Skocz do zawartości
osa21

Jakie piwo pijecie??

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie to wszystko jedno byle zimne i nie jakies siury ale najczesciej to Warka, Zubr, Lech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze w Polsce kilka browarów, które produkują ,,prawdziwe ‘’ piwo. Niestety nie należy do nich żaden z browarów ,,wielkiej trójcy’’. Właśnie ci trzej producenci (Grupa Żywiec – Heineken, KP – SABMiller, Calsberg – Okocim) opanowali rynek piwny w Polsce i sprzedają nam wyroby piwopodobne, produkowane w technologii HGB (w uproszczeniu dodawanie wody, nasyconej dwutlenkiem węgla, do zagęszczonego piwa, przed zabutelkowaniem) które oprócz niewielkiego dodatku słodu i chmielu zawierają jeszcze ryż, kukurydzę, środki konserwujące, polepszacze smaku i inne świństwa nie mające nic wspólnego z piwowarstwem. Wszystkie najbardziej znane marki piwa dostępnego w szerokim handlu omijam szerokim łukiem, gdyż wykastrowane są ze wszelkiego smaku piwa. Szczególnie mocno nie podchodzi mi Żywiec i Tyskie – może dlatego, że pamiętam jakie kiedyś były dobre, a teraz tak się zohydziły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ostatnio odstawiłem piwo i zaczełem popijać winko pół wytrawne oczywiście w nie dużych ilościach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jakie te prawdziwe piwa polecasz i jakich one są koncernów?

 

Na pewno nie polecam piwa z konernów...

Z polskiej oferty szerzej dostępnej chociażby wspomniany wcześniej browar Amber z okolic Trójmiasta – bardzo dobre piwa, browar Boss z Witnicy też zasługuje na uwagę, browar Ciechanów potrafi czasami coś uważyć (choć nie zawsze), jeszcze browar Perła w Lublinie ze swoją Perłą Chmielową. Z bardziej dostępnych zagranicznych to Pilsner Urquell (ale ten oryginalny czeski a nie z KP) chociaż popsuł się po przejęciu przez koncern SABMiller to i tak jest o niebo lepszy od wielu substancji nazywanych piwem. W ogóle w czeskiej ofercie znajdzie się jeszcze sporo dobrego piwa, chociaż i tam wielkie koncerny już wywęszyły dobrą kasę. To samo tyczy się piw litewskich. Oprócz tego oczywiście w Polsce działa trochę browarów o lokalnym zasięgu, których produktów warto próbować. A do tego najlepiej robić piwko samemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem piwo powinno być mocne a nie jakieś sikacze o wyrafinowanym smaku których wypijesz 7 i jeszcze w głowie sie nie kreci tylko latasz za stodołe co chwile, dlatego jak ja kupuje jakieś piwo to tylko strong mocne oprócz okocima bo tego nie da rady wypić. Kiedyś najlepsze było EB porter i Bosman brązowy ale juz tych piw nie produkuja a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są w sprzedaży (w necie) zaczyny czy jak to sie nazywa o przeróżnych smakach,barwach-do wyboru do koloru.Takie coś upędzone w domu pewnie lepsze od Lecha,Żubra czy Tyskiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Zbyszku - gratuluję gustu ! Ja tylko sporzywam piwko z browaru AMBER. Po prostu wyśmienite. Odkąd jest dostepne u nas - wole drożej płacic ale wiem, że piję piwo a nie "siki". Oprócz piw z browaru AMBER gustuję w swojakach produkowanych przez mojego kolegę i tu musze przyznać, że zaczyna warzyć piwka juz całkiem niezłej jakości. Pozdrawiam wszystkich smakoszy piwa, a nie "PIWOŻŁOPÓW", którym zależy na tym żeby walnąć 3-6 piwek i póśc z bólem głowy spać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolę pić mocne piwa, mają lepszy wyrazisty smak Najlepiej takie smakuje latem ,wieczorkiem po robocie...

 

Też gdzieś czytałem o ważeniu piwa w domu, brzmi zachęcająco, chyba sobie takie zrobię. Mam sprzęt do wyrobu wina więc nic nie stoi na przeszkodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciemna fortuna browar miłosław najlepsze z kija z butelki tylko zimne ale to jusz nie to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze piwo to takie które jest zimne a człowiek jest wykończony od roboty wtedy smakuje nawet takie z biedronki w plastikowych 1,5l butelkach byle było zimne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż dzisiaj przejął pracownikowi piwo Strong z Jabłonowa, bo ten jak wypije pół to ledwo na nogach stoi. Takie litrowe, w plastikowej butelce z nakrętką...Właśnie się chłodzi w lodówce

Ale na trzeźwo się chyba nie odważę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...