bedziesz mósiał wymienic jezeli po zgaszeniu np też ci opada podnośnik pod cięzarem to praktycznie napewno to edzie to jezeli cylinder juz zobaczysz ze daremny jest lepiej zainwestuj w nowy cylinder i nowy tłok ja tak zrobiłem i teraz moge i tydzien coś trzymać i nieopadnie i czesto szkubie i opada przy zagrzanym oleju to ja napewno bym obstawił na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowy opryskiwacz pilmet 400 l, 12 metrów, mam ciagnik C360 chciałbym sie dowiedziec jakim biegiem najlepiej pryskac i jakie ustawic ciśnienie, żeby na 1ha wypryskał mi 300l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pryskam też 400L opryskiwaczem tylko że wychodzi mi 200 pare L/ha przy ciśnieniu ~0.6 Chyba trochu małe ale nie mam instrukcji do niego bo nie mój a było przestawione ciśnienie i ustawiłem na oko. A propo... jakie to ciśnienie powinno być chcący wypryskać 200L/ha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jaki najwiekszy opryskiwacz mozna zawiesic do 360 ??????

Udzwig pompy jest nie wazny bo zrobie "na sztywno" - 1,5 tony czy sie rozkraczy predzej ??????????

ja zaczepiam do 60 tki 1000litrow na podnosnik i sobie radzi + masa opryskiwacza.

a dociążasz jakosc przód czy nie, bo u mnie w rozsiewaczu jak wrzuce jednego bigbaga 500kg to mam troche problemy na zakrętach

nie dociązam przodu ale juz mozna jednym palcem kierownicą kręcić i nie polecam szybko po dołach jezdzić bo musiałem cylinder hydrauliczny wymieniać bo go rozerwało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 0,6 to dużo za mało, z tego co sie dowiadywałem to przynajmniej 2,5 biegiem trójką powinien wytryskac około 300 l na 1ha. Zalerzy jeszcze jakie masz koncówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja pryskam też 400L opryskiwaczem tylko że wychodzi mi 200 pare L/ha przy ciśnieniu ~0.6 Chyba trochu małe ale nie mam instrukcji do niego bo nie mój a było przestawione ciśnienie i ustawiłem na oko. A propo... jakie to ciśnienie powinno być chcący wypryskać 200L/ha?

Rozpylacze szczelinowe "niebieskie" predkość 6 km/h i ciśnienie 0,2mPa według tabel właśnie 200l/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zapomniałem pryskam na 3 biegu 1600obr./min. I teraz zwiększyć ciśnienie czy zminiejszyć żeby wyszło te równe 200L/ha bo wychodzi troche ponad??? Jeszcze troche (na początku maja chyba) prysne jęczmień i należałoby go jakoś ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaką masz szerokość opryskiwacza bo chyba jest różnica w ilośći wyprysku między 10 m a 12 m przy tym samym ciśnieniu i obrotach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek1969

a jaką masz szerokość opryskiwacza bo chyba jest różnica w ilośći wyprysku między 10 m a 12 m przy tym samym ciśnieniu i obrotach ?

Jest różnica ,ale nie w dawce cieczy na 1 ha ,tylko w czasie wykonania zabiegu ,nie ważne czy pryskasz np.jedną lancą szer 5 m ,czy całym opryskiwaczem 12 m ,ważne by ciśnienie i szybkość przejazdu były takie same.

Ale to nie w temacie o c-360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przy jezdzie 3 jakie ustawić ciśnienie idać obroty żeby wypryskal 300 l na ha ciągnikiem 60 tką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam stronę http://www.agrojet.pl/porady/porady.html ,masz tu tabelę oprysku (w pdf)w zależności od zamontowanej dyszy , wystarczy obliczyć prędkość dla c-360 na 3 biegu w zależności od obr. silnika na jakich będzie się wykonywać oprysk.

np.3 bieg (wg instrukcji) -2200 obr/min-pręd. 9,89 km/h ;1557 obr/min-pręd.-7,00km/h

Czyli według tabeli dla dyszy niebieskiej 003 wydatek cieczy 202 l/ha mamy przy ciś 3,0 bar i pręd. 7 km/h .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś była tu udostępniona instrukcja do c-360 napraw czy może ktoś to jeszcze udostępnić do ściągnięcia z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Instrukcje Napraw do ciągnika Ursus C-360 I C-360 3P, instrukcja jest bardzo szczegółowo opisana i ilustrowana ok 200 stron

 

 

Mój email: rkrystian@interia.eu

GG: 10024523

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z podnośnikiem w C360 podniosę cos to po chwili opada tak o 2-3 cm i sie podnosi, taki ruch góra-dól, powtarza się co jakiś czas wymieniłem pompe i uszczelniacze na tłoczysku i dalej to samo a jak go zagaszę to z np kultywatorem opada dość szybko co to może być juz chyba tylko rozdzielacz?? I jeszcze ze jak czasem podniesie jakieś narzędzie to podniesie ile się da na maxa do góry i jak by chciał podnosić dalej i pompa az wyje wtedy

i jeszcze cos podnosi dobrze ale późno reaguje tzn. ze po przesunięciu dzwigni w pozycje podnoszenia do tylu to po 6-7 sekundach dopiero podnosi czy to normalne czy powinien szybciej reagować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym opuszczaniem to pewnie bedzie uszczelnienie na tym krućcu co jest na styku korpusu podnosnika i tylnego mostu (taki mały krótki) czasami jak sie zle założy i przecisnie na siłe uszczelnienie to sie zniszczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie. pytanie doś lamerskie co moze być przyczyna ze ciagnik nie chce wkrecić sie na obroty a jeli juz to potem spadaja i sie ciagnik dusi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie. pytanie doś lamerskie co moze być przyczyna ze ciagnik nie chce wkrecić sie na obroty a jeli juz to potem spadaja i sie ciagnik dusi

Sprawdż przewody paliwowe czy nie przytkane albo kranik. A kiedy ostatni raz wymieniałeś filtry paliwa?? Mogą być przytkane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego od tego podnośnika na moje oko to masz za malo oleju w skrzyni albo dlugo nie byl wymieniany radze to sprawdzic a jak nie pomoze to na 100 % masz problem z rozdzielaczem w tym wypadku wymiana na nowy lub po regeneracji ja mam ten 2 po regeneracji spisuje sie znakomicie koszt okolo 350 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oleju jest max w skrzyni to pozostaje tylko raczej regeneracja rozdzileacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...