Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 22:06 Czw 4 Cze 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 313, 314, 315 ... 2376, 2377, 2378  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
danuss

PostWysłany: 12:05 Nie 28 Sty 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

egg2PL napisał:

czy przy zastosowaniu torfu na początek później dościeliwujesz czy wystarczy to co na starcie

Nigdy nie dościelałem odkąd stosuje torf. Przy utrzymywaniu wilgotnosci przez caly cykl w granicach 60-75% po oproznieniu kurnika zostaje pył. Po rzucie na około 80 - 90 % powierzchni kurnika obornik mozna przegarniac butem - jest poprostu sucho. Najgorzej jest pod reduktorami i na poczatku linii pojenia gdzie cisnienie jest wieksze. Tam torf mocno puchnie jak pochlonie duza ilosc wody. Jednakze dzieje sie to po 4 tygodniu i nie uwazam juz wtedy tego za problem, bo z mojego doswiadczenia wynika, ze w zachowaniu dobrego stanu łapek, najwazniejsze są pierwsze 2 - 3 tygodnie zycia.

Co do kurzu to racja - cala technologia po rzucie jest czarna od kurzu - jednak to zaden problem - przy myciu wszystko ladnie schodzi.

Co do tego czy kury sa brudne na torfie - nie wiem jak u innych, ale u mnie nie są Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kol

PostWysłany: 00:16 Nie 28 Sty 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te Twoje łapki
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 00:14 Nie 28 Sty 2018    Temat postu: Re: TORF Odpowiedz z cytatem

Tomek555 napisał:
Ludzie mowią, że na torfie kury są brudne ale naprawdę nie jest tak źle, odszukam jakieś zdjęcia i podeśle.
Na słomie dojść do idealnych łapek raczej ciężko ze względu na to, że słoma jest ostra i podrażnia łapki

A na przeciw wieczności to te Twoje to pikus. Wink
Powrót do góry
Tomek555

PostWysłany: 17:58 Sob 27 Sty 2018    Temat postu: TORF Odpowiedz z cytatem

Ludzie mowią, że na torfie kury są brudne ale naprawdę nie jest tak źle, odszukam jakieś zdjęcia i podeśle.
Na słomie dojść do idealnych łapek raczej ciężko ze względu na to, że słoma jest ostra i podrażnia łapki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tesciu

PostWysłany: 17:29 Sob 27 Sty 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawiazujac do tematu, czy udaje sie Wam uniknac na slomie! Odgniotow podczas wagi w okolicach 3kg? Mam na mysli naprawde czyste lapki! Ja przyznaje ze naprawde sporo podscielam, wentylacja prawidlowa, smoczki z duza miseczka a tak czy siak brakuje idealu. Przy tej zmiennej pogodzie jak przyszlo minusowo na term to kwestia scielenia co 3/4 doby bo wentylacja stanela a zamykanie okien w celu podbicia temp na hali, wiadomo czym sie konczy
Powrót do góry
mały1

PostWysłany: 11:50 Sob 27 Sty 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aaaa jak się kury usrają to jak wyglądają w tym torfie? Coś jak górnik po szychcie?
Powrót do góry
Tomek555

PostWysłany: 11:47 Sob 27 Sty 2018    Temat postu: TORF Odpowiedz z cytatem

Jak przy każdym rodzaju ściółki trzeba dościelać, ale z reguły przy torfie robi się to później. Torf zawiera duże ilości ciemnego brudnego pyłu, co zwiększa zapylenie w kurniku. Wilgotny torf łatwo zbija się w twardą masę więc dba się o niego inaczej jak o słomę lub pellet.
Powrót do góry
egg2PL

PostWysłany: 10:10 Sob 27 Sty 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

danuss napisał:
Dobrze sprawdza się torf, zarówno cenowo jak i jakościowo. Przygotowanie kurnika 1845 m2 - 2 osoby w 1,5 h.
ilość - ok. 12 500 l = ok. 2 tony
koszt - 1200 netto

problem z łapkami praktycznie nie istnieje na takim podkładzie. Warunek: wygrzana posadzka, conajmniej 26 - 28 stopni.
Testowałem też troczyne z torfem i pelet ze słomy. Ogólnie troczyna z torfem wypada troszke lepiej jak sam torf, ale cenowo prawie 2 x drozsza wiec odpuscilem temat.
Pelet ze slomy jakos mi nie przypadl do gustu.

Pozdrawiam

czy przy zastosowaniu torfu na początek później dościeliwujesz czy wystarczy to co na starcie
Powrót do góry
Tomek555

PostWysłany: 08:46 Sob 27 Sty 2018    Temat postu: ścióła Odpowiedz z cytatem

wodochłonność ściółki:
pocięta słoma 250-270 l /100 kg
trociny 150-160 l / 100 kg
pellet słomiany 350-370 l /100 kg
torf 420-430 l / 100 kg

Surowce używane jako ściółka zawierają różnego rodzaju grzyby, toksyny czy drobnoustroje, receptą na to może być np. wysoka temperatura wykorzystana przy produkcji granulatu słomianego czy naturalna wysoka kwasowość torfu.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 00:07 Sob 27 Sty 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Masz PW
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 20:03 Pią 26 Sty 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=SlqGt-n5Ijs tak to wygląda a ty jakieś zabawki pokazyjesz.
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 19:34 Pią 26 Sty 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rdzenie to racja ale (słowo zostało usunięte) straty muszą być coś za coś .
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 19:28 Pią 26 Sty 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

predator&obcy napisał:
Brojler kurzy napisał:
Też się zastanawiałem na dy kuhn-em Confused O.K. może i rzeczywiście z tym kurzem być lipa więc co w zamian? "Predzio" co konkretnie wobec tego używasz ? No bo jak wywaliłeś kasę i stoi to bez sensu.
wypożyczam .a zwijarka z rotorem to taka co tnie i masz gotową sieczkę w balocie.
O.k. dzięki - u nas na zwijarkę mówią prasa albo balociarka Laughing Też mam słomę po prasie tnacej , ale nie jest to sieczka no i często jest posklejana. Szczególnie rdzenie więc szlag mnie trafia jak większość ładnie się rozsypuje , a rdzenie trzeba ręcznie rozrywać. Oglądałem ścielarki palcowe - https://www.youtube.com/watch?v=vfJWsAujt1Q- co sądzicie? Cena zdecydowanie niższa i nie ma problemu kurzu . Gdybym miał stały dostep do dobrej , pocietej slomy raczej nie zastanawiałbmy się.
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 19:01 Pią 26 Sty 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wiedza.deheus.pl/drob/torf-nowosc-w-drobiarstwie/212 to u siostry na kurniku.
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 18:56 Pią 26 Sty 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ksiaze napisał:
danuss napisał:
Dobrze sprawdza się torf, zarówno cenowo jak i jakościowo. Przygotowanie kurnika 1845 m2 - 2 osoby w 1,5 h.
koszt - 1200 netto

problem z łapkami praktycznie nie istnieje na takim podkładzie. Warunek: wygrzana posadzka, conajmniej 26 - 28 stopni.
Testowałem też troczyne z torfem i pelet ze słomy. Ogólnie troczyna z torfem wypada troszke lepiej jak sam torf, ale cenowo prawie 2 x drozsza wiec odpuscilem temat.

Pozdrawiam

Czy możesz podać namiary od kogo kupujesz torf? Jaka średnica tego torfu? Stosuje pellet slomiany ale chętnie przetestuję torf... Pozdrawiam
żadna średnica to trawa zgniła pomieszana z trocinami .na palecie .to dopiero jest kurz jak kurczaki zaczną przewalać .220 jełro za palete 6tyś litrów po rozprężeniu .super sprawa ale na pleśniakowca co jakiś czas.
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 18:48 Pią 26 Sty 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Też się zastanawiałem na dy kuhn-em Confused O.K. może i rzeczywiście z tym kurzem być lipa więc co w zamian? "Predzio" co konkretnie wobec tego używasz ? No bo jak wywaliłeś kasę i stoi to bez sensu.
wypożyczam .a zwijarka z rotorem to taka co tnie i masz gotową sieczkę w balocie.
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 15:24 Pią 26 Sty 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

danuss napisał:
koszt - 1200 netto

Pozdrawiam

Czy możesz podać namiary od kogo kupujesz torf? Jaka średnica tego torfu? Stosuje pellet slomiany ale chętnie przetestuję torf... Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kol

PostWysłany: 15:19 Pią 26 Sty 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Ty kol jesteś taki głupi od urodzenia ? Masz bardzo powazny problem z myśleniem . Chłopie zanim coś napiszesz najpierw kilka razy pomyśl bo swoimi wypocinami obrażasz innych.

Też miło o Tobie chłopcze myślę Evil or Very Mad Jakoś tu widzę Ciebie a nie liczba mnoga -innych.
Słuchaj Gościu. Mam prawo do swojego zdania na temat opisywanych na forum kwestii. Delikatnie skrytykowałem Ciebie bez obrażania i to Tobie gula zaczęła latać ze złości i to Ty zawsze, gdy Ci nie pasuję obrażasz innych. Poczytaj sobie swoje wczesne posty, nawet z przed kilku lat.
Ja kończę z Tobą dyskusję i tak, ja wsadziłem kij w mrowisko ale to Ciebie mrówki oblazły i tak się pienisz
Pozdrawiam
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 14:47 Pią 26 Sty 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Kol a ilu ludzi masz do tego składu?
Aleś Ty wściekły brojler, co Ci żona nie daje?

14 czyli 1120 zł za skład czyli mniej więcej 0.09 zł na kilogram żywca.
Wiem , co niektórzy płacą może więcej ale mają ludzi 8.
A ten cały brojlerek myśli, że jest większym pomazańcem od Ciebie. Daleko jemu On tylko krzyczy i obraża gdy mu nie psuje.
Powrót do góry
danuss

PostWysłany: 14:41 Pią 26 Sty 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koszt - 1200 netto

Pozdrawiam
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:20 Pią 26 Sty 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 09:59 Pią 26 Sty 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

predator&obcy napisał:
https://www.youtube.com/watch?v=ayTRYX-PM5g ja mam tą.
ale nie używam .właśnie z powodu kurzu .wy...e pieniądze.dlatego kupiłem zwijarkę z rotorem.
Powrót do góry
pool

PostWysłany: 09:32 Pią 26 Sty 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Jak płacą na Kaszubach?
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 08:47 Pią 26 Sty 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Moja tak , ale sąsiada opiera się Mr. Green
Nie pomyślałem , a może za mało jej oferuję Wink Chociaż"praca" lekka i przyjemna Laughing
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 08:45 Pią 26 Sty 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
I. W łóżku maszyna też nie zastąpi człowieka. Embarassed
jakiś ty prowincjonalny
Laughing i .............chyba nie znasz kobiet Cool Z tego co mi wiadomo branża erotyczna ma się w naszym kraju bardzo dobrze Mr. Green
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 313, 314, 315 ... 2376, 2377, 2378  Następny
Strona 314 z 2378

Skocz do: