Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 01:45 Pon 21 Paź 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 306, 307, 308 ... 2210, 2211, 2212  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JACUS

PostWysłany: 12:36 Nie 18 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie denerwujcie sie na swieta- cedrob robi przebranzowienie, poszukuje chetnych do nakladczego chowu swin, maja zakladac hodowle rozrodowa i szukaja chetnych do odchowu prosiakow, spokojnie wywalacie sprzet z kurnika i wpuszczacie blondynki, nie trzeba po nocach czuwac, 4 miesiace spokojnej roboty bez stresu[blondyny setkami nie zdychaja] i wyplata 50 zl od sztuki.

jakie to szczescie ze z brojlerami dalem sobie spokoj gdy przy 2,7 na rowerek zostawalo Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nitka

PostWysłany: 12:34 Nie 18 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jesteś w stanie uzyskać tego na przekroju całego roku, po prostu nie da się. Ten rzut mi wyszedł na tym poziomie, ale to tylko jeden na 5 niestety.
Powrót do góry
Nitka

PostWysłany: 12:29 Nie 18 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeldrob: to 2,80 to przy dobrych wiatrach: przy dobrym pisklaku i wysokich przyrostach.
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 11:18 Nie 18 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprostowanie pomyłki - I wariant na 10 lat spłaty oczywiście zamiast 2,30 po zminusowaniu rat kredytu przyz cenie zywca 2,8 powinno być 2,50 . Cool
Chociaż te 20 roszy przy takich cenach to humanitarny gest z mojej strony bo krótsze męczarnie Laughing
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 11:15 Nie 18 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sebawet napisał:
są ludzie którzy na ich warunkach stawiają i hodują kury Laughing Laughing Laughing

jeszcze hodują , ale już nie dlugo Mad Laughing
złączam usmiech , ale ....... politowania Smile
hodowcy to i.m.b.e.c.y.l.e - pisalem o tym zawsze i zawsze będę pisał !
Dlaczego ??? Ano dlatego , że ciągle mam info i to od samych hodowcow , ze przy cenie 3 pln - nie tracą , a nawet cos im zostaje Shocked Shocked
Podajesz k.r.e.t.y.n.o.w.i wyliczenie kosztów na podstawie JEGO cen zakupu gdzie TYLKO z paszy i pisklaka wychodzi okolo 2,80 , a on twierdzi , że może i tak , ale on nie doklada buhahahahahahahahahahahahahahahahahaha.......Mało tego ma 3 obiekty , trochę ziemi i zatrudnia 3 osoby ich gdzie koszty miesięczne ma na poziomie 11tys. brutto - legalne zatrudnienie. Na rzut we wszystkich budach koszt pracowniczy 22tys. - masa towarowa z trzech bud to srednio 250 ton czyli TYLKO koszty pracownicze dają do 1 kg ptaka około 9 groszy . Dalej cała reszta - opał , prąd , wety , środki dezyn. + ogrom innych , o ktorych już pisalem i mamy POZIOM ZEROWY pomiedzy 3,3 , a 3,5 !!!
Budowniczy , ktorzy dzisiaj twierdza , ze przy tych cenach sprzedaży zywca pokrywają raty kredytow wymagają bardzo głębokiego dokształcenia ekonomicznego i ze zwyklego liczenia oraz znajomości tabliczki mnozenia Very Happy
Rachunek prosty - przykładowo buda wartości 2 mln. na 50 tys. z wkładem wlasnym no niech bedzie 20 % . Niby dają ziemię , cos tam sami zrobią i wycenią ( bzdura na resorach hahahaha ) i już jest 20 % kosztorysu - podają bzdury zeby fizycznie tych 400tys. nie wykazać bo ich po prostu nie maja Very Happy
Czyli mamy kredyt 1,6 mln. na ile lat? Znam takich co wzieli na 10 , ale tezi takich co na 5-6!!! Oprocentowanie - wibor + niech bedzie 2 % , prowizja jednorazowa 3 , ale jej nie będę liczyc. Cool
Zrobi w kurniku 6 rzutów ze srednia 2,5 lub 7 ze srednią do 2,2,.
Wybiorę I opcję czyli z budy 125 ton / 1 rzut x 6 = 750 ton rok.

Opcja splaty nr 1 - 10 lat .
rocznie rata kapitalu 160tys. + w 1 roku odsetki ( 3,7 % ) ok. 60tys. = 220tys. rocznie , przy masie 750 ton daje to koszt do 1 kg - 30 groszy . Czyli jak cena na rynku 2,80 to dla kredytowca jest tak jakby sprzedał po 2,30 !
To wariant na 10 lat splaty .
a II opcja - niech tam bedziew 6 lat
rocznie kapital 266tys. + 60tys. odsetki = 326 tys.
masa ptaków taka sama czyli 750 ton - do kilograma doplacamy więc tytulem spłaty kredytu 43 grosze.
Obrazując - cena rynek 2,80 dla kredytowców wynosi 2,37 pln .

Jak żyć p. premierze , jak zyć !!! Laughing Laughing
Jak wczesniej nie myśleliście to róbcie to teraz. Chociaż raczej już za późno Laughing
Powrót do góry
kaczrub

PostWysłany: 10:50 Nie 18 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sebawet napisał:
jeśli jest ktoś zainteresowany firma de heus, strotebom i wylęgarnia podżerują kredyt na 20 lat na budowę nowych ferm. wiadomo jaki jest warunek. Laughing
Kiedyś myślałem że to żart. ale są ludzie którzy na ich warunkach stawiają i hodują kury Laughing Laughing Laughing

I pomyśleć , że dawno temu, po niewolników trzeba było wyprawy do afryki organizować...
Powrót do góry
balbina

PostWysłany: 10:19 Nie 18 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sebawet napisał:
jeśli jest ktoś zainteresowany firma de heus, strotebom i wylęgarnia podżerują kredyt na 20 lat na budowę nowych ferm. wiadomo jaki jest warunek. Laughing
Kiedyś myślałem że to żart. ale są ludzie którzy na ich warunkach stawiają i hodują kury Laughing Laughing Laughing

Żebyś wiedział.. ja tez myślałam ze to żart, potem myślałam ze to nielegalne, a teraz.. jak się okazuje ze są nawet o tym ulotki .. haha umre naiwna jak dziecko..
Powrót do góry
Zygi

PostWysłany: 10:13 Nie 18 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nie zwracał uwagi na Ukraine.Medox ma racje , wiele ludzi nie wytrzyma.
Powrót do góry
sebawet

PostWysłany: 09:53 Nie 18 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
filuś

PostWysłany: 08:44 Nie 18 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będzie lepiej tylko Ci z powyżej 10 na początek musza całkowicie paść przy cenie poniżej 3 przez rok później Ci z 7 też muszą coś odpuścić i budowlańców wkoncu coś się nauczy dziś nowo budowniczy na wejscu ma z góry założone ze do roku musi paść taki owy biznes zniszczyliscie bo mysleliscie ze kurek nigdy za dużo może i nie dużo w tym że waszym kosztem dokladanie po 20 tys na dzień dzisiejszy do jednego a dobrrrrrrrrze wam mięczaki niby biznesy 😁😂😃😀 ograniczyć masowo i 30% od jutra przez kolejny rok stworzyć twardy związek żeby to kontrolował od hodowcy po ubojnie
Powrót do góry
pool

PostWysłany: 08:34 Nie 18 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wykrwawicie ,a wykrwawimy jeśli juź .Widać źe razem z filutem jesteście najbardziej posrani ! Jeśli (słowo zostało usunięte) was wzrost produkcij, to umówcie się na spotkanie z zarządem Cedrobu i innych duźych firm i tam opowiedzcie im to ,o czym na forum piszecie po kilkanaście razy dziennie.Bo to oni zwększyli prod.o kilka tyś.proc. Ktoś kto pracował na dwóch halach przez 20 lat i dostawił trzecìą ,nie rozwalil tej branźy uwierz m i.Przestańcie nas zamęczać opetanym pisaniem bo jeszcze chwila i przestaniemy tu zaglądać.Wesołych mimo wszystko świąt !!!
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 08:14 Nie 18 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
tu prawdziwe jaja się odgrywają.
Dzięki, że jestem tylko przelotnie
a (słowo zostało usunięte) w sejmie nie Question
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 08:04 Nie 18 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="zablocki"]I co mądrale? jak zabłocki na mydle. Evil or Very Mad
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 23:20 Sob 17 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wykrwawicie się na śmierć.Dojdzie do globalnej nadprodukcji a ceny spadną bardzo nisko i taki czas potrwa bardzo długo.To będzie długa i męcząca śmierć z upływu krwi.Zadłużycie siebie i dzieci zanim pojmiecie , że to koniec
Przykro mi.Ostrzegałem jak mogłem przez 10lat
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 23:14 Sob 17 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nadchodzi zmiana układu sił na rynku drobiarskim?

Ukraiński gigant drobiarski MHP (Myronivsky Hliboproduct) ogłosił, że jego strategicznym celem jest osiągnięcie pozycji lidera w produkcji drobiu w Europie. Przez najbliższe 5 – 7 lat firma chce zwiększyć swoją roczną produkcję mięsa drobiowego z obecnych 600 tys. ton do 870 tys. ton. Tak dynamiczny wzrost produkcji będzie możliwy dzięki inwestycjom prowadzonym w zakładach koncernu w pobliżu miasta Vinnytsia.

Według ostatniego zestawienia WATTAgNet.com (ze stycznia 2016 roku) korporacja MHP była siódmą firmą drobiarską w Europie. Jednak według szacunków Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz, dzięki zwiększeniu tegorocznej produkcji o około 30 tys. ton, Myronivsky Hliboproduct może zajmować już czwartą pozycję. W ostatnich dziesięciu latach produkcja MPH wzrosła o 450 proc. ze 133 tys. ton w roku 2006 do 600 tysięcy ton spodziewanych w tym roku.

Głównym kanałem zbytu rosnącej dynamicznie produkcji Myronivsky Hliboproduct ma być eksport. Już obecnie ponad 50 procent przychodów MPH stanowią przychody uzyskane ze sprzedaży eksportowej. W strukturze eksportu ukraińskiej firmy dominują kraje MENA (Bliski Wschód i północna Afryka), które odbierają 42 proc. produkcji zagranicznej Myronivskiego. Kolejni odbiorcy to kraje CIS (Wspólnota Niepodległych Państw) – 23 proc.; Unia Europejska 18 proc. oraz pozostałe kraje afrykańskie – 11 proc. Z perspektywy zainteresowań kierunkami eksportowymi deklarowanymi przez polskich producentów drobiu szczególnie imponująco wygląda obecność MPH w Azji i Afryce, gdzie polskie firmy stawiają dopiero pierwsze kroki.

W swoich strategicznych celach MHP deklaruje także przejęcie drobiowego zakładu mięsnego w Europie. Nie jest wykluczone, że będzie to któraś z polskich firm. W tym kontekście warto przypomnieć, że kilkanaście dni temu okazało się, że Ovostar – czwarty największy producent jaj w Europie – negocjuje warunki kupna dużej polskiej fermy kur nieśnych.
Powrót do góry
Tradytor

PostWysłany: 23:14 Sob 17 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zablocki napisał:
I co mądrale??Myslicie ze jak wstawicie 20 procent mniej ptaków to cena wzrosnie? niestety jest cos takiego jak import i to ze wsch. który tylko czeka na takie okazje!tak jak my wypieralismy tanim kurakiem innych z rynku w ue tak teraz nas wypra...a ci tak budowali to beda mieli smutny 2017 r.Zreszta i tak nic mniej nie wstawicie bo to wbrew waszej logice!!!!!Niech nadal zarabia na was przemysł spożywczy i wielce pobożni panowie od sianka w kopercie którzy namawiają was do dalszej budowy 4x 50000.....mieszalnie tez sie powiekszy 4x na ludzkiej głupocie. pozdrawiam

Przysłał pan sianko na święta więc osiołek zadowolony Very Happy Właśnie dzięki tym panom mamy taką sytuację jaką mamy .Bo skoro pan pisze w życzeniach, że mamy najtańszą tuszkę w Europie i to jest powód jego zadowolenia to nie mam pytań.Można było godnie żyć z jednego kurnika, wiem to na przykładzie mojego teścia 30 lat jedna buda i to wytarczyło ( nie był łapczywy) po kilku latach pracy u niego zamażyła mi się własna buda ( kurnik ) całe szczęscię ,że sam to postawiłem więc koszty prawie 50% mniej, ale i tak nie jest teraz lekko .Podziwiam tych którzy wystawili po 10 obiektów i to na bogato. Czyli wszysto markowe i najdroższe bo wtedy kurczak lepiej urośnie .Ukręciliście bat na właną i naszą dupę i rozwaliliscie to przez własną zachłannośc i teraz będziecie niewolnikami na własnych obiektach ...
Powrót do góry
zablocki

PostWysłany: 22:55 Sob 17 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I co mądrale??Myslicie ze jak wstawicie 20 procent mniej ptaków to cena wzrosnie? niestety jest cos takiego jak import i to ze wsch. który tylko czeka na takie okazje!tak jak my wypieralismy tanim kurakiem innych z rynku w ue tak teraz nas wypra...a ci tak budowali to beda mieli smutny 2017 r.Zreszta i tak nic mniej nie wstawicie bo to wbrew waszej logice!!!!!Niech nadal zarabia na was przemysł spożywczy i wielce pobożni panowie od sianka w kopercie którzy namawiają was do dalszej budowy 4x 50000.....mieszalnie tez sie powiekszy 4x na ludzkiej głupocie. pozdrawiam
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 22:46 Sob 17 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tu prawdziwe jaja się odgrywają.
Dzięki, że jestem tylko przelotnie
Powrót do góry
Thatcher

PostWysłany: 21:35 Sob 17 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeldrob napisał:
Od niego nawet szczury uciekaja , a psiaki i kociaki to niedoścignione marzenia buhahahahahahahahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kury też tylko s.r.a.j..ą na niego ze współczuciem gdaczac i jedynie jakaś wyleniała hiena płaczliwie zawadząc woła - "pójdź ku mnie, pójdź "
Laughing

Jesteś wieszczem tego forum
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 21:31 Sob 17 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od niego nawet szczury uciekaja , a psiaki i kociaki to niedoścignione marzenia buhahahahahahahahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kury też tylko s.r.a.j..ą na niego ze współczuciem gdaczac i jedynie jakaś wyleniała hiena płaczliwie zawadząc woła - "pójdź ku mnie, pójdź "
Laughing
Powrót do góry
imondo

PostWysłany: 20:50 Sob 17 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To myślisz, że fiut jest z tych kochających inaczej? Nie mam nic przeciw homo, ich sprawa lecz jeżeli "inny" a do tego taki głupi to już lekarz nie pomoże, to są geny zrąbane Evil or Very Mad Filut-wyrazy głębokiego współczucia- Brak kobiety, dzieci, przyjaciół...przykre.
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 17:57 Sob 17 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

imondo napisał:
Sorki.
I jeszcze jedno...Filut czy ty się bradzlujesz pisząc te posty? Evil or Very Mad A fe Shocked
jemu nic nie zrobisz Evil or Very Mad chyba że teczę rozwiniesz
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 17:42 Sob 17 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
KKKKKKKKKKKKKKKKKKKKRRRRRRRRRRRRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAACH
wreszcie zmądżałeś Very Happy
Powrót do góry
kaczrub

PostWysłany: 16:30 Sob 17 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

balbina napisał:
Oj słychać.. odbywam właśnie wizytę u przyjaciół w W-wie do których przez rok nie mogłam pojechać bo siedziałam w gnoju i tracąc pare lat życia ze stresu dokładając kupę kasy odrabiałam pieniądze które te prymitywy rozdają. Zmęczona trochę jestem bo wyjechałam o 3 rano. Prostuje - to nie są wystąpienia opozycji.. cała masa ludzi nie podpisuje się pod żadna partia protestują p/ temu co się dzieje od roku. Jeśli przeszłaby blokada mediów w sejmie już wkrótce internet będzie cenzurowany. Czy tego naprawdę co niektórzy nie widza.. rany boskie ludzie!
A ciebie predo nadal love.. Very Happy

Jedyna nadzieja w lekarzu, jeden z Twoich idoli, ten od szczawiu i mirabelek nie poszedł na czas i efekty widać. Dla Ciebie, może jeszcze nie jest za późno, nie trać czasu.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:17 Sob 17 Gru 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Budować wysokie płoty , bo zabiorą wam wszystko.Obsady minus 30% inaczej w przyszłym roku 2.40plus vat.
Zagadka - lepiej wstawić 20 tys i sprzedać po 2.60netto , czy wstawić 15 tys i sprzedać po 3.50netto? Jak myślcie :lol: :lol:
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 306, 307, 308 ... 2210, 2211, 2212  Następny
Strona 307 z 2212

Skocz do: