Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu pada

 

Dzisiaj wziołem opryski ze składu , Kemifam + kemiron , targa i tebu

 

Jak pogoda pozwoli to nawioze jeszcze raz obornik na buraki bo mi zbywa także w sumie ponad 100 ton dam na ha

oj to ci azot podskoczy w surowcu i się im spieni cukier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj spokój tyle obornika hehe:D ja tam jutro chyba agregat po południu a pojurze sieje bo ma byc pogoda:/ ale jak bedzie obaczymy:D hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie woziłem obornika bo mi się nie chciało 360 od opryskiwacza odczepiać

 

Zaorałem po południu ale mokro jak diabli wcale pług nie kruszył tylko takie pasy odkładał jakby łąke orać

 

później orałem na kuku buraczysko to inna bajka na szybszym biegu i dawał rade

 

Jutro będe siał nawozy , może jak przeschnie to i siew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja jutro sieje:-D dzis uprawiałem to miejscami gdzie nizej fakt breja/ ale tak na 90% powierzchni areału super warunki wysmienite:-D hehe Kurde wszystko sprawdziłem dzis do siania mam nadzieje ze jutro nic nie nawali albo nie spalta figla:-( Dzis miałem przygode z odstojnikiem paliwa w zetorze bo mi zabiło go jakims grudem:/ ale dałem rade:-D hehe

 

Piotr mam pytanie moze ty wiesz jak to jest z prędkoscia siewu jak pisze w instrukcji ze przy tym rozstawie nasion predkosc ciagnika powinna wynosic od 5,4 - 6,5km/h to jak bende jechal powiedzmy 5km/h to pojawia sie przepusty? Czy nie powinny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ci moge powiedziec ze sieje od 4 lat zetorem 7211 na lekkim gazie i nie wiem ile to wychodzi km/h i nie ma zadnych przepustów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój Monopil to ma tarcze od wewnątrz napełniane także moim zdaniem powinieneś szybciej jak 5km śmigać u mnie Unicornami sieją 2 w MF 255 / 3512 i wszystko jest git

 

5km to gamą się siało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wow ja bym go tak bardzo nei przeceniał hehe:D mój ferdek ma z tyłu 9,5 x 44 wiec moze 1 szosowa z dobrym gazem nie?:D hehe Dzieki piotrze za pomoc:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety nic mniejszego nie mam pod reka a rzadki mam poszerzone o 5 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że niektyrymi siewnikami to można do 8 kmh siać. Ja gdzieś koło 6-7 kmh siałem. Znajomy to jak widziałem omegą jechał z 3-4 kmh bo niby ma ona jakieś kołeczki czy coś tam które się ścinają czy wyskakują nie wiem dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiane hehe 5,5km/h gdzies dawalem:-D hehe troche sie gdzies krzywo jexdzilo:/ kurde nie wiem czemu..:/ moze to przez te kola do miedzyrzedzi:/ Ale tak to super:-D Sasiedzi moi sieja buraki na 45 na 16:P hehe Prawie jak zboze:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To panowie ja opryskiwałem wczoraj Betanal Elite +Metafol700SC+Fury,u mnie wczoraj 80proc na wierzchu ,a dziś to chyba już wszystkie wylazły ,pomimo tak dużej ilości opadów powierzchnia gleby nie zaklepała się .buraczki posiane 9 kwietnia,ci co posiali tydzień wcześniej to prawie nie ma różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To panowie ja opryskiwałem wczoraj Betanal Elite +Metafol700SC+Fury,u mnie wczoraj 80proc na wierzchu ,a dziś to chyba już wszystkie wylazły ,pomimo tak dużej ilości opadów powierzchnia gleby nie zaklepała się .buraczki posiane 9 kwietnia,ci co posiali tydzień wcześniej to prawie nie ma różnicy.

 

Mam pytanie. Po co do tej miesznki dodajesz Fury?

Jeśli chodzi o Tych co posiali tydzień wcześniej to poczekajmy do jesieni. Wtedy może pojawi się różnica.

Ja również wykonałem pierwszy zabieg nalistny (Safari 50 WG + Betanal AM 11 160 EC + Trend 90 EC, 33 g/ha + 1,31 l/ha + 0,05 %). Buraki siane 2 kwietnia.

Dzisiaj zakończyłem siewy buraków na ostatnim polu. Myślę, że te 23 dni różnicy w późniejszym siewie będzie pokutować jesienią w plonie. No ale zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fury dodałem na pchełke bo obgryza liscie buraczkom ,może podziała to na nią,dodałem jeszcze mospilanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Safari z Betanalem w pierwszym zabiegu to bedzie dobrze?ja planowalem na drugi.i cos doradca marudzil by pryskac solo sAFARI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ilu dniach po siewie dajecie torero czy obserwujecie te chwasty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem dzisiaj buraczkom ostatnią szanse. siałem 15 kwietnia i troche ich przyklepało a właściwioe więcej niż troche tak ze wedłóg mojej oceny wschody były by zerowe , no może miejscami na glinie coś by sie pojawiło.Narazie jedyne co wschodziło to chwasty i to ni wszystkie bo niektóre nie mogły sie przebić i puszczały liscienie pod ziemia tak że i buraki nie miały szansy na wschody.Buraki jeszcze nie puszczały kiełków tak że potraktowałem ich bronami i jeśli teraz nie bedzie wschodów to kończe swoja przygode z buraczkami, nie mam zamiaru ich przesiewać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Safari z Betanalem w pierwszym zabiegu to bedzie dobrze?ja planowalem na drugi.i cos doradca marudzil by pryskac solo sAFARI

 

Ja nie mogę dawać Safari bez Betanalu bo Safari solo nie zniszczy komosy, a u mnie jej nie brakuje. Pryszcząc Betanalami (lub innymi środkami zawierającymi desmedifam) uważajcie na wysokie temperatury. W przeciwnym razie buraczki mogą poczuć się źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po ilu dniach po siewie dajecie torero czy obserwujecie te chwasty?

 

jak chwasty wychodza to jedziesz i nie ma sie co zastanawiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dałem dzisiaj buraczkom ostatnią szanse. siałem 15 kwietnia i troche ich przyklepało a właściwioe więcej niż troche tak ze wedłóg mojej oceny wschody były by zerowe , no może miejscami na glinie coś by sie pojawiło.Narazie jedyne co wschodziło to chwasty i to ni wszystkie bo niektóre nie mogły sie przebić i puszczały liscienie pod ziemia tak że i buraki nie miały szansy na wschody.Buraki jeszcze nie puszczały kiełków tak że potraktowałem ich bronami i jeśli teraz nie bedzie wschodów to kończe swoja przygode z buraczkami, nie mam zamiaru ich przesiewać

 

 

Znajomy wczoraj siał mi buraki i tez mówił że ubiło te co posiał przed deszczami i ma przesiewać

 

Sialiśmy na poczatku co 18 cm , potem co 20 a na koniec co 22 bo zabrakłoby mi nasion zobacze co z tego wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr siał Ci z mełgwi ten Pan Pneumatykiem?:D Mi kiedys siał ten gosć:D ja siałem na 18,6 obaczym hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Safari tez sie dzieli w przypadku laczenia z Betanalami czy daje sie cala dawke i tylko raz stosowalem je w tamtym roku ale zdecydowanie pozniej gdy byly juz duze burki i nie mam doswiadczenia bardzo dobrze wyszlo na samosiewy rzepaku jest ok.prosze jak ktos wie to niech odpisze jutro rano jade juz woda zagrzana w opryskiwaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr siał Ci z mełgwi ten Pan Pneumatykiem?:D Mi kiedys siał ten gosć:D ja siałem na 18,6 obaczym hehe

 

Tak Famarolem siał mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...