Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 17:09 Czw 27 Lut 2020

Buraki cukrowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 65, 66, 67 ... 134, 135, 136  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Glebiusz

PostWysłany: 23:41 Sro 28 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy pojawiła się u Was śmietka w burakach? U mnie to się rozpanoszyła, siedzi między blaszkami liściowymi i sobie podżera. Jutro nakarmię ją Bi 58.

P.S. Jedną larwę osobiście dzisiaj zatłukłem. Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grześ

PostWysłany: 20:37 Sro 28 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To poczekaj nie truj ich tyle. Jak cię boli ta przytulia to daj etofumesatu i metamitronu zamiast elity. Ja nie dodawałbym do elity etofumesatu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maskin

PostWysłany: 09:14 Sro 28 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Glebiusz napisał:
maskin napisał:
pole to glina klasa iii, ... jeszcze pare dni zaczekam i jak nie spali to poprawaka tylko ile czego?

W zeszłym roku miałem podobny dylemat: ile czego? Pierwszy zabieg Betanal Elite 274 EC + Lontrel 300 SL wykonałem w zalecanych dawkach. Opryskałem 23 kwietnia. Później przez 21 dni nie mogłem z powodu warunków pogodowych wykonać drugiego zabiegu. Rozmyślałem, kombinowałem i postanowiłem w II zabiegu (14 maja, buraki w fazie 4 liści) zwiększyć dawki środków o 65%. Zastosowałem różne kombinacje gdyż chciałem wyczyścić magazynek ze środkami.
Beetup Extra 191 EC 3,3 l/ha (zalecane 2 l/ha),
Pyramin 65 WG + Betanal AM 11 160 EC 1,65 kg/ha + 3,3 l/ha (zalecane 1 kg/ha + 2 l/ha),
Betanal Elite 274 EC + Lontrel 300 SL 1,65 l/ha + 0,33 l/ha (zalecane 1 l/ha + 0,2 l/ha).

Trzeci zabieg wykonałem 10 dni po drugim: Beetup Extra 191 EC 1,82 l/ha.
Buraki miałem na klasie IIIb - IVa. Deszczowa pogoda wiosną i dość dobra gleba pomogła znieść burakom podwyższoną o 65% II dawkę zabiegu. Obyło się bez Babopielika. Plon jaki osiągnąłem pewnie pozostanie moim rekordem życiowym (86 t z ha) przy bardzo sprzyjającym roku dla buraków.

Trochę się rozpisałem. Jakby tak policzyć to to łączna dawka etomufesatu na moje buraki na przeważającej części pola wyniosła 593 g/ha oraz 468 g/ha.

Czy Twoje buraki zniosłyby w tym roku podwyższone dawki to już musisz sam zadecydować. Ja opisałem mój dylemat zeszłoroczny.

P.S. Operuję dokładnymi datami i dawkami środków ponieważ zabiegi zapisuje sobie w zeszycie.

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz.
u mnie do 2 zabiegu poszlo jak policzylem 274 g etofumesatu. wczoraj bylem na polu to przytulia ma bielejace gorne okolki, ale dolne sa jeszce zielone... moze zaczekam jeszce 2 dni i sypne elite 1l + 0,2 kemiron+ safari tylko to razem bedzie 486 etofumesatu... tylko Qr..a te buraki sa jakies biedniutkie Rolling Eyes
Powrót do góry
Glebiusz

PostWysłany: 01:27 Sro 28 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agroforum.boo.pl napisał:
My dzisiaj jedziemy 3 zabieg:

......................................................................
-Siarczan Magnezu (siedmiowodny) 2,5kg/ha

Czyżby buraki już w fazie 8 liści, że lecisz z siarcznem?
Powrót do góry
Glebiusz

PostWysłany: 01:22 Sro 28 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maskin napisał:
pole to glina klasa iii, ... jeszcze pare dni zaczekam i jak nie spali to poprawaka tylko ile czego?

W zeszłym roku miałem podobny dylemat: ile czego? Pierwszy zabieg Betanal Elite 274 EC + Lontrel 300 SL wykonałem w zalecanych dawkach. Opryskałem 23 kwietnia. Później przez 21 dni nie mogłem z powodu warunków pogodowych wykonać drugiego zabiegu. Rozmyślałem, kombinowałem i postanowiłem w II zabiegu (14 maja, buraki w fazie 4 liści) zwiększyć dawki środków o 65%. Zastosowałem różne kombinacje gdyż chciałem wyczyścić magazynek ze środkami.
Beetup Extra 191 EC 3,3 l/ha (zalecane 2 l/ha),
Pyramin 65 WG + Betanal AM 11 160 EC 1,65 kg/ha + 3,3 l/ha (zalecane 1 kg/ha + 2 l/ha),
Betanal Elite 274 EC + Lontrel 300 SL 1,65 l/ha + 0,33 l/ha (zalecane 1 l/ha + 0,2 l/ha).

Trzeci zabieg wykonałem 10 dni po drugim: Beetup Extra 191 EC 1,82 l/ha.
Buraki miałem na klasie IIIb - IVa. Deszczowa pogoda wiosną i dość dobra gleba pomogła znieść burakom podwyższoną o 65% II dawkę zabiegu. Obyło się bez Babopielika. Plon jaki osiągnąłem pewnie pozostanie moim rekordem życiowym (86 t z ha) przy bardzo sprzyjającym roku dla buraków.

Trochę się rozpisałem. Jakby tak policzyć to to łączna dawka etomufesatu na moje buraki na przeważającej części pola wyniosła 593 g/ha oraz 468 g/ha.

Czy Twoje buraki zniosłyby w tym roku podwyższone dawki to już musisz sam zadecydować. Ja opisałem mój dylemat zeszłoroczny.

P.S. Operuję dokładnymi datami i dawkami środków ponieważ zabiegi zapisuje sobie w zeszycie.
Powrót do góry
piootr

PostWysłany: 19:41 Wto 27 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj 2x prysnołem buraki 0,7 l kemironu i 3,5 l kemifamu na 1,72ha i dzisiaj byłem i nic złego na burakach nie widać

@damian9871 ja będe dopiero dawał Startera w burakach ale w jęczmieniu dałem jego 2l+ 1l 954 i pomogło
Powrót do góry
damian9871
Moderator

PostWysłany: 16:15 Wto 27 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stosował ktoś z was FERTIACTYL STARTER z timaca? jakie doświadczenia
http://www.pl.timacagro.com/index.php?id=30
Powrót do góry
agroforum.boo.pl

PostWysłany: 10:19 Wto 27 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My dzisiaj jedziemy 3 zabieg:

-metmitron 70 2kg(l)/ha (Mikron 70 WG, Goltix 700SC, UPL Metmitron)
-Safari 8g/ha
-Betanal Progress 2l/ha
-Siarczan Magnezu (siedmiowodny) 2,5kg/ha
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Maciek

PostWysłany: 08:46 Wto 27 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wczoraj pojechałem poprawkę chyba raczej niepotrzebnie po zabiegu 0,25 faworyta bo rdesty nawet trochę podskoczyły po zabiegu i tak stały w te deszcze
trzeba było słońca żeby zaczeło ich wykręcać ale nauka kosztuje ,a dałem stary 3 letni pyramin całkiem ładnie sie przechował ok.2,5 kg/ha ,jakieś 0,9 elity,0,8 metafol,0,4 faworyt,0,3 lenacyl i do tego yealda wylałem resztkę ,ciekawe jak to zniosą. Dopiero jak przyjechałem na pole to sie okazało że poprzedni zabieg zaczął coś robić z tymi rdestami .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
maskin

PostWysłany: 06:14 Wto 27 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pole to glina klasa iii, a przytulia zostala dlatego ze... pole pod zasiew bylo przygotowane ok 2 tygodni przed siewem... z mysla o zastosowaniu glifosatu... i tak sie stalo tyle ze zaraz po oprysku poszedl deszcz a o poprawce nie bylo mowy bo albo deszce albo buraki wschodzily... wiec poszedl 1 zabieg tyle ze zaslabo zadzialal bo przytulia byla wyrosnieta... 2 zabieg byl mocniejszy no i widac po burakach ze to odczuly... przytulie troche pali... jeszcze pare dni zaczekam i jak nie spali to poprawaka tylko ile czego?
2 oprysk byl robiony w sloneczny dzien 21 stopni, od dnia nastepnego przez tydzien padalo
Powrót do góry
Glebiusz

PostWysłany: 01:44 Wto 27 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maskin napisał:

pytanie tylko w jakiej fazie byly? i ile myslisz wytrzymaja buraki etofumesatu, gdy przytulia ma po 4 okólki???

Przejrzałem Twoje poprzednie posty. W poprzednich dwóch zabiegach dawałeś Betanal Elite, a w II zabiegu dorzuciłeś nawet 0,1 l/ha Kemironu. Dziwna sprawa, że ta przytulia nie chce zginąć, a piszesz, że nawet rośnie. Może to jest akurat ta, która przezimowała i nie padła pod agregatem. Zaobserwowałem u siebie, że chwasty które przezimowały zalecanymi dawkami dzielonymi nie można ich zniszczyć całkowicie.
Czy po tych zabiegach miałeś deszcze. Bo jak wiadomo etofumesat działa głównie doglebowo. Jak sucho no to lipa z pracą etomufesatu.
Te Twoje buraki to nie rosną przypadkiem na jakiejś torfowej ziemi albo bogatej w próchnicę?

Co do szkodliwości przytulii to zgadzam się z Grześ. Chyba, że jest jej zatrzęsienie.
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 21:09 Pon 26 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samego etofumesatu można dać do 400g/ha(etykieta kemironu) i to powinno załatwić przytulię. Moim zdaniem kilka przytuli nie szkodzi a do jesieni nic z nich nie zostanie. Gorsze są komosy i rumiany - utrudniają zbiór.
Jak dodasz desmedifamu to musisz zmniejszyć dawkę do 100g etofumesatu przy dawce desmedifamu 160g. Niekiedy buraki w fazie 4 liści potrafią zwinąć się w trąbki. Najlepiej unikać łączenia tych środków jednocześnie. Z metamitronem też jest granica mieszania. 700g metamitronu i 300g etofumesatu czyli 2 l torero. Więcej to już trzeba uważać. Nie ma złotej recepty. Najlepiej nie mieszać za dużo i co 5-10 dni jechać jednym środkiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maskin

PostWysłany: 20:36 Pon 26 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W 2005 i 2006 w drugim zabiegu stosowałem Beetup Extra 191 EC + Goltix 700 SC (2 l/ha + 2 l/ha) i muszę powiedzieć, że buraki bardzo dobrze znosiły tę kombinację.[/quote]

pytanie tylko w jakiej fazie byly? i ile myslisz wytrzymaja buraki etofumesatu, gdy przytulia ma po 4 okólki???
Powrót do góry
solek01

PostWysłany: 19:10 Pon 26 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytanie troche z innej beczki! czy jak ktos siezalapal na reforme cukru czyli zrzkl sie limitu albo cukrownia mu go odebrala to czy dostam jakas decyzje w tej sprawie z cukrowni
Powrót do góry
buchaj

PostWysłany: 17:25 Pon 26 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie podobnie. Z tą tylko różnicą, że ja dałem 8kg/ha więcej Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Glebiusz

PostWysłany: 22:35 Nie 25 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

center napisał:
kiedy lecicie z saletrą ? ile dajecie i jaka faza buraka ?

Saletrę (34% N) rozsiałem 10 dni temu. Dawka 192 kg/ha. Buraki na jednym polu prawie 6 liści na innym 2 liście.
Powrót do góry
Glebiusz

PostWysłany: 22:23 Nie 25 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Babopielik + dziabotox + GRACOL+ gracarz + nakolantus motyczkantus to w takim razie dużo mniejsza moc niż U12=dwanascie Ukrainek na polu.

Szkodliwość etomufesatu dla buraków moim zdaniem nie jest wcale taka duża. Rzeczywiście po oprysku etomufesatem buraki stają się jasne i mają sterczące liście. U mnie te objawy mijają po około 4 - 5 dniach od wystąpienia.
Jeśli daję 1,1 l/ha Betanalu Elite 274 EC + Lontrel 300 SL (0,22 l/ha) to wprowadzam około 123 g etomufesatu. Nie widzę przy tym wyżej wspomnianych objawów na burakach, niezależnie od ich fazy rozwojowej.

Jeśli daję 2 l/ha Beetup Extra 191 EC to opisane powyżej objawy występują, ale dawka etofumesatu to wówczas 188 g/ha.

W 2005 i 2006 w drugim zabiegu stosowałem Beetup Extra 191 EC + Goltix 700 SC (2 l/ha + 2 l/ha) i muszę powiedzieć, że buraki bardzo dobrze znosiły tę kombinację.
Powrót do góry
center

PostWysłany: 22:23 Nie 25 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedy lecicie z saletrą ? ile dajecie i jaka faza buraka ?
Powrót do góry
asia78

PostWysłany: 19:15 Nie 25 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U12=dwanascie Ukrainek na polu
Powrót do góry
center

PostWysłany: 18:28 Nie 25 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bladym switem jak wystartuje jutro z torero to rosa coś będzie przeszkadzać ?
Powrót do góry
Glebiusz

PostWysłany: 17:01 Nie 25 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mniemam, że Babopielik = dziabotox = GRACOL= gracarz = nakolantus motyczkantus
Jeśli chodzi o U12 to chętnie dowiedziałbym się coś więcej o tym środku. Skąd ta nazwa.
Powrót do góry
maskin

PostWysłany: 16:25 Nie 25 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asia78 napisał:
agencja w piaskach juz wydaje decyzje cukrowe ale nie wiem według jakiej kolejnosci .czy babopielik stosuje se w ej samej dawce co gracarz lub U12

babopielik jest równie skuteczny co "nakolantus motyczkantus" Wink
Powrót do góry
asia78

PostWysłany: 13:29 Nie 25 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agencja w piaskach juz wydaje decyzje cukrowe ale nie wiem według jakiej kolejnosci .czy babopielik stosuje se w ej samej dawce co gracarz lub U12
Powrót do góry
damian9871
Moderator

PostWysłany: 11:32 Nie 25 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to raczej kemifamu było za dużo
Powrót do góry
piootr

PostWysłany: 11:27 Nie 25 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie nie dopisałem że jeszcze był kemifam w sumie 400l cieczy na 1,72ha a środków to 2l kemifamu + 0,4 kemironu

Elita pokona buraki ale raczej w większej dawce ja tak zrobiłem tylko dawka pod 1,5l , gdzieś pisałem w tym temcie o tym
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 65, 66, 67 ... 134, 135, 136  Następny
Strona 66 z 136

Skocz do: