Skocz do zawartości
chabski

Szanse dla bydła mięsnego!?

Rekomendowane odpowiedzi

jak ktos szuka najlepszej rasy matecznej gdzie latwe wycielenia to 99% to nie ma lepszej rasy od salers,jesli chodzi o mleko jest tak samo,w krzyzowaniu z charolaisem daje masywnosc i miesnie i zawsze latwe porody bo salersy maja tak zbudowana miednice ze wszystko przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quote]jak chcesz eksperymentowac to zrob 5 mieszncow z lim i 5 z salersem-te z lim pokryj potem limem a te mieszance z sal pokryj charolaisem ja juz znam wynik twojego doswiadczenia,

 

wiec jakie sa wyniki tego eksperymentu?? buhajki ładnie sie wybijaja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no napewno lepiej niz z lim i wiecej mleka krowy daja tanszy chow wiekszy zysk,a salersy matki najlepiej trzymac tylko na siano,pastwisko sloma i nic wiecej zima tez zadnych tresciwych itd,dopiero buhajki mieszance z charolaisem dac sruty i kiszonki z kuk zeby nabraly powinny sie wybic na 700kg zywej wagi=powyzej 400kg miesa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczne mieszańce, umaszczenie prawie identyczne jak chxlm, tylko bardziej kudłate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nie mowie jak wygladaja na zywo we Francji w regionie salers gdzie skupiona jest wiekszosc pogłowia tego bydła kryje sie tylko charolaise i niewielki procent salersem na remont stada matecznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z innej beczki niewie ktos gdzie mozna kupic tabliczke na pastwisko uwaga byk czy cos takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej trudno Ci będzie... łatwiej trochę z tabliczką o pasterzu na czterech łapach.

Ale jak chcesz możesz ją zamówić w zakładzie wyrabiającym tablice, bądź wykonać ją domowym sposobem oklejając kawałek blaszki papierem i literkami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Plewa a cóż to takiego okrutnie złego ów Błażej uczynił że go Go tak pilnie na szafot odsyłasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jak się to robi, więc proszę o krótkie streszczenie jego rzekomych bzdur Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można nabyć nasienie dobrego byka limousine? Szczególnie zależy mi na opiniach dobrych hodowców tej rasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można nabyć nasienie dobrego byka limousine?

-Jeśli najlepszego na świecie , to wg. mnie u p. Jean Luc KRESS we Francj (KBS GENETIC)i .

-W Polsce , to proponuje sie skontaktowac z Prowimi - Bieganow (na zachodzie) albo SUZ Krasne (na wschodzie).

W sprawie tej powinien jednak dobrze doradzic, jak i udzielić pomocy w doborze buhaja selekcjoner ze Związku. Czyżby był mało "okurant" w tej sprawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co komu selekcjoner Panie Januszu? Czym on się zajmuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rety. Jeśli takie jest zdanie większości posiadaczy stad bydła mięsnego, na temat selekcjonerów ZHIPBM, to należy natychmiast temu związkowi oDebra1ć uprawnienia do doskonalenia i prowadzenia wszelkich prac hodowlanych w Polsce. Ale mam cichą nadzieję , że Pana głos jest troche odosobniony ? Z pozdrowieniami, JP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos wcześniejszej kwesti - czy posiada Pan wiedzę jak można zamówić takie nasienie. I jeszcze jedno pytanie do kolegów hodowców / sorry kolezanki - oczywiscie do Was też/ Czy inseminujecie krowy mięsne i jak Wam to wychodzi.

PS - odwiedziłem stronę J l Kress - ciekawe rzeczy i naprawdę fantastyczny materiał w ofercie. Ciekawe jak z cenami????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie , że namiar na J.L.Kressa sie spodobał. Nie dość że wie co to hodowla , to równoczesnie jest super sympatycznym człowiekiem . Nasienie zakupic albo bezpośrednio, albo wspólnie z Bieganowem. Ale wtedy innego niż oni buhaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://buhajemiesne.izoo.krakow.pl/hodowlana.php?strona=0

 

Instytut Zootechniki - PIB oraz Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego dokonali dzieła pt. "Ocena wartości hodowlanej buhajów ras mięsnych". Wg. autorów tego opracowanie, na podstawie dokonywanej skrupulatnie oceny osobniczej, skrupulatnych pomiarów w trakcie odchowu parametrów wzrostu, masy ciała i innych pomiarów zoometrycznych, opracowano ranking buhajów ras mięsnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i charolaisy znow najlepsze.nic nowego,stwierdzenie faktu tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błażej prawda.

 

Charolaise są piekne co by tu nie mówić.

 

Do TW Plewy :

A plewa sądzicie ze jakie są wiarygodne, wasze a tu plewa sie mylicie,my was obsetwujemy plewa i będziemy rozliczać plewa , kto podnieśe ręke plewa na tym forum to my tą rekę plewa odrąbiemy pamiętajcie o tym plewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym bydłem to jak z (słowo zostało usunięte)mi. jeden lubi rude drugi blondyny ale kosztują france tak samo drogo a korzyści z tego żadnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to która rasa jest lepsza. Ja sie na ten temat nie wypowiadam.

Na ten temat wypowiedzieli sie Francuzi, gdzie szarolezów jest najwięcej i to

do mnie przemawia. Do mnie tylko nie przemawiają wyniki publikowane przez

IZ. I to by było na tyle tow. Arturonas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wiarygodne to niewiadomo bo nie bylem przy badaniu i obliczaniu,ale pozostaje tylko wierzyc ze choc troche zblizone sa do prawdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...