Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Muderman )) A moze bys tak zostal na stale na tej Kubie tam Fidel da ci zarobic duzo wiecej !!! Pozdrawiam i dziekuje zes mnie ubawil w tak pochmurny dzien ) Producent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że kolega handlarz "zagotował" wielu na forum. Fakt , że niejedna ferma dostarcza teraz 1A po 0,19 brutto (świeżą) ,(są też i wyższe notowania) - ale ta cena - wiemy o tym wszyscy nie daje opłacalności produkcji (oprócz bieżącej paszy,jeszcze odchów, pracownicy, kredyty itd,itp). I znowu historia zatoczy koło : Latem zdrożeje i to tym drastyczniej ,im niższa zrobi się cena teraz. Po co ta nerwówka i huśtawka cenowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpiękniejsze jest w cenach to ,że do zera zostało kilkanaście groszy ,ale w górę mamy możliwości nieograniczone

Wszystko jest prawdą, tylko że odwagi Wam brak, bo ja czy sprzedam 10 tys jaj dziennie czy tygodniowo a nawet miesięcznie to mam na jajku minimum 8 groszy a Wy , macie KOSZTY, i brak odwagi i zgrania w cenie. Co z tego żeTy cenisz sobie np. 1A - 25 gr/szt jak Twój sąsiad dzwoni że odda za 25 zerówkę. To Wy sami doprowadzacie do śmiesznych cen. Sami bankrutujecie, oddajecie kurniki pod licytację lub stoją puste. Jesli zamykacie i stoją puste to SZACUNEK. Nie produkujesz- nie dokladasz. Może" rozbujałem trochę nerwy" wszystkim. może. PPRZEPRASZAM. Trochę to było specjalnie. Mi to obojetne czy zaplacę za 1A 16 czy 36 groszy i tak dodam prowizje i sprzedam. TO WY HODOWCY ROBICIE SAMI SOBIE ZŁO. Podobnie jak nauczyciele w Polsce nie macie Nic DO GADANIA. nic. Bo sąsiad Was UDUPI. DOKŁADNIE. po moim pierwszym poście miałem 3 propozycje zakupu jaj od osób z tego forum. kilka osób wysłało mnie na kubę:). taka jest prawda. jak jajko idzie dziennie jest 8 wpisów, a jak bryndza to cisza. Wchodzi sobie handlarz i wie co jest grane. pozdrawiam Wszystkich. Nie miejcie do mnie pretensji za zamieszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko z tymi 8groszami ciut aby przesadziłeś, tylko co nam da unia cenowa np w polsce, skoro po wejsciu do schengen jajko przywiezie ci hodowca z hiszpani ( ktory w takiej samej klatce ma 7 kur - placi kary i ma to w doopie) albo holender. bryndza jajeczna jest nie tylko u nas - niestety. zobaczymy co bedzie w poniedziałek, wtorek. Tak poza tym wiedzieliscie co sie porobilo z vatem? kto sam robi pasze to juz na pewno bedzie sie zastanawial czy zadzwonic do contipaszu albo provimi i zamowic nk. madrzy ludzie gadaja ze tak bedzie do wrzesnia. Jedno jest pewne ze jak byly pisiory przy korycie tto plny byly liche i szedl export, teraz mamy ósmą RP i jest zbyt optymistycznie(

Na GPW wiekszosc firm zajmuje sie exportem i sami widzicie co sie dzieje z WIGami. to jakim prawem ma byc nam dobrze. Trzeba schowac godnosc do kieszeni i spierdzielac z magazynem z dnia na dzien bo jutro sprzedasz taniej.

jedno jest pewne - kto ma stada co dopiero przepierzone liczy czy ich teraz nie sprzedac bo tuszki pojada na wschod i na kure jest jeszcze dobra cena, gorzej z tymi co im mloda kura wchodzi w nieśność( identycznie bylo 2 lata temu - tylko ze koszt produkcji byl nizszy o 35-40% a cena jest ta sama co wtedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zainteresować się samemu zbytem, to większość siedzi na tyłku i jedyne co zrobi to wykona telefon do handlarza. Nie mówię akurat w tym momencie, ale ogólnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam masz racje kaliszef przez dusigroszow leci cena na dol oni lykna po 16 a sam zawieziesz po 18 i jestes do przodu z kasa i z klientem co prawda nie jest to 10 tys ale 3 ale i tak wg. mnie warto Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na śląsku wolna amerykanka, 1b - 13-15 1a - 15-17. Dzisiaj zaczynam ustawiac odbior kury (1,5 mies po przepierzeniu) Tragedia, ale szkoda juz dokladac przy tej cenie jestem ok 1200pln dziennie w plecy - po prostu mnie nie stac(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kazdy z hodowcow na cos liczy moze przez te 3 miesiace bedziecie dokladac paru sie wykruszy i tak z roku na rok ale obszadzenia i tak sie zwieksza a kazdy kolejny rok jest dla Was coraz gorszy taki jest rynek a najsilniejsi zostana dla mnie dawac po 17 to juz jest chore ale moze ktos sie nauczy i poswietach wytnie 50 procent stada troche do kupi i bedzie mu sie lepiej zylo powiem ze rynek jest popierdzielony chyba wydzwonie jutro po calej polsce i bede oferowal po 10 groszy to znajda sie osoby ktore beda chcialy po 9 Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupie skrzynki plastikowe na jajka oraz skrzynki na żywy drób oferty prosze kierowac pod nr 606782568 email luska22@op.pl kupie każdą ilość!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest pytanie jak świeża jest ta 1a , po 15-17 groszy. Wg mnie normalna cena na świeży towar dla stałego klienta to 19 groszy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie kto niby po tyle sprzedaje. Bo mi się trochę wierzyć nie chce. Jeżeli ktoś ma ciśnienie to może niech napisze, może jakoś pomożemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no najwieksz "ferma" na sląski - czytaj CHH Obroki Katowice, jesli sprzedaje 1a po 0,175 to po 0,17 kupił, 1b sprzedaja po 0,155, rekordowa IIa po 0.12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Cena za 1a po 0,17 i co dwa grosze w dół to nic dziwnego sam po tyle kupuje i trafia się taniej ale tylko 1a i 1b. Jajko jest świeże za staroć płaci się około 3 gr.mniej polecam Pachure i Kurasia (SPECJALIŚCI OD PLEŚNI ).

Kupuje w tygodniu około 90 palet jaja( tj. ok 800.000 tyś. sztuk) więc się doskonale orientuje po ile gdzie i od kogo można kupić. Fermiarze narazie mają duży problem ze sprzedażą jaj jest wielka nadprodukcja. Każdy chce sprzedać swój towar tak żeby się kolega fermiarz nie dowiedział że oddał po tak niskiej cenie i potem wypisywać na forum i na spotkaniach że on się ceni i tanio nie odda.Taki jest rynek więc trzeba to jakoś przetrzymać i żyć dalej.

Sam chętnie pomogę jeżeli ktoś ma ciśnienie z jajkiem ale duże mnie najbardziej interesuje i cena żeby była rynkowa a nie jakieś pobożne życzenia (1a-0,19).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja produkuje tak mało że nie dotyczy mnie aż tak każda recesja, ale cena rynkowa jest w sklepie, a u handlarza jest cena handlarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam sortownicę dwurzędową MOBA 68 o wydajności 3000 szt/h rok prod. 1997. Bardzo mało używana w bardzo dobrym stanie.

Po więcej info proszę pisać na priva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to temat sprzedaż maszyn czy ceny jaj spożywczych bo się pogubiłem, a w jajku widać pierwsze symptomy ożywienia choć ceny na razie bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na slasku fermy chca podnosic 1a na 22 1b na 19-20, ale gielda caly czas dostaje jajo za grosze i sklepy i handlarze prostestuje "bo na gieldzie bez zmian" - aha mam 2b i 2a so sprzedania.info na priv - oczywiscei swiezutkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak panowie my podnosimy 1a na 0.21 koniec po 0.19 !! Przy tych cenach paszy to i tak wielkie G.... ale choc nie dokladac .A kto dawno nie liczyl kosztow produkcji to radze to zrobic !!!! 0.20 jak nic ...... Slyszy sie ze sporo ferm przepierza ( ja tez ) tak ze jak magazyny nie nabite to po co za marne grosze sprzedawac ??? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich cen chyba na ten moment nikt nie uzyska , skoro są oferty za świeżą 1a po 0,18 i to z niejednego szanującego się kurnika. Piszmy więc realia , żeby

nie trzeba było czytać info tu zawartych z "przymrużeniem oka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przylacze sie do wypowiedzi Kolegi Wlk.Kogut choc jedno wiadomo ze hodowcy chca podniesc ceny ale poki co jest jeszcze nie ma problemu z dostanie towaru po 18gr. i tu uklony do Kolegi Scudotom bo zna P.Pytla i wie ile placi a co do malych jajek tak mlode kurki i juz maja 2a a co do Kolegi/zanki jak mozecie(PaMiRa) podnosic cene jesli od Was na ten tydzien idzie po staremu nie bede pisal po ile bo sami wiecie i jeszcze mam pytanie slyszalem ze wyruszylim w teren weterynarze wsprawie serotypów Salmonelli zwiazku z dyrektywa unii.Zamieszcze male ogloszenie kupie O S 28/23 Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALE CISZA , chyba nikt tu nie zagląda Hmm.... chyba , że jest aż tak źle z ceną i zejściem ,że szkoda mówić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo źle nie jest ale i dobrze też nie !!

Brak zbytu ruszyły pomidory i truskawyyyyyyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...