Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy gorczycę na ziarno można siać po zbożach. Czy wysiewa się ją siewnikiem do zboża. Czy zbior może być wykonany kombajnem zbożowym bez przystawek.

gorczyce mozna siać po zbożach, sieje sieje się ja dość późno bo nie lubi przymrozków, mozna siać w taki sposób jak rzepak albo nawet siewnikiem do nawozów jezeli go dobze ustawisz, zbiór można wykonac nawet bizonem ale zawsze istnieje ryzyko że sie troche na polu zostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorczyca się nie osypuje więc dlaczego może zostać na polu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gorczyca się nie osypuje więc dlaczego może zostać na polu?

jak kosiłem bizonem to później zostawiłem na poplon to co sie osypało i bylo naprawde zielono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie wina osypywania tylko za mocnego wiatru. Przeleciała przez kombajn na ziemię.

Najgorsze straty może zrobić gnatarz rzepakowiec, nawet 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zasiałem gorczyce zółtą na nasionka i własnie zeszła mam pytanie czym popryskać od chwastu i kiedy? Co Myślicie o preparacie Galera 334SL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pryskam na chwasty i jest czyściutka. trzeba tylko wstrzeli się z siewem, uprawi na sucho i zasiać tuz przed siewem. jak dobrze wystartuje to chwasty nie mają szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie opryski od chwastów stosujecie do ochrony gorczycy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kiks napisałem? I nikt nie zwrócił uwagi?

Oczywiście siew przed deszczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ta galerka zrobilem i super czysciutko a dodalem jeszcze troche tego selektu:-D wiec glaca jest:-D Ale teraz gorczyca kwitnie i zaczynaja sie pojawiac straki ale cos male:/ i mam pytanie bo jakies czarne lichy chodza po gorczycy czym ja pojechac jakies propozycje ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To larwy gnatarza rzepakowca!!! Wal szybko bo ci cały zjedzą!!!

Jak kwitnie to tylko Mospilan bo innymi załatwisz pszczoły w okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś siał gorczycę po jedno letnim odpoczynku pola od rzepaku?

U mnie często sieje się rzepak i dlatego tak sobie myślę że jak gorczyca powschodzi z rzepakiem to będę miał mieszankę której nikt nie będzie chciał kupić.

Mógłby mi to ktoś wyjaśnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po gorczycy byś musiał zrobić kilka uprawek, żeby powschodziły wszystkie wysypane nasiona - innego sposobu chyba nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że w tym roku zostało mi stanowisko po pszenicy, lecz 2 lata temu był tam rzepak, który na pewno w jakimś stopniu się wysypał i zasilił bank nasienny chwastów. W tym roku chciałem spróbować swoich sił w uprawie Gorczycy i tak się zastanawiam:

- czy samosiewy rzepaku bardzo będą przeszkadzać gorczycy? I czy jeśli rzepak wytworzy nasiona to osypią się one przed zbiorem gorczycy, żeby nie zanieczyścić ziarna?

Wiem że wszędzie piszą o przerwach pomiędzy uprawą roślin krzyżowych przynajmniej 3,4 lata. ale w tym roku nie mam już Gdzie jej wcisnąć, a chciałem zasiać.

Miał ktoś z Was samosiewy rzepaku w Gorczycy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gorczyca ma być odsprzedana na poplony to dodatek rzepaku nie przeszkadza. Jednak jeśli ma iść doi sprzedaży to dodatku rzepaku być nie może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się dowiedziałem o tych samosiewach rzepaku.

Problem polega na tym że duża ilość samosiewów będzie przeszkadzać gorczycy. Porosną wielkie ,,kapusty" których nie da się oczywiście niczym opryskać i będą mocno konkurowały z cieniutkimi i wiotkimi łodygami gorczycy.

Rzepak nie wyda nasion.

Pole pod uprawę gorczycy musi być czyste od rzepaku ewentualnie sporadycznie może się tam rzepak zdarzyć, a u mnie będzie go dużo i to dyskwalifikuje moją uprawę. Zasieje tylko niewielką część i zobaczę jak to wygląda w praktyce.

 

Dzięki robern za zainteresowanie się moim problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"cieniutkimi i wiotkimi łodygami gorczycy"

Ja sieję gorczycę i wiem że dobrze nawożona nie ma cienkich i wiotkich łodyg. Co do samosiewów rzepaku to gorczycę wysiewam dosyć późno na wilgotnych glebach, więc orkę robię wiosenną i przy odpowiednio dobranym terminie siewu (tuż przed deszczem ale w suchą nie zbita glebę) żadne inne rośliny nie przebiją się. Ani rzepak ani chwasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytałem się tylko, bo nie żyje jeszcze 100 lat żeby wszystko wiedzieć, a ziemia rodzi raz do roku.

SZOPEN72 - Ile kilogramów nasion wysiewasz na hektar? I jaki nawóz azotowy stosujesz? Dajesz go pod korzeń czy pogłównie? I czy dzielisz na dawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieję ok 15-20 kg.Nawozy według potrzeb i aktualnych badań gleby. Sól potasowa ok 150- 200 kg fosforan amonu ok 100-150 kg i mocznik 150-200 w zależności od gleby-spodziewanego plonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieję gorczycy 10-12kg/ha ,N 70kgha, P 60kg/ha, K 90kg/ha Bardzo płytka uprawa, wczesny siew, jak tylko się da (początek kwietnia). Główne zagrożenie to robale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. od kilku lat sieje gorczyce ale tylko na poplon dla własnych celów. A tera planuje zasiać ze 3 ha i mam prośbe, czy mógłby mi ktoś dać namiary na firme co kupuje gorczyce? jestem ze swiętokrzyskiego. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co sądzicie o uprawie gorczycy na ziemi, która przez kilka lat leżała odłogiem i jest mocno zarośnięta perzem? Przede wszystkim chodzi mi o to czy przy gęstym siewie gorczyca " udusi" perz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorczyca jak się uda może trochę zagłuszyć perz ale go nie zniszczy i później i tak wyjdzie. Trzeba ją tylko dobrze nawozić bo wbrew powszechnej opinii żeby zebrać dobry plon(2T) trzeba dać sporo potasu i azotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...