Skocz do zawartości
polszu

Talerzówki

Rekomendowane odpowiedzi

ja 7341 latam z 5.25m bometu wazy 650kgi juz sja dosc mocno czuc podczas jazdy, jak jescze wrzuce na nia obciaznik od tura 200-300kg to juz prawie sie przód odrywa a mam w ciagniku komplecik obciazników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bialy2005 nie pomyliłeś sie z tą szerokością "ja 7341 latam z 5.25m bometu wazy 650kgi" .

Właśnie sprzedałem talerzówkę bometu 2,1 m i rozważam czy kupować 2,7 m albo 3,15 m a ciągnik mam podobny do twojego - 7340.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bialy2005 czy masz chwilę by odpowiedzieć ,w innych tematach starcza ci czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o uni cut L 2,8m w X nie będzie ciągac ciągnbika no i masa prawie 800kg powinna ciachać łąki ładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może orientujecie się ile kosztuje Unia cut XL 2,8m ta z talerzami 610mm??

no i co o niej sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może orientujecie się ile kosztuje Unia cut XL 2,8m ta z talerzami 610mm??

no i co o niej sądzicie?

 

16,5tyś netto, a nie stykną talerze 560? wtedy cena wyniesie jakieś 9 tyś netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to spora róznica w cenie..zrezygnuje chyba z talerzy 610mm.A jaką talerzówke polecił bys do 90konnego ciągnika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W unia cut L dlaczego - bo masywna w X i 2ga sekcja zębata nie ściąga ciągnika idzie równo, jak chcesz duze talerze to 2,8x560, tylko czy warto braćten orginalny wałek rurowy za 3 tyś? zaniecałe 2 tys można mieć podwójny strunowy który lepiej zrobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wałek mi nie jest specjalnie potrzebny w talerzówce . a możesz podać jakiś link z opisem tej talerzówki i ceną? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na Agrofoto, jest tam w galeri kilka cut L i opisane trochę, a cennik mam nie aktualny trochę, jak chcesz mogę potem wysłąć Ci na maila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuje talerzówki cizkiej na kolach ok 2 ton o szerkosci 2,5-2,8 m, chce ja ciagac ursusem 4514 do ceny max 6000... no jak by byla extra to dalbym 7000 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maskin

Pewny jesteś że twój ursus pociągnie talerzówkę 2-tony, jeśli będzie sucho po rżysku chyba da radę ,ale np.:poplon ,jesień,mokro ,wątpię.

W zeszłym roku jesienią rozwiozłem wapno z cukrowni na pole po ziemniakach(nie ruszane po wykopkach)to c-360 z talerzówką bometu 2.1 m(masa ok550kg.)niemiał szans ,dopiero zetor 7340 z włączonym przednim napędem śmigał z lekkim poślizgiem .

Teraz tej talerzówki już nie mam , i zastanawiam się nad większą , wiadomo może lepsza była by zaczepiana ciężka , ale taka najlepiej sprawdza się na dużych polach , a ja u mnie są pola rozdrobnione i nie wiem czy lepsza zawieszana( zawsze można ją dociążyć na polu) czy ciężka ale mało zwrotna.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam ciągnioną sohu pinet 4 m (lub 3,8) francuska naprawde masywna talerze jakies 30% zużycia waga 2t lub zawieszaną Akpil X szer 3,15

gg9210766

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chce kupić talerzowke 1,80m. Jaka firme mi polecacie???? Zeby nie była za droga:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co najlepiej kupić? talerzówke za ok 3500tys , pług podorywkowy 7 skibowy za 1200zł czy agregat ścierniskowy za 10tys nie ukrywam ze kasa sie w moim przypadku liczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz lekkie ziemie to talerzówkę, bo jak jest sucho to na glinie talerzówka nie będzie sie zagłębiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak masz lekkie ziemie to talerzówkę, bo jak jest sucho to na glinie talerzówka nie będzie sie zagłębiać
przepraszam a gruber bedzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie tylko musisz wolniej jechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma jakies informacje na temat częsci do talerzówki Fortschritt 402 ? głownie chodzi mi o talerze i dystanse miedzy nimi... za wszelkie informacje z góry dzięki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maskin

Pewny jesteś że twój ursus pociągnie talerzówkę 2-tony, jeśli będzie sucho po rżysku chyba da radę ,ale np.:poplon ,jesień,mokro ,wątpię.

W zeszłym roku jesienią rozwiozłem wapno z cukrowni na pole po ziemniakach(nie ruszane po wykopkach)to c-360 z talerzówką bometu 2.1 m(masa ok550kg.)niemiał szans ,dopiero zetor 7340 z włączonym przednim napędem śmigał z lekkim poślizgiem .

Teraz tej talerzówki już nie mam , i zastanawiam się nad większą , wiadomo może lepsza była by zaczepiana ciężka , ale taka najlepiej sprawdza się na dużych polach , a ja u mnie są pola rozdrobnione i nie wiem czy lepsza zawieszana( zawsze można ją dociążyć na polu) czy ciężka ale mało zwrotna.?

 

dociagne dociagne, próbowalem 3 metrową i nie bylo zle. ale wlasnie biore pod uwage mokry rok wiec szukam 2,5 metra, w najgorszym wypadku kupie 3 m, o poslizgu nie ma mowy bo moj 4514 wazy 4200 kg, najwyzej moze mocy brakowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maskin

Pewny jesteś że twój ursus pociągnie talerzówkę 2-tony, jeśli będzie sucho po rżysku chyba da radę ,ale np.:poplon ,jesień,mokro ,wątpię.

W zeszłym roku jesienią rozwiozłem wapno z cukrowni na pole po ziemniakach(nie ruszane po wykopkach)to c-360 z talerzówką bometu 2.1 m(masa ok550kg.)niemiał szans ,dopiero zetor 7340 z włączonym przednim napędem śmigał z lekkim poślizgiem .

Teraz tej talerzówki już nie mam , i zastanawiam się nad większą , wiadomo może lepsza była by zaczepiana ciężka , ale taka najlepiej sprawdza się na dużych polach , a ja u mnie są pola rozdrobnione i nie wiem czy lepsza zawieszana( zawsze można ją dociążyć na polu) czy ciężka ale mało zwrotna.?

 

dociagne dociagne, próbowalem 3 metrową i nie bylo zle. ale wlasnie biore pod uwage mokry rok wiec szukam 2,5 metra, w najgorszym wypadku kupie 3 m, o poslizgu nie ma mowy bo moj 4514 wazy 4200 kg, najwyzej moze mocy brakowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maskin ja nie twierdzę że ursus 4514 nie pociągnie talerzówki ważącej 2 tony ,tylko na jakiej głębokości taką talerzówkę pociągnie ,a apropo wagi to według strony ursusa ,4514 waży 3200/3700 kg(bez/z obciążnikami) ,jeśli masz tura do rozumiem

zetorem 7340(aktualna waga ok 3700) ciągałem talerzówkę bometu (550+300 kg obciążniki) po rżysku to jeżdziłem 4-biegiem (ok.15 km/h)na pół gazu bo ziema leciała metr , ale na niżej opisanych kartofliskach (mokro i ślizgo) musiałem jeździć bieg niżej , a gdybym na tę talerzówkę włożył jeszcze 1000kg to pewnie nie potrzeba było by orać ale jakim biegiem bym jechał może 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest 2,5 metra waga ok 1700 kg. probowalem na kapuscisku wiec obciazenie jest. jak szla po sama rame to 4 terenowa i mial co rypac... ale przy normalnej pracy to 1 szosowa i ogien.

Mam tura i po 3 obciazniki na kolach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...