Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie sa u was ceny RSM? gościo proponuje po 940zł.

 

Gdzieś niedaleko po tyle ci proponują ciekawe po ile ma znajomy w mełgwi

 

Zgadałeś sie z tym gościem od opryskiwaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie sa u was ceny RSM? gościo proponuje po 940zł.

 

Gdzieś niedaleko po tyle ci proponują ciekawe po ile ma znajomy w mełgwi

 

Zgadałeś sie z tym gościem od opryskiwaczy

Jakoś nie miałem okazji pojechac do Piask ale kupiłem końcówki w Mirexie po jakieś 12zł komplet. A o RSM pytałem w Jabłonnie mam najblizej bo jakieś 10km. Jeśli bedzie duża różnica w cenie to moze i opłacało bedzie mi sie i do Mełgwi pojechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Police punkt sprzedazy Pobiednik malopolskie 810zl/T zaklady azotowe tarnow moscice782zl/T
Jakiego RSMu 28%-30%-32%?

Zapomnialem dodac 30%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolnyśląsk Łagiewniki Średzkie koło Udanina RSM 28%po 824zł/t i powyżej 5t transport gratis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiej fazy rozwojowej rzepaku rozlewacie RSM końcówkami wielootworowymi Troche pogoda pokrzyżowała mi plany i nie wim czy rzepak mi nie przerusł bo ma ok 30cm i zaczynaja pojawiać sie pąki kwiatowe.

Dzisiaj ma być ostatni dzień deszczu tak że myślałem w poniedziałek prysnąć tylko nie wiem czy nie będzie zapóźno I ile max l/ha można dać RSM 28%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega w ubiegłym roku dawał RSM w takiej fazie i nic sie nie stało. Też miał obawy czy jak kropla spadnie na pąk to go nie spali. Ale okazało się że wszystko było ok. tylko bezwzględnie na całkowicie suche rosliny albo w czsie deszczu. dawka ok 200 L/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pogoda zawaliła cały harmonogram i chyba zrezygnuje z rozlewania go po rzepaku co najwyzej moze jeszcze pod pszenice ozimą da rade.Zasiałem dzisiaj kawałek jęczmienia ale to g.... nie robota ziemia klei sie do kół, moze jutro bedzie lepiej jak znowu nie popada a na to sie zanosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej Cerone lub Modus z Antywylegaczem raczej ostrozniej im cieplej tym mniejsza dawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozlałem dzisiaj RSM na pszenice ale musze zmienic kryzy bo mam 0,8 i musze strasznie powoli jeździć.KOńczyłem rozlewać jak zaczeła padać rosa ciekawe czy nie poparzy roślin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej Cerone lub Modus z Antywylegaczem raczej ostrozniej im cieplej tym mniejsza dawka

Dzięki to dobra rada. To napisz mi ile proponujesz na II dawkę i III tak z Twojego doświadczenia.Pozdrawiam Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz w tym roku stosuje RSM i jestem zadowolony z efektu. Ciemny, zielony kolorek pszenicy, aż miło popatrzeć Nie ma różniących się kolorem pasów Spoko

Przedwczoraj rzepak robiłem wężami i nie bardzo już rzepak wpuszczał je w łan. Ogólnie jak narazie to węże mnie wkurzyły, wolę końcówki. Węże mam od tego gościa obok Mełgwi. 22zł za sztukę liczy. RSM kupowałem w Żółkiewce u Sobótki po 870zł/t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez w tym roku pierwszy raz stosuje RSM . jak na razie to jest super , duzo lepiej niż nawozami stałymi. a reszte zobaczymy po żniwach. ja nie stosuje węzy , leje tylko koncówkami 7 otworowymi. ,ale w rzepaku drugą a zarazem ostatnia dwwkę stosowałem ok. 10 kwietnia , rzepak miał ok. 20 cm wysokosci. nie było poparzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do stosowania Modusa z Antywylegaczami to polecam 0,2 Modus + 0,8 antywylegacz oczywiascie pszenica musi byc dobrze wynawozona Rsm lub innymi azotami na slabsze lepiej nie stosowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,8 jakiego ccc - 675 sl

 

Można do mustanga i protuganu dodać modusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy raz w tym roku stosuje RSM i jestem zadowolony z efektu. Ciemny, zielony kolorek pszenicy, aż miło popatrzeć Nie ma różniących się kolorem pasów Spoko

Przedwczoraj rzepak robiłem wężami i nie bardzo już rzepak wpuszczał je w łan. Ogólnie jak narazie to węże mnie wkurzyły, wolę końcówki. Węże mam od tego gościa obok Mełgwi. 22zł za sztukę liczy. RSM kupowałem w Żółkiewce u Sobótki po 870zł/t.

Za 32% RSM dałeś 870zł Bo w jabłonnie zdarli ze mnie940 zł za 32 %

Ja również pierwszy raz stosuje RSM i niewiem jakie będą efekty bo głównie zastosowałem go pod jęczmień jary i buraki w pszenicy dopiero wczoraj rozlałem jako drugą dawke i na efekty trzeba bedzie troche poczekać.W rzepaku bałem sie już rozlewać końcówkami i dałem saletre ale jak widze to i od saletry sa poparzenia.

W pszenicy zabrakło mi troche RSM tak że dokończe saletrą i zobacze jaka bedzie róznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@erdem w mełgwi ma po 1114 zł za całego plastika RSM 32 coś chyba 1300 kg jest w nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
0,8 jakiego ccc - 675 sl

 

Można do mustanga i protuganu dodać modusa

675 SL 0,8l .Nie probowalem takiej mieszanki natomiast mieszalem kiedys Atribut z Mustangiem + Modus + Stabilan i tak samo z Huzarem dlatego nie polecam takich mieszanek bo pszenica pobiela i napewno na zdrowie jej to nie wyszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem że z RSM jest trochę tej zabawy, bo to przelewanie jak się Tura mocnego niema ani widlaka, potrafi wymęczyć, no i do czego się nie dotkniesz mokrą rękawicą to zaraz rdzewieje. Ale mimo to więcej jest plusów i ja już przy RSM zostanę. 1000l. waży około 1350kg i w Żółkiewce zapłaciłem 1166zł.

Tylko Panowie musimy się trochę z tym kupowaniem śpieszyć na wiosnę, albo na jesieni już kupować, a potem go wymieszać dobrze po zimie. Zawsze by coś zaoszczędził. Kto kupił teraz na jesieni to płacił nawet po 670zł za tonę. Wiadomo że takiej ceny już niebędzie, no ale może po 800zł by kupił....

A Jabłonna się droży ale rzepak to by chciała tanio kupować!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie zamierzam zastosować poraz pierwszy rsm i mam zapytanie czy dajecie go pod zboża przedsiewnie czy po siewie??a jak tak to kiedy by roslin nie poparzyć i ile dajecie go na 1ha to czysty czy z domieszkąwody???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed siewem jest ok tylko jara musialem podpierac.A po siewie w tej fazie tylko wezami bo poparzy chyba ze w czasie deszczu to normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed siewem jest ok tylko jara musialem podpierac.A po siewie w tej fazie tylko wezami bo poparzy chyba ze w czasie deszczu to normalnie

wiesLaw ty przetłumacz ten tekst na normalny język co podpierc i w jakiej fazie wężami bo "glapuś" nie zatrybi o co biega w ty RSM-e.Normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...