Skocz do zawartości
wiesLaw

Ceny pszenicy w poszczególnych regionach Polski

Rekomendowane odpowiedzi

Fast chem 98 maximum

wieslaw ale ile placi realnie? bo te 98 to pewnie wymiana albo cos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana ,ale te parametry sa rzeczywiscie troche na wyrost oczywiascie osiagalne cos pow.30 glutenu i 12 bialka, ale realnie to 95 mozna uzyskac.Konkurencja tez placi dobrze np Maxplon i Polpasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszeniczka pnie sie w gore? moze obstawiamy ile bedzie po zniwach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od plonow,ale nie sądzę by przekroczyla 650 zł,w wypadku słabych zbiorów 700-720.Mam tylko obawy czy firmy skupujące jak zwykle nie będą leciały w bambuko z ceną np.550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam u mnie tj ,podkarpackie 75 netto konsumpcyjna z małymi brakami parametrów 65-70netto paszówka, 80 netto konsumpcyjna z wszystkimi parametrami. Chyba że Węgrzy będą mieli średni plon 6t/ha to może być cieniej.No i nie wiadomo jak z Ukrainą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giełdy w F i DE mają na sierpien 2008 cene ok 750-780 zł ,nie widzę powodów by nasi przedsiębiorcy płacili więcej w wypadku zbiorów w okolicach średniej wieloletniej.A jak znam życie będą to ceny 15% niższe.Pożyjemy -zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedałem po 935 + Vat 981, do młyna wczoraj ale już tam Czesi przywożą i z Niemic idą transporty 4 na dzień 150 km od granicy magazyny północne Niemcy ale pszenica brzydka - i lekka a na matiff kontakty na maj pnie się do góry 210 Euro powoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i żeby nie było nie jasności mój towar był 1 klasa suchy 11.2 gluten 33 81.2 i ciężka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centrum polski , cena pszenicy konsumpcyjnej 87-90 zł + vat ,nawozy do góry a pszenica ... ,czy będzie lepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elewator w Trawnikach: 960zł/t. Ale podobno już nie biorą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz sobie skur.... odbijają na tych co muszą magazyny wyczyścić przed żniwami ,to stara zagrywka więcej sie na to nie dam nabrać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem dziś po 880+vat. Coś mówią o spadkach. Ale któż to może wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Fast Chem jest jeszcze po 94

ale zapytaj czy partie 100 ton wezmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam w prasie ze ceny spadają poniżej 200 eu na zniwa 2008.Mój pesymizm sprawdza się,przy takiej cenie euro można będzie liczyc na 620 zł na naszym rynku i to może być max za dobra pszenicę.Lokalny przedsiębiorca któremu ostatnio sprzedalem ostatnie zmiotki w rozmowie na temat nowych zbiorow,jednoznacznie przedstawił sytuację w skupie na nowy sezon.Oj kiepsko to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z analizy rynku jaką wynika że zbijanie ceny jest sztucznie robione przez odbiorców i nie ma szans żeby cena w granicach 600 zł utrzymała się zbyt długo po żniwach, po prostu na świecie nie ma zboża i nie ma praktycznie możliwości odnowienia zapasów w najbliższych latach. W bieżącym raku cała UE ma tyle zapasów zboża ile dwa lata wcześniej miała sama Polska. Tak po mojemu to jak zaczną sie żniwa to w cenach nikt nie będzie się mógł połapać bo będą skakały z szybkością światła, a sprzedawać będą ci którzy nie mają możliwości zmagazynowania zbioru co na krótki okres czasu może spowodować zwiększony popyt i chwilowe spadki cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poptyt ma wplyw podaż ,a jak ta będzie duża to niestety sytuacja z lat 2004-2005 się popwtorzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...