Skocz do zawartości
mariusz_farm

Modernizacja gospodarstw 2007-2013

Rekomendowane odpowiedzi

tak sie zastanawiam na ile dobrze robie ale do polowy maja maszyny beda staly w garazu ciekawe co z tego pozwolenia agencji na zakup maszyn przed umuwa wyjdzie? jak ludzie pokupuja a agencja sie (słowo zostało usunięte) odwroci to chyba ich zlinczuja!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie będzie tak źle - jeśli jeszcze nie odrzucili wniosku( z pewnego źródła wiem,że wystarczyło zapomnieć wpisać nr dowodu,a wniosek lądował w koszu-wcześniej szedł do uzupełnienia ) jest przynajmniej nadzieja he he he(nadzieja ,to matka głupich-mówią -ale jak każda matka,to może ta też kocha swoje dzieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja juz wiem ze moj wniosek przeszedl preselekcje nawet wiem kto mi go obsluguje tylko kwestia czy na dane maszyny zostanie podpisana umowa czy wedlog wytycznych IBMR nie dostane zgodyna zakup z refundacja czy beda takie wytyczne brane pod uwage??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze tak do końca to nigdy nie jest pewne w tej agencji Najpierw przysłali znajomemu że wniosek przeszedl wstepna selekcję a poźniej jak grom z nieba przysłali pismo że może sobie zabierać papiery bo we wniosku brakuje wypełnionej tabeli z informacją o powierzchni działek ewidencyjnych

Miał ktos juz taki przypadek?

Agencja podpiera sie paragrafem 14.1 rozporzadzenia i wygląda to beznadziejnie. Mozna sie niby odwolać ale co można w odwolaniu napisać, że ta tabela nie była wypełniana Tłumaczenie ze było zbyt mało czasu na wtypełnienie wniosku chociaz sie ma ponad 100 dzialek nie zrobi zadnego wrazenia na Agencji

 

Tak jest w łódzkim OR może w innych województwach do tego inaczej podchodzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wysyłają pisemka,że wniosek przeszedł wstępną selekcję Czyżby z wolna zaczęło się ruszać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To już wysyłają pisemka,że wniosek przeszedł wstępną selekcję Czyżby z wolna zaczęło się ruszać

zostały jeszcze dwie selekcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam tak sie sklada ze dostałem pisemko w ktorym agencja odmawia przyznania pomocy wlaśnie z powodu nie wypełnienia tabelki o działkach ewidęcyjnych. To jakaś paranoja bo podczas składania wniosku pani ktora przyjmowała wniosek nie chciała wypisu z ewidecji gruntow i ksera wniosku obszarowego bo twierdzila ze mają te dane w systemie. Wspomne tylko ze wniosek wypelaniał człowiek który juz robił wnioski na Sapard i SPO oczywiście napisalem odwolanie agencja daje 14 dni na odwołanie a na odpowiedz pewnie poczekam 14 miesiecy nie licze na zbyt wiele. Kto ma znajomości ten ma wniosek pozytywnie rozpatrzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w lodzkim oddziale odlecialo ok 200 wnioskow na ok 1300 zlozonych z 9 listopada a reszta jeszcze troche pokisnie na polkach bo nie ma zatwierdzonych procedor do ich weryfikacji. pozdrawiam wszystkich oczekujacych na rozpatrzenie sam nim jestem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak.. nie liczy sie kto co złożył lecz kto odbierał i kto rozpatruje..

każdy chce żyć i jak taki ramzesina rozpatruje co go zawiść rozdziera to trudno.. uwali za brak przecinka a inny zadzwoni i podłoży potrzebny papier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. I taka sprawiedliwość na tym świecie. Niestety takie czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam tak sie sklada ze dostałem pisemko w ktorym agencja odmawia przyznania pomocy wlaśnie z powodu nie wypełnienia tabelki o działkach ewidęcyjnych. To jakaś paranoja bo podczas składania wniosku pani ktora przyjmowała wniosek nie chciała wypisu z ewidecji gruntow i ksera wniosku obszarowego bo twierdzila ze mają te dane w systemie. Wspomne tylko ze wniosek wypelaniał człowiek który juz robił wnioski na Sapard i SPO oczywiście napisalem odwolanie agencja daje 14 dni na odwołanie a na odpowiedz pewnie poczekam 14 miesiecy nie licze na zbyt wiele. Kto ma znajomości ten ma wniosek pozytywnie rozpatrzony

nie mam żadnych znajomości ale mam nadzieje że mój wniosek rozpatrzą pozytywnie. Trochę sam jesteś sobie winien mogłeś odwiedzić ,,szanowną agencje'' i uzupełnić wniosek o brakujące informacje nawiasem mówiąc gdy brakuje tej tabeli, odpisów z ksiąg wieczystych i umów dzierżaw to osoba weryfikująca nie ma co robić bo te rzeczy są właśnie sprawdzane na początku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,Ruszyło się" -to musiało się ruszyć do końca kwietnia -budowa płyt,zbiorników itp.Reszta czeka he he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i z czego sie cieszysz? ze se szambo zrobisz? obys w nie nie wpadl. ruszy i reszta tylko cierpliwosci tylko z jakim skutkiem czy obsluza nas w godny sposob?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szambo mam już od dawna-mówiąc ,że reszta czeka ,miałem też siebie na myśli-biorę tylko sprzęt i jeśli będą tak się ślimaczyć ,to do końca roku powoli go wybiorę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie z rozpatrywaniem tych wniosków to ich zima zastanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedlog ostatnich doniesien koniec czerwca poczatek lipca ruszaja poprawki a w sierpniu planuja pierwsze pieniadze na kontach rolnikow - tak w ostatnia niedziele na jakiejs wystawie mowil sawicki - byla zamiast tygodnia w pr I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wedlog ostatnich doniesien koniec czerwca poczatek lipca ruszaja poprawki a w sierpniu planuja pierwsze pieniadze na kontach rolnikow - tak w ostatnia niedziele na jakiejs wystawie mowil sawicki - byla zamiast tygodnia w pr I

 

prawdopodobnie następny nabór wniosków na modernizację to 2009r zamim się podpisze umowe, zrealizuje inwestycje,otrzyma kasę będzie 2010

Ciekawe jakie będą wtedy kolejki

jaja sobie robią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

susza jaka dotknęła rolników i beznadziejna sytuacja na rynku trzody ostudzi zapał do nie jednej inwestycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parandowski z arimr 18.06 w agrobiznesie na I mowil ze w 2008 juz naboru na modernizacje gosp rolnych nie bedzie bo arimr musi wyrobic sie z obecnym naborem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 LIPCA RUSZA PONOC SPRAWDZANIE WNIOSKOW Z MODERNIZACJI GOSPODARSTW
cóż z tego nadal nie ma pełnej akredytacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...