Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

no i peszek. musze zmienić akumulatory w 1002 ursie no i nie wiem kupić 6v czy 12v??? jakie kosmicznie drogie akumulatory 2 sztuki 12v to wydatek prqawie 900 zł a dwa razy po 6v ro 500 zł. które wybrać 12v czy 6 v

 

Ja w 912 mam dwie 12 i do tego zwora pod siedzeniem. Kiedyś miałem dwa 6V i też było ok tylko że teraz lepiej w zimie kręci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie dwie 12 i zrób przełącznik na rozruch na 24v. Zobaczysz w zimie że rozruch o wiele lepszy. Sąsiad tak ma i kręci jak głupi. Moim zdaniem w tych motorach rozrusznik za wolno kręci i 80-tki generalnie wogule ciężko palą. W moim 914 w zimie jak podgrzeję płyn grzałką to na rys ale na zimnym to musi trochę pokręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Weź sobie dwie 12 i zrób przełącznik na rozruch na 24v. Zobaczysz w zimie że rozruch o wiele lepszy. Sąsiad tak ma i kręci jak głupi. Moim zdaniem w tych motorach rozrusznik za wolno kręci i 80-tki generalnie wogule ciężko palą. W moim 914 w zimie jak podgrzeję płyn grzałką to na rys ale na zimnym to musi trochę pokręcić.

faktycznie 80-tki mają wolne rozruszniki i to jest wada, czy paduje od czgos innego rozrosznik ale zeby miał szybsze obroty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nium z tym kręceniem to mozna by coś poradzić a ten rozrusznik od bizona to troche trzeba by było zainwestować . dziś ciągałem pryczepe łączna waga 10 ton spporo stał zanim go załadowałem i w ogóle 25 litry romy na 4 motogodziny jestem zadowolony ze spalania swojego 1002.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nium no i się stało akumulatory drogie jak diabli no i stac mnie było tylko na jeden 12v 950 ah i jakoś odpala na razie musi chodzić na tym co jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o zetorach krążą opinie w mojej okolicy że to są paliworzerne maszyny. słyszałem taką rzecz że jakma norme np 7 litrów czy stoi na wolnych obrotach czy też jest w ciężkij pracy to normę i tak weżmie. nie miałem zetora nie wiem jak to jest. a doo 100 konnego ciągnika to tur 4 czy 5???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak te starsze modele ale z tych nowych typów ,to nie należą do oszczędnych.Sam zmieniłem 3p na zetora 6421 głównie, ze względu na mocniejszy

podnośnik ale co do zużycia,to jestem z szokowany.Jest to prawdą ,że zetorem

trzeba jeździć na średnich obrotach, bo jak dasz na maxa to lepiej nie mówić ,nawet jak ma bardzo lekko.

A co do normy, to jak producent podaje np.7l to w praktyce trudno to osiągnąć

i na pewno będzie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu jest przewaga ursusa nad zerorem. niby to samo ale pąpy troche hyba inne i jest przelew i co nie wtryśnie to powraca do baku ktos to mi tłumaczył że w zetorze co pąpa poda to juz poszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i tu jest przewaga ursusa nad zerorem. niby to samo ale pąpy troche hyba inne i jest przelew i co nie wtryśnie to powraca do baku ktos to mi tłumaczył że w zetorze co pąpa poda to juz poszło
niezłe bajki Ci wciskał... w kazdym silniku musi byc przelew a niby co z ta reszta robi? wypluwa? prciez to jest niemozliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największy wpływ na zużycie paliwa ma pompa wtryskowa a wiadomo,że Ursus

ma pompy Perkinsa, które należą b.oszczędnych co nie można powiedzieć o

pompach w zetorze i tu się kończy przewaga Ursusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Największy wpływ na zużycie paliwa ma pompa wtryskowa a wiadomo,że Ursus

ma pompy Perkinsa, które należą b.oszczędnych co nie można powiedzieć o

pompach w zetorze i tu się kończy przewaga Ursusa.

Wez napisz gdzie te pompy perkinsa w ursusach sa bo nie kumam co ty na 3p się zapatrzyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nium mi chodzilo o te zwykłe pompy z reszta stosowane do dzis w ursusie. jak to jest ze silnik ten sam pąpa inna i palanie inne od razu się robi. mam ursusa 1002 z turbo i silnik ma oznaczenie zetor to gdyby ten sam silnik siedział w zetorze i mail zetoroska pąpe pali by tyle samo i miał tyle samo mocy?? mówi sie że zetor pali więcej to czy ma więcej momentu obrotowego czy jak???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nium mi chodzilo o te zwykłe pompy z reszta stosowane do dzis w ursusie. jak to jest ze silnik ten sam pąpa inna i palanie inne od razu się robi. mam ursusa 1002 z turbo i silnik ma oznaczenie zetor to gdyby ten sam silnik siedział w zetorze i mail zetoroska pąpe pali by tyle samo i miał tyle samo mocy?? mówi sie że zetor pali więcej to czy ma więcej momentu obrotowego czy jak???
Przeciez to sa te same silniki i pompy wtryskowe ja nie słyszałem zeby np ursus 1012 czy 1224 palił więcej od 10111 czy 12145.Ze zetor 7211 spali więcej od c-360 to prawda ale i wiecej zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Instrukcje Napraw do ciągników URSUS

 

URSUS 912, 914, 1012, 1014, 1222, 1224, 1614, ORAZ KATALOG CZĘŚCI

URSUS C-330 I C-335

URSUS C-360 I C-360 3P

URSUS MF 255

 

Katalog Części URSUS 932, 934, 1032, 1034, 1132, 1134, 1232, 1234, 1434, 1634

 

mój email: rkrystian@interia.eu

GG: 10024523

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalisk napisał:

może to kogoś zainteresuje??? http://www.allegro.pl/item333464840_wspomaganie_kierownicy_ciagnika_t25_ursus_30_60.html

 

 

Raczej nie powinno nikogo interesować. Za jakąkolwiek ingerencje w ukł. kierowniczy traci się dowód, a w razie nieszczęścia, długo ogląda sie kwadratowe słoneczko.

 

jak to jest z tym??? a co z tymi co do ruskim władków zakładaja kolumne od ursusa 60 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktoś zrobić fotke pompy paliwowej z ursusa lub zetora z Turbo głównie chodzi mi o podłaczenie przewodów od regulatora ciśnieniowego i podłaczenie przewodów od nadmiaru paliwa. Albo niech odezwie sie ktoś kto ma ciągnik 1002, 1012 itp.

Z góry dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1002 postaram się w naj blizszym czasie zroić fotę i przesłać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, masz ... mam nadzieje że będą pomocne.

 

pic03398pr0.c13e9d0e06.jpg

 

pic03399of0.jpg

pic03399of0.1f00952e8a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...